Červenec 2015

Trinity Blood

28. července 2015 v 23:28 Trinity Blood
Žánr: drama / horor / sci-fi
Počet dílů: 24
Před 500 lety na Zemi vypukla nukleární válka, díky které se otevřely brány do pekla a z něho na svět přišli upíři. Temné bytosti oplývající různými nadlidskými schopnostmi, sající lidskou krev. Do této doby lidi soupeřili s nepřítelem, kterého dobře znali, ovšem to se mělo změnit. Nyní lidé bojují o vlastní přežití na planetě, na které byli kdysi dominantním druhem. 500 let po nukleární katastrofě je Země rozdělena na několik částí.

Část, ve které mají nadvládu lidé, má hlavní sídlo ve Vatikánu. Z toho je patrné, že v jeho čele nemůže stát nikdo jiný, než samotný papež. Kdo si ale myslí, že je to nějaký moudrý, postarší muž, tak ten se velmi plete. Papež je totiž mladý muž, kterého vyděsí¨už jenom trochu zvýšený hlas. Naštěstí má dva velmi schopné rádce. Jedním je kardinál a druhým je kardinála Caterina. Kardinál nechce s upíry vůbec vyjednávat, stará se jenom o to, jak upíry vyhubit. Díky tomu taky vede organizaci zvanou Inkvizice. Oproti tomu Caterina je přístupnější. Ta vede organizaci vedenou pod zkratkou AX. Do této organizace patří také hlavní hrdinové seriálu: otec Abel Nightroad a Esther Blanchet.

Další část se nazývá Impérium. Zde je převážná většina obyvatel upíři. Vede je moudrá císařovna, která dokázala ve své zemi nastolit mír a pořádek mezi lidmi i upíry. Na Zemi však existuje jedna frakce upírů, která si nemyslí, že lidé nemají právo žít na Zemi. Ta se jmenuje Rosenkreuz Orden. Odsud pochází také hlavní záporná postava. Je jí Cain Nightroad. Již to vám asi napoví, že Abel nebude tak úplně člověk. Abel a Cain jsou bratři, nejsou to ani upíři ani lidé. Jejich rasa se jmenuje Crusnik. Je to experimentálně vytvořená rasa, která přišla na Zemi. Abel a Cain mají smrtící schopnosti, ale dokud je neaktivují, tak vypadají jako normální lidé. Po jejich aktivaci se z nich stává zcela někdo jiný. Asi je dobré říci, že jak Abel, tak i Cain se živí krví upírů.

Abel sice stojí na straně lidstva, ale žádný svatoušek to taky není. Nejvíce ho tíží jeho hříchy, které spáchal v dávné minulosti. Tomu napovídá i fakt, kdy se oba bratři přemění. Abel vypadá jako anděl zkázy, kdežto Cain je jako anděl celý bílý. Upíři zde nejsou vykresleni jen jako krvelačné monstra, ale jsou zde podáni jako bytosti, které dokáží milovat i nenávidět. Mají stejné city jako lidé a proto se tak do jisté míry i chovají.

http://www.csfd.cz/film/223365-trinity-blood/
TRINITY BLOOD TRAILER