Leden 2017

Arslan Senki

28. ledna 2017 v 21:46 Arslan Senki
Žánr: akční / dobrodružný / válečný / fantasy
Počet dílů: 25
V bohatém a prosperujícím království Pars leží královské sídlo Ecbatana, město krásy a divů, kterému vládne neporažený a obávaný Andragoras. Zde žije také princ Arslan, mladý zvídavý chlapec, který i přes veškerou svou snahu příliš nesplňuje naděje svých poddaných a dle jejich slov nemá správné předpoklady stát se zodpovědným a silným králem jako jeho otec.
Ve svých čtrnácti letech je Arslan vyslán na svou první válečnou výpravu do bitvy, která změní jeho život. Prakticky před očima se mu zhroutí celý svět, když sleduje zánik slavného Parského království. Přesto je Arslanovým osudem stát se vladařem, a tak se vydává na dlouhou cestu spolu s těmi, kteří mu zůstali věrní, za znovuzískáním trůnu a obnovením zničeného království.

http://www.csfd.cz/film/411144-arslan-senki/komentare/ARSLAN SENKI TRAILER


Arslan Senki: Fuujin Ranbu
Žánr: akční / dobrodružný / válečný / fantasy
Počet dílů: 8
Poté, co se podařilo mladému Arslanovi vyřešit spory kolem nástupnictví na trůn v sousedním království Sindhura, je spolu se svými věrnými odhodlaný vyrazit vstříc královskému sídlu Ecbatana a pokusit se jej dobýt z rukou svých nepřátel. Arslan se již chystá na poslední střet se svým bratrancem Hilmesem o parský trůn, když jej však zaskočí zpráva o invazi, která se na Parské království chystá. V samotné Ecbataně dojde také k událostem, které výrazně zamíchají kartami všech kandidátů na parský trůn...

http://www.csfd.cz/film/443017-arslan-senki-fujin-ranbu/komentare/


Date a Live

7. ledna 2017 v 21:47 Date a Live
Žánr: akční / komedie / romantický / sci-fi
Počet dílů: 12
Před lety došlo na hranici Číny s Mongolskem k obrovskému výbuchu, který zabil sto padesát miliónů lidí. Následovaly další, a vzhledem k tomu, že nikdo nezjistil, co je vyvolává, byly kvalifikovány jako otřesy prostoru. Mladík Itsuka Shido žije se svou mladší sestou Kotori v japonském městě Tenguu. Ve škole je během vyučování hlášen další otřes. Všichni běží do krytu, ale on se kvůli slibu, který dal své sestře, musí dostat k blízké restauraci, kde by měla jeho sestra být. Otřes ho zastihne na cestě. Jaké je jeho překvapení, když se v místě, kde by očekával kráter, nachází dívka s obřím mečem, na kterou útočí pětice bojovnic s robotickými přístroji. Jedna z nich je jeho sestra. Kotori tedy není tak naivní a dětská, jak si původně myslel. Velí totiž jednotce, která má najít a zničit stvoření, která otřesy způsobují. Jak ale bude reagovat, když se dozví, že i on má zachraňovat svět, a to svým šarmem? Musí totiž pro dobro lidstva tu holku s obřím mečem svést.

http://www.csfd.cz/film/337490-date-a-live/komentare/DATE A LIVE II

Žánr: akční / drama / fantasy / komedie / romantický / sci-fi
Počet dílů: 10
Itsuki Shidou žije pod jednou střechou s dvěmi entitami - Yatogami Tohkou a Yoshinou. Jelikož randání s oběma je tím nejlepším způsobem, jak se vyhnout hromadnému zničení celé planety Země, Shidovi nezbývá nic jiného než této globální katastrofě takto předejít. To je však možné jen do chvíle, než se Tohka a Yoshino emocionálně nezhroutí...

http://www.csfd.cz/film/369772-date-a-live-ii/komentare/
http://shirai.cz/anime-zobraz/8769/date-a-live-ii/?_fid=k5n1