Leden 2016

Akatsuki no Yona

28. ledna 2016 v 22:28 Akatsuki no Yona
Žánr: dobrodružný / fantasy / romantický / drama
Počet dílů: 24
Anglický název "Yona Of The Dawn".
Princezna Yona, dědička královského trůnu, žije klidným životem na hradě až do svých 16. narozenin. V den narozenin její láska z dětství zavraždí krále a převezme se svými lidmi trůn. Yona je naštěstí zachráněna svým osobním strážcem Son Haku a utečou spolu. Aby zachránila království, musí podle věštce najít potomky draků, kteří jí pomohou získat zpátky královský trůn. Její cesta za spravedlností začíná.

http://www.csfd.cz/film/389224-akatsuki-no-yona/prehled/


No Game, No Life

18. ledna 2016 v 19:54 No Game, No Life
Žánr: dobrodružný / fantasy / komedie
Počet dílů: 12
Sora a jeho mladší sestřička Shiro tvoří nerozlučnou dvojici. Ve skutečném světě žijí coby hikikomori ve svém malém bytě a věnují se hraní počítačových her. Jejich přezdívka Kuuhaku je postrachem všech ostatních hráčů, jelikož Kuuhaku zásadně neprohrávají, nikdy. Sora a Shiro jsou sami o sobě výjimeční hráči, společně pak zdánlivě neporazitelní. Sourozencům se jednoho dne změní život díky vítězství v šachové partii, když porazí samotného Boha. Otevírají se jim díky tomu nové možnosti a doslova celý nový svět.

http://www.csfd.cz/film/369713-no-game-no-life/prehled/


Busou Renkin

11. ledna 2016 v 16:30 Busou Renkin
Žánr: akční / fantasy / komedie
Počet dílů: 26
Člověka často dělí od smrti vlastní rozhodnutí. Záleží na vás, zda se rozhodnete na poslední chvíli podat ruku nešťastníkovi, jenž visí na lámajícím se útesu… a zřítit se s ním. Kazuki Mutou při pohledu na obrovského démona útočícího na zdánlivě nevinnou dívku neváhá ani vteřinu. Jak jen mohl vědět, že se jedná o alchyemistickou válečnici Tokiko? A tak Kazuki okamžitě umírá, když je jeho srdce probodnuto alchymystickým démonem, takzvaným Homunculusem. Válečnice Tokiko, zaujatá jeho rozhodností, přemůže démona, který se dá na útěk. Poté pozdvihne Kakugane, tajemný alchymistický výtvor, jenž stimuluje lidské instinkty a pozdvihuje bojového ducha a vloží ho na místo Kazukiho srdce… Kazuki ožívá a probouzí se do nového života, plného nových přátel, ale i nepřátel. Do života dobrodružství, které ovlivní celý svět.

http://www.csfd.cz/film/248813-buso-renkin/komentare/BUSOU RENKIN TRAILER

High School of the Dead

9. ledna 2016 v 20:52 High School of the Dead
Žánr: akční / drama / horor / thriller
Počet dílů: 12 + OVA
Všichni bývali normálními studenty. Měli své obyčejné problémy s učením, v milostném životě, se šikanou. Ale to se jednoho dne změnilo. Svět zachvátila podivná pandemie, která vrací mrtvé zpátky k životu. Takaši s Rei se brzy přesvědčí, že budou muset překonat všechny zábrany, aby přežili. Spolu s dalšími si probojují cestu ze školy, aby zjistili, že svět se zbláznil. Dokáží skupinka středoškoláků a jedna zdravotní sestra přežít, aby se znovu setkali se svými rodinami, pokud již ovšem nejsou mrtvé, nebo přeměněné v zombie?

http://www.csfd.cz/film/280604-gakuen-mokushiroku-high-school-of-the-dead/prehled/


Anohana: The Flower We Saw That Day

5. ledna 2016 v 17:35 Anohana: The Flower We Saw That Day
Žánr: drama / fantasy / romantický
Počet dílů: 11
Originální japonský název "Ano hi mita hana no namae wo bokutachi wa mada shiranai".
Příběh je o pěti nerozlučných kamarádech z dětství. Ale po smrti Meiko Honma, jedné z kamarádek, se všichni ostatní rozešli. Jinta Yadomi, který byl v dětství jejich vůdcem, byl zřejmě smrtí kamarádky zasažen nejvíc, protože zanedbává školu a dokonce ani nevychází z domu. Náhle však začne vidět ducha Meiko, s kterou může komunikovat jen on jediný. Ona se vrátila na tento svět z jediného důvodu - chce, aby se její přání, které vyslovila Jintovi v dětství, splnilo.

http://www.csfd.cz/film/294165-ano-hi-mita-hana-no-namae-wo-bokutachi-wa-mada-shiranai/prehled/Black Rock Shooter

3. ledna 2016 v 20:29 Black Rock Shooter
Žánr: akční / drama / fantasy / psychologický
52 minut
Hned první den nástupu do nové školy zaujme Kuroi Mato jedna její spolužačka. I když je Takanashi Yomi oproti naivní Mato dospělejší a úplně odlišná, tak časem, který strávili spolu, se z nich stávají dobré kamarádky. Ale jak postupují do dalšího ročníku, jsou zařazené do odlišných tříd. Tak nastáva mezi nimi odloučení, které vrcholí zmizením Yomi. Mezitým, někde v jiném světe, stojí proti sobě dvě mladá děvčata. Jedna drží v rukách obrovskou kosu - Dead Master, druhé žáří v očích modrý plamen - BLACK ROCK SHOOTER. Souboj na život a na smrt může začí.

http://www.csfd.cz/film/281741-black-rock-shooter/prehled/BLACK ROCK SHOOTER OVA TRAILER


Black Rock Shooter
Žánr: akční / drama / fantasy / psychologický
Počet dílů: 8
Seriál z roku 2012 rozvíjí původní OVA film z roku 2010. Mato se setkává s Yomi, jejich životy se propletou a jejich přátelství čeká velká zkoušeka. V příběhu se však objedvují další postavi jako Saya, Kaguri a Yuu (z filmu) o kterých se taktéž dovíme více a které nás budou příběhem provázet. Jejich osudy jsou spojeny, žijí ne jen v realném světě ale i v alternativním světě, kde bojují za své duše, přátelství, bolest a všechny emoce, které je v životě potkaly.

http://www.csfd.cz/film/311839-black-rock-shooter/komentare/BLACK ROCK SHOOTER TRAILER

From Up on Poppy Hill

1. ledna 2016 v 14:51 From Up on Poppy Hill
Žánr: drama / romantický
Originální název "Kokuriko-zaka kara".
Je rok 1963. Japonsko se připravuje na nadcházející letní olympijské hry v Tokiu a program celkové modernizace země běží na plné obrátky. Důsledky tohoto programu pociťují i studenti jedné střední školy v Jokohamě, kam chodí hlavní hrdinka příběhu, pocházející z početné rodiny, šestnáctiletá Umi Macuzaki. Starší budova kulturního klubu této školy má být v rámci modernizace zbourána. Tohle rozhodnutí však vyvolá na škole rozruch a studenti se rozdělí do dvou skupin, z nichž jedna tento krok podporuje, zatímco ta druhá považuje budovu kulturního klubu za místo plné vzpomínek a bohaté minulosti, které si nezaslouží být zbouráno. Mezi stoupence toho druhého názoru patří i sedmnáctiletý Šun Kazama, jenž se snaží studenty přesvědčit, aby proti tomuto kroku zakročili. Seznámí se při téhle příležitosti s Umi, která jej podporuje a snaží se přijít na způsob, jak budovu kulturního klubu zachránit. Povede se jim to? Co když ale zjistí, že toho spolu mají společného více, než by se na první pohled mohlo zdát?

http://www.csfd.cz/film/299513-kokuriko-zaka-kara/prehled/FROM UP ON POPPY HILL TRAILER