Únor 2014

X

14. února 2014 v 22:25 X
Žánr: akční / drama / fantasy
Počet dílů: 24
Kamui Shirou a Fuuma Monou jsou přátelé již o dětství. Poté, co Fuumova matka zemře za záhadných okolností je však osud rozdělí.
O šest let později se šestnáctiletý Kamui vrací do Tokya, aby ochránil své přátele, Fumu a Kotori Monou, před nadcházejícím obdobím temnoty. Draci Země a Sedm Andělů jsou připraveni na revoluci, která má Zemi zbavit moru zvaného lidstvo. Draci Nebe a Sedm Tuleňů jsou naopak rozhodnuti lidstvo ochránit a zabránit jeho zničení. Uprostřed toho všeho stojí Kamui Shirou. Na čí stranu se přidá, rozhodne o osudu celé Země. Během své cesty si vytvoří spojence a přátele, přičemž každý z nich je obdařený jedinečnými nadpřirozenými schopnostmi.
Podaří se mu nakonec naplnit svůj osud a najít odpověď na otázku, zda je možné změnit budoucnost?

Zdroj: http://www.csfd.cz/film/70638-x/X TRAILER


Hlavní postavy

Shirou Kamui
Kamui je ten, kdo nese klíč k budoucnosti světa. Je postaven do role, kdy je jen na něm, pro jakou ze svou dvou budoucností se rozhodne. Stane se Drakem Země a bude pro revoluci a konce světa? Nebo se rozhodne pro Draky Nebes a záchranu světa? Dokáže Kamui naplnit svůj osud, jenž si sám vybral?

Monou Kotori
Kotori je už od dětství do Kamuie zamilovaná. Její matka zemřela, když byla malá a kromě svého bratra a otce nikoho neměla. I její život je součástí příběhu tohoto světa. Jaká bude její role?

Monou Fuuma
Fuuma je bratr Kotori a přítel Kamuie. Kromě toho je však Kamuovým hvězdným dvojčetem a jejich osudy jsou silně spjaty. Jeden jako druhý, avšak každý si vybere jendu budoucnost a bude bojovat za svou stranu.

Hinoto
Princezna Hinoto je jasnovidka Draků Nebes, dokáže ve svých snech vidět budoucnost, avšak sama jí ovlivnit nedokáže. I s její existencí je dosti pohráváno a princezna bude muset hodně objetovat.


Arisugawa Sorata
Jednou mu starý hvězdář, který ho vychovával, předpověděl, že zemře kvůli ženě, kterou miluje. Se smířeným osudem se Sorata vydává jako člen Draků Nebes do bitvy, chránit Kumie a také ženu, do které se zamiloval.

Kishuu Arashi
Patří mezi členy Draků Nebes. Sorata si ji ihned velmi zamiluje, avšak jejich vztah bude balancovat na hranicích smrti. Čeho všeho bude Arashi schopná, aby svou lásku ochránila?

Kasumi Karen
Karen je držitelka ohnivého elementu a také členkou Draků Nebes. Sama jako malá rodinu neměla, ne takovou, která by ji milovala, a tak je pevně rozhodnutá, branit své přátele vlastním životem.

Sumeragi Subaru
Subaru kdysi přišel o svou mladší sestru Hokuto, kterou zabil Seishiro Sakurazuka. Od té doby má jediné přání, přijít o své oko a být Seishirem zabit. Je toto přání ovšem možné? I přesto vše cítí k vrahovi své sestry určitý respekt, je důvodem, proč bojovat.

Aoki Seiichirou
Patří mezi členy Draků Nebes. Má ženu a děti, ale aby je uchránil a nezatahoval do nebezpečí, požádá o rozvod. Karen je jeho velkou obdivovatelkou. Vidí v něm vzor rodiny, kterou nikdy neměla a je rozhodnutá ho chránit.

Nekoi Yuzuriha
Je 14ti letou členkou Draků Nebes a jejím pomocníkem je neviditelný pes Inuki. Jako malé dívce se jí každý posmíval, protože jejího psa nikdo nedokázal vidět. Ona a ostatní Draci jsou jediní, kdo Inukiho mohou vidět. Jednou náhodou potká sympatického muže Kusanagiho, který ji chytne za srdce. Avšak on patří mezi Draky Země. Jak se jejich vztak bude vyvíjet?


Kanoe
Kanoe je starší sestra princezny Hinoto. Avšak vede Draky Země a svou mladší sestru nenávidí.

Kuzuki Kakyou
Jeho fyzicke tělo stále spí a sní. Je jasnovidcem Draků Země, i když ne tak úplně dobrovolný. Souhlasí s osudem, který si pro svět přejí Draci Země?

Kigai Yuuto
Yuuto je držitelem vodního elementu a také člen Draků Země.

Kusanagi Shiyuu
Patří mezi Draky Země, i když jeho rozhodování brzy nabourá setkání s malou Yuzurihou, která je členkou Draků Nebes. Jak budou ovlivněa jeho rozhodování?

Sakurazuka Seishiro
Patří mezi Draky Země. Kdysi zabil Subarovi sestru Hokuto a nyní je na čase, aby naplnil i Subarovo přání.


Nataku
Nataku je členem Draků Země, avšak není tak úplně pravý člověk. Je to homunkulus, vytvořený z DNA vědce a jeho dcery. Nemá žýdné city.


Yatouji Satsuki
Satsuki je členkou Draků Země. Má zvláštní schopnosti ovládat a komunikovat s počítači a technikou, díky čemuž byla jako malá svým otcem podrobena výzkumným testům. Nyný pracuje pro Draky Země a ovládá a komunikuje s robotem nazvaným Bestie.

Gosick

3. února 2014 v 0:19 Gosick
Žánr: dobrodružný / drama / mysteriózní / romantický
Počet dílů: 24
Příběh se odehrává ve fiktivní evropské zemi Sauville v roce 1924. Kazuya Kujo studuje na prestižní akademii Saint Marguerite. Duchařské historky a jiné místní pověry jsou ve škole velice populární. Kujo nesdílí stejný názor jako většina školy a oné historky mu připadají směšné, zaujal ho jen jediný, příběh lodi duchů Queen Berry. Jenže jeho nová tajemná kamarádka, Victorique, jako každý ze školy, je místnimi povidačkami přímo nadšená a sama používá svůj intelekt k řešení záhad, na které ani proslulý Sauvilleský detektiv nemůže přijít. A je to právě její povaha, která je dovede na palubu lodi, která nepříjemně připomíná Queen Berry. Co se opravdu na této lodi před mnoha lety událo?

Tímto se příběh teprve rozehřívá. Očekává nás sposuta dalších záhad, které se za pomoci Viktoriquy vyřeší. Avšak i okolo samotné Viktoriquy jsou jistá tajemství, která se nám štřípek po střípku odhalí. Zjistíme kdo dívka doopravdy je a proč je taková, jaká je.

Zdroj: http://www.csfd.cz/film/289581-gosick/TRAILER GOSICK

Hlavní postavy

Kazuya Kujo

Victorique

Grevil de Blois

Avril Bradley

Cecile Lafitte

Brian Roscoe

Cordelia Gallo

Vampire Hunter D: Bloodlust

1. února 2014 v 16:21 Vampire Hunter D: Bloodlust
Anime o lovci upírů, dhampirovi (poloupír) jménem D, začíná únosem mladé dívky upírem Meirem. Dívčin otec nabídne lovci za nalezení svého dítěte vysokou odměnu. D se tedy vydává na strastiplnou cestu za vysvobozením dívky, na níž mu ztrpčuje život nejen konkurence, spousta různých nepřátel, ale i jeho vnitřní démoni.

Zdroj: http://www.csfd.cz/film/35066-vampire-hunter-d/