Prosinec 2015

Omoide no Marnie

31. prosince 2015 v 16:45 Omoide no Marnie
Žánr: drama / psychologický
Anglický název "When Marnie Was There", český překlad "Léto s Marnie".
Léto s Marnie je oficiálně první film Študia Ghibli bez přímé účasti Hajao Mijazakiho nebo Isao Takahatu. Teda, když opomeneme skutečnost, že stejnojmennou knižku britské spisovatelky Joan G. Robinson, z které Léto s Marnie vychází, zařadil Hajao Mijazaki mezi 50 nejkrásnějších dětských knih. Tento křehký příběh přátelství a dospívání plný fantazie přinese závan léta u moře a vůbec nevadí, že vás dětský lékař už před pár roky vyřadil z evidence. Jeho hlavní hrdinka Anna má 12 roků, nemá moc kamarádů a ze všeho nejradši si sama kreslí. Kvůli zdravotním problémům "musí" na léto odjet ze Sappora k tetě do ospalé přímořské dědinky na ostrově Hokkaidó. Tu se skamarádí s Marnie, která žije ve vile v zálivu. Kamarádka Marnie Annu vtahuje do víru tajemství a dobrodružství, no Anna zjisťuje, že tou největší záhadou je Marnie sama.

http://www.csfd.cz/film/359393-omoide-no-marnie/prehled/OMOIDE NO MARNIE TRAILER

Tamako Market

28. prosince 2015 v 16:52 Tamako Market
Žánr: komedie / romantický
Počet dílů: 12
Tamako ví o mochi, tradičním japonském jídle, úplně vše. Když právě není ve škole, dokonce vymýšlí nové chutě a druhy pro Tama-ya, její rodinný mochi obchod. Škola a dospivání jsou na druhé straně věci, na které se ještě stále snaží najít ten správný recept. S pomocí jejích nejlepších kamarádek Kanny a Midori, děvčat, jejichž rodiče mají obchody v té stejné obchodní čtvrti, je však odhodlaná vše dělat na sto procent. Tato snaha může být dost náročná, hlavně když přijdou na řadu emoce a vztah s jejím nejlepším kamarádem Mochizem, jehož rodina vede konkurenční mochi obchod. A co je s tím divným ptákem poletujícim okolo, který mluví plynule japonsky?
Celé je to velmi záhadné a ohromující, ale naštěstí má Tamako vždy něco, na co se může spolehnout. Nezáleží na tom, zda máte zlý nebo dobrý den, jisté je, že na vás na konci každého dobrodružství čeká něco sladké a dobré, kdykoliv se vydáte na procházku po Tamako Marketu!

http://www.csfd.cz/film/331667-tamako-market/prehled/TAMAKO MARKET TRAILER


Tamako Love Story
Žánr: romantický
79 minut
Příběh se točí kolem Tamako, dcery obchodu s moči, která o této pochutině z rýžového těsta ví všechno od A do Z. Když není zrovna ve škole, dokonce vymýšlí nové příchutě a tvary. Naproti ní žije Močizó, docela obyčejný kluk, jehož rodiče prodávají moči stejně jako ti její, a proto se znají již od raného dětství. Ovšem jak čas ubíhá, začínají si uvědomovat, že obyčejné přátelství možná přerůstá v něco víc.

http://www.csfd.cz/film/317116-tamacina-love-story/komentare/TAMAKO LOVE STORY TRAILER

Boukyaku no Senritsu

20. prosince 2015 v 0:26 Boukyaku no Senritsu
Žánr: akční / fantasy / psychologický / romantický / sci-fi
Počet dílů: 24
Anglický název "Melody of Oblivion".
Ve 20. století vypukla velká válka. Byla to totální válka mezi lidmi a netvory. Po krveprolitích tak ohavných, že je slovy nelze vylíčit, zvítězili netvoři. Mezi lidmi se pochopitelně našli i tací, kteří se s nimi spolčili, a z těch vznikla organizace Svaz netvorů, jejímž prostřednictvím netvoři lidstvo ovládají. Kromě toho, že je třeba netvorům pravidelně dodávat lidské oběti, se však život lidí příliš nezměnil, a tak není divu, že se vcelku lehce přizpůsobili. Proti netvorům a jejich poskokům tak bojují již jen válečníci Mélosu, většinou používají k boji luk a svět brázdí na svých věrných aibacyklech. Válečníci Mélosu jsou jediní z lidí, kteří stále znají (vidí) zapomenutou melodii. Bocca Serenáda, středoškolský student a člen lukostřeleckého kroužku, to na rozdíl od diváků ještě neví, ale i on se brzy jedním z válečníků stane.

http://www.csfd.cz/film/263117-bokyaku-no-senritsu/komentare/MELODY OF OBLIVION TRAILER (OPENING)

Hotarubi no mori e

18. prosince 2015 v 20:34 Hotarubi no mori e
Žánr: drama / fantasy
Český překlad "Do lesa světlušek".
Malá dívenka Hotaru se ztratí v lese, o němž se vypráví, že se v něm vyskytují zvláštní bytosti. Jedna taková bytost se před ní objeví a z lesa ji vyvede. Laskavý zachránce se jmenuje Gin a kromě masky na něm nic zvláštního není. Nebo vlastně je: dotkne-li se ho nějaký člověk, tak nadobro zmizí. I přes tento nedostatek se mezi Hotaru a Ginem vytvoří pouto, které časem sílí i bez fyzického kontaktu.

http://www.csfd.cz/film/313636-hotarubi-no-mori-e/prehled/HOTARUBI NO MORI E TRAILER

Kodomu no Jikan

14. prosince 2015 v 21:43 Kodomu no Jikan
Žánr: drama ú komedie ú romantický
Počet dílů: 12
Mladý učitel Daisuke Aoki nastupuje na školu s elánem a pevným odhodláním. Daisuke, jak se později dovídá, dostává partu nezvladatelných třeťáků. Na první pohled nic zvláštního, jen kdyby do třídy hned v první den nepřišel v dobu, kdy se holky převlíkaly z tělocviku. Už od prvního dne je Daisuke velmi nejistý, na sebejistotě mu taky nepřidá, když ho v jednom kuse nahání jeho "nejroztomilejší" studentka Kokonoe. Aspoň malou oporu nachází ve sborovně, kde mu kolegové svižně a rázně vždy poradí. Tento 12 dílný komediální a dramatický seriál nám v roce 2007 dalo studio Lantis (Genshiken, Lucky Star).

http://www.csfd.cz/film/237556-kodomo-no-jikan/prehled/


Noragami

6. prosince 2015 v 23:07 Noragami
Žánr: akční / fantasy / komedie
Počet dílů: 12
Na hranici světů žije okolo osm miliónů bohů a ješte víc mrtvých duší. Jedním z nich je i chlapec Yato, který je, jak jinak, bůh. Jakmile ho lidi požádají o pomoc, přijde a za pět yenů jim splní jejich přání, aspoň to tvrdí. Jednoho dne, když běží přes silnici, ho uvidí středoškolačka jménem Iki Hiyori a zachráni ho před smrtí. Sama na to při tom doplatí, když ji srazí autobus. Když se probere v nemocnici, je šokovaná, protože to vypadá tak, že ona jako jediná viděla chlapce, kterému zachránila život. Brzy zjistí, že záchrana byla celkem zbytečná a spůsobí jí mnohé problémy.

http://www.csfd.cz/film/360610-noragami/prehled/
NORAGAMI TRAILERNORAGAMI ARAGOTO

Žánr: akční / fantasy / komedie
Počet dílů: 12
V tomto pokračování anime Noragami z roku 2014 se opět setkáváme s trojicí hrdinů: Bohem Yatem, který byl kdysi znám jako obávaný "bůh pohromy" a nyní za drobný finanční obnos pomáhá každému, kdo potřebuje, dále pak jeho pomocníkem jménem Yukine, který se dokáže proměnit ve velmi účinnou zbraň, a dívkou Hiyori, která kdysi chtěla zachránit Yata před tím, aby ho srazilo auto, ale nakonec sama skončila v situaci, kdy její duše nekontrolovaně opouští tělo. V této druhé sérii se do centra dění dostává kromě hlavních hrdinů také "bohyně války" Bishamon, která chová vůči Yatovi zášť, protože v minulosti, když byl ještě bohem pohromy, zabil mnoho jejích pomocníků.

http://www.csfd.cz/film/61593-noragami-aragoto/komentare/NORAGAMI ARAGOTO TRAILER

Perfect Blue

1. prosince 2015 v 21:17 Perfect Blue
Žánr: drama / mysteriózní / psychologický / thriller
Mima Kirigoe je členkou oblíbené hudební skupiny CHAM!. Dobře rozjetou kariéru se rozhodne opustit a stát se herečkou, ale některým jejím fanouškům se tato životní změna nelíbí. Faxem jí přijde zpráva, která ji nazývá zrádcem. Na internetu Mima objeví stránku, kde je do detailu popisován její každodenní život. Má stále větší pocit, že ji někdo sleduje. Mladá herečka se chce dostat na vrchol co nejdříve, proto si zahraje znásilněnou dívku a nafotí lechtivé snímky...

http://www.csfd.cz/film/133448-perfect-blue/prehled/PERFECT BLUE TRAILER