Leden 2015

Hoshi Wo Ou Kodomo

25. ledna 2015 v 23:52 Hoshi Wo Ou Kodomo
Žánr: dobrodružný / drama / fantasy
Anglický název ,,Children who chase lost voices".
Příběh vypráví o mladé dívence jménem Asuna. Její otec zemřel, když byla ještě malá a matka pracuje celé dny v nemocnici jako zdravotní sestra. Jediné co Asuně zbylo po jejím otci je okrasný krystal. Asuna se cítí osamělá a svůj volný čas tráví na vysokém kopci, kde pomocí starého rádia a krystalu zachytává zvuky. Jednoho dne ji však napadne podivný tvor podobný medvědovi. Zachrání jí zvláštní chlapec jménem Shun, který na krku nosí podobný krystal. Sdělí Asuně, že pochází ze země jménem Agartha. Na druhý den se však Asuna s Shunem nesetká, neboť chlapec zemře. Asuna se rozhodne vypravit do Agarthy, na jejíž cestě ji doprovází její učitel, který tento svět také touží prozkoumat. Každý něco ztratil a věří, že Agartha neboli Podvsvětí je dle legend zavede ke způsobu, jak přivést mrtvé k životu.

http://www.csfd.cz/film/289561-hoshi-wo-ou-kodomo/


The Place Promised in Our Early Days

21. ledna 2015 v 23:01 The Place Promised in Our Early Days
Žánr: dobrodružný / drama / romantický /sci-fi
V paralelním světě, kde bylo Japonsko v roce 1974 rozděleno na dva státy podléhající vlivu USA a Sovětského svazu se odehrává příběh o snech, lásce přátelství a samotě odloučení. Dva kamarádi, Hiroki a Takuya, si na severu Jižního Japonska staví tajně vlastní letadlo, aby přeletěli přes hranici na ostrov Hokkaidó, kde stojí záhadná nebetyčná věž, a odhalili její tajemství. Když se k nim připojí jejich spolužačka Sayuri, uzavřou přísahu, že k věži doletí za každou cenu. Po čase ale Sayuri bez rozloučení zmizí, cesty obou kamarádů se rozejdou a trvá dlouhé tři roky, než se začne jejich společný osud znovu naplňovat. Válka mezi oběma částmi Japonska je na spadnutí, výzkum paralelních vesmírů a změny reality, které způsobuje obří věž, ohrožují celý svět a sny, které se zdají spící Sayuri, hrají důležitější roli, než by kdokoli čekal.

Zdroj: http://www.csfd.cz/film/169486-kumo-no-muko-yakusoku-no-basho/THE PLACE PROMISED TRAILER


Hlavní postavy


Hiroki Fujisawa

Takuya Shirakawa

Sayuri Sawatari


Okabe

Log Horizon

12. ledna 2015 v 10:30 Log Horizon
Žánr: dobrodružný / sci-fi / fantasy / komedie
Počet dílů: 25
Uvízli ve fantasy hře Elder Tales ve chvíli, kdy byl instalován rozšiřující balíček, a je jich třicet tisíc. Co teď? Mezi nimi je i vysokoškolák Široe, který se po této "Apokalypse" spojí se starými známými. Společně budou muset přijít na to, jak v takovém světě žít a přežít, ačkoliv není možné, aby někdo zemřel…

Zdroj: http://www.csfd.cz/film/352352-log-horizon/
LOG HORIZON TRAILER

Akame ga Kill!

5. ledna 2015 v 13:11 Akame ga Kill!
Žánr: dobrodružný / drama / fantasy
Počet dílů: 24
Mladý bojovník Tacumi se vydává spolu s dvěma přáteli do hlavního města císařství, aby získali peníze pro svou chudou vesnici. Cestou však Tacumi narazí na členy nechvalně proslulé odbojové skupiny zabijáků s názvem Night Raid, kteří jej přesvědčí o prohnilosti hlavního města a aristokracie. Tacumi se tak rozhodne přehodnotit své původní záměry.

Zdroj: http://www.csfd.cz/film/361007-akame-ga-kill/

AKAME GA KILL! TRAILER


HLAVNÍ POSTAVY

Akame
Členka Night Raid.

Tatsumi
Člen Night Raid.

Bulat
Člen Night Raid.

Leone
Členka Night Raid.

Sheele
Členka Night Raid.

Lubbock
Člen Night Raid.

Mine
Členka Night Raid.

Najenda
Vůdkyně Night Raid.

Chelsea
Členka Night Raid.

Esdeath
Ledová královna, vůdkyně Jaegerů, vůdkyně Bestií.

Kurome
Sestra Akame. Členka Jaegerů.

Seryuu
Bývalá policistka, členka Jaegerů.

Wave
Člen Jaegerů.

Bols
Je nejstarší člen vládního týmu Jaegers, bývalý příslušník spalovačské jednotky, masový vrah, válečný zločinec a cíl Night Raidu. Nikdy není viděn jinak, než s maskou na na hlavě a jeho obličej zahlédlo jen naprosté minimum jiných lidí. Jeho říšskou zbraní (Teigu) je útočný plamenomet Rubicante.

Natala

Makoto
Císař.

http://www.postavy.cz/svet/akame-ga-kill/postavy/

Mirai nikki

3. ledna 2015 v 0:32 Mirai nikki
Žánr: drama / fantasy / psychologický / romantický / thriller
Počet dílů: 26
Anglický název "Future Diary", v českém překladu "Deník Budoucnosti".
Jedinou náplní života Amana Jukitera bylo psát si deník do svého mobilního telefonu a povídat si se svými imaginárními kamarády v imaginárním světě. Kamarád, Bůh imaginárního světa, Deus Ex Machina, vymyslel novou hru, která Jukitera nenechá stranou ani v reálném světě. Nejprve se mu v mobilu začnou objevovat zápisky jeho vlastní budoucnosti, čehož vykutáleně využívá a hned poté se dozvídá, že není sám. Je dalších jedenáct a všichni jsou součástí hry na život a na smrt! Zabij je všechny a staň se novým Bohem!

Zdroj: http://www.csfd.cz/film/303665-mirai-nikki/
MIRAI NIKKI TRAILER


HLAVNÍ POSTAVY

Gasai Yuno
Yuno Gasai je velice komplikovaná osoba. Pod maskou sladké, něžné a nevinné dívky se schovává vypočítavá, chladná a krutá sociopatka, které k dosažení svého cíle nedělá žádný problém využít nebo zabít kohokoliv, kdo se jí pokusí stát v cestě. Většinou se uchyluje ke krutým a násilným metodám, které často končí brutální smrtí. Yuno je šíleně zamilovaná do svého spolužáka Yukkiho, pro kterého by udělala téměř cokoliv.

Amano Yukiteru
Yuki je "První", je majitel deníku pozorovatele. Deník měl ještě dříve než hra začala. Yuki byl vždy nespolečenský pozorovatel, jehož jediným spojením se světem byl mobilní deník, do kterého zaznamenával vše kolem sebe. Yuki má paralelní svět, o kterém si myslí, že si ho vymyslel, ale jak je to ve skutečnosti? Jako jediný účastník hry je Yuki neochotný hrát, hraje jen když musí, to znamená, je-li v uličce. Vše ostatní ochotně nechává na své obdivovatelce Yuno. Jediné, co by chtěl, je žít zase pokojný život. Jako zbraň používá vrhací šipky s kovovým hrotem.

Minene Uryu
Je Devátým vlastníkem deníku, teroristka. I přesto, že se na začátku zrovna neukáže v moc dobrém světle, ke konci se z ní vyklube velice sympatická postava :)

Reisuke Houjo
Pátý držitel deníku.

Tsubaki Kasugano
Šestý vlastník deníku. Kasugano Tsubaki je hlavní kněžka chrámu Omekata a také šestý vlastník deníku. Narodila se s velmi špatným zrakem a tak ji pečlivě střeží v jakési dřevěné kleci, kde strávila prakticky celý svůj život. Pro její schopnost jasnozřivosti ji členové náboženské skupiny Omekata uctívají jako Posvátné Oko. Poprvé se s ní setkáváme v epizodě čtvrté.

Keigo Kurusu
Čtvrtý vlastník deníku, policista.

Kamado Ueshita
Osmý vlastník deníku, vedoucí sirotčince.

Karyuudo Tsukihima
Desátý vlastník deníku.

Yomotsu Hirasaka
Dvanáctý vlastník deníku.

Azami Kirasaki
Třináctý vlastník deníku.

John Bacchus
Jedenáctý vlastník deníků a také tvůrce deníků.

Ai Mikami a Marco Ikusaba
Sedmí držitelé deníku.

Takao Hiyama
Třetí vlastník deníku, učitel, sériový vrah.

Deus Ex Machina
Je bohem času a prostoru ve světě Mirai Nikki. Je to vedlejší, ale klíčová a nejmocnější postava celého anime.
Je schopen cestovat v čase, avšak s důsledkem vzniku dvou paralelních světů. Ačkoliv umí oživit lidské tělo, nedokáže vzkřísit duši mrtvého. Umí nicméně vytvořit umělou formu života. Vzhledem k tomu, že působí na trůně již více než 10 000 let a jeho tělo se má brzy rozpadnout, rozhodne se svého nástupce vybrat pomocí hry o přežití.

Vzhledově připomíná spíše stroj než člověka. Má tělo obřích rozměrů, hlavu připomínající lebku se špičatou bradou a fialové špičaté roztřepené vlasy. Na hlavě nosí malou korunu a bývá oblečen do tmavého pláště. Deusovým domovem je katedrála časoprostoru a příčinnosti, velká klenutá budova fialové barvy. K ní patří aréna, kde se příležitostně Deus, jeho pomocnice Muru Muru a vlastníci deníků scházejí.

Deusovy vlastnosti jsou vesměs lidské. Má rád zábavu především v podobě nejrůznějších her. V anime nejraději tráví čas pozorováním hry o přežití, kterou pečlivě vymyslel. Do hry se snaží nijak nezasahovat, ačkoliv by mu to jeho moc dovolila, proto se dá říci, že je spravedlivý. Má však mezi účastníky své favority a oblíbence.
Deus je nejdříve pouhým imaginárním přítelem Amana Yukitera v jeho mobilním deníku. Yukiteru však brzy zjistí, že je Deus skutečný a že ho obdařil deníkem náhody, který umí částečně předpovídat budoucnost. Po smrti třetího vlastníka deníku jsou všichni ostatní účastníci pozváni do katedrály na první společnou schůzku, kde jim Deus vysvětluje pravidla hry. Deus objasňuje, že vybral 12 účastníků, kteří bojují o jeho místo na trůně. Pokud chce účastník vyhrát, nezbývá mu, než zabít své protivníky. Každý má u sebe specializovaný deník, který jim pomůže v jistých situacích předvídat budoucnost. Vítězem se stane poslední přeživší.


Muru Muru

Hinata Hino

Mao Nonosaka
Kamarádka Hinaty.

Aru Akise
Akise Aru je Yukiteruv kamarád z nové školy kam přestoupil po incidentu s Uryuu Mineme. Často chyběl ve škole, protože jeho snem je stát se nejlepším vyšetřovatelem v Japonsku a proto sbíral nejrůznější informace o zločinech v okolí města Sakurami. Poprvé se s ním setkáváme v epizodě osmé.

Ouji Kosaka
Spolužák Amana.

Rea Amano
Amanova matka.

Kurou Amano.
Amanův otec.

Masumi Nishijima
Policista, zamilovaný do teroristky Uryu.