Prosinec 2013

Kurau: Phantom Memory

30. prosince 2013 v 23:40 Kurau: Phantom Memory
Žándr: drama / psychologický / sci-fi
Počet dílů: 24
Kurau je mladá dcera vědce, který zkoumá nové zdroje energie. Protože má svého otce velice ráda a chce své narozeniny strávit s ním, pozve ji její otec na experiment konaný ve vědeckém ústavu, kde pracuje. Během experimentu ovšem dojde k nehodě a do těla Kurau vstoupí záhadná bytost Rynax. Zdrcený otec se od ní dozvídá, že Rynax k obnovení svého druhého já potřebuje tělo Kurau, a tak se jí nakonec v naději, že získá svou dceru zpět, rozhodne pomoct.

Zdroj: http://www.colourfulsubs.cz/preklady.phpKURAU: PHANTOM MEMORY TRAILER


Hlavní postavy

Kurau Amami
Její otec pracuje na výzkumu zvláštní energie z vesmíru, zvané rynax. Jednoho dne, když je Kuaru 10 let, ji vezme sebou do laboratoře, kde se stane nehoda. Jedna z Rynax unine a vstoupí do těla Kurau. Uplyne dalších 10 let, Kuaru a její Rynax obývají jedno tělo. Z jejího těla vystoupí její druhé já, které pojmenuje Christmas. Společně se snaží chránit svět před vniknutím Rynax. Nechce aby Rynax i lidé umírali. V patách jim je však společnost GPO, pro kterou její otec dělá, i když ne moc dobrovolně. GPO zkoumá energii Rynax pro svůj tajný projekt.

Christmas KURAU
Tato roztomilá dívenka je druhým já Kuaru Rynax. Rynax totiž mohou žít pouze v páru. Vypadá přesně jako Kuaru, když jí bylo 10 let a je pevně rozhodnutá svou drahou Kurau chránit za každou cenu.

Doug
Je bývalým členem GPO, nyní je agentem, kterého si najal otec Kuaru, aby na ní dohlížel. Daug se snaží Kuaru a Christmas stále pomáhat. I on je otcem, má malého syna jménem Tedd.

Ayaka Stieger
Jako malá holčička v den Vánoc přišla o celou sovu rodinu. Někdo zavraždil jejího otce, matku i bratra. Plna nenávisti a se srdcem zalitým temnotou se stává členkou apolečnosti GPO a snaží se zajmout Rynax Kuaru a Christmas. Netuší však jak se věci mají, ale až to zjistí....

Saito
Saito je ten, kdo založil GPO... je to on, kdo způsobil lidem a Rynax tolik bolesti a utrpení. Díky tomu si udělal dost nepřátel a sám za to ponese následky.

Shingeki no Kyojin

24. prosince 2013 v 2:13 Shingeki no Kyojin
Žánr: akční / drama / fantasy / horor
Počet dílů: 25
Anglický název ,,Attack on Titan".
Lidé byli nuceni bojovat s obry o záchranu svého pokolení. Když se schylovalo k nejhoršímu, postavili několik měst pod ochranou mohutných zdí, které obři nedokázali překonat. Po jedno celé století si lidé za hradbami mohli oddechnout a žít v relativním míru, avšak odříznuti od okolního světa. Mír ale trval jen do dne, než jedno z těchto měst, obehnané zdí, Maria, bylo napadeno dosud nevídaným šedesátimetrovým obrem, kterému se ochranu města podařilo překonat. Ústřední postava příběhu Aren Jaegar se svou adoptivní sestrou Mikasou při útoku přicházejí o svoji matku a vydávají se vstříc nehostinému světu.

Zdroj: http://www.csfd.cz/film/337874-shingeki-no-kyojin/SHINGEKI NO KYOJIN TRAILER

SHINKEGI NO KYOJIN SEASON 2
Počet dílů: 12
Druhá série úspěšného seriálu Šingeki no kjodžin (2013). Eren Yeager přísahal, že vymýtí všechny Titány. Jenže v lítém boji o svůj život se stává tím, co nejvíc nenávidí. S nově nabytými schopnostmi bojuje za svobodu lidstva a brání jejich poslední útočiště. Po hořkosladkém vítězství nad ženskou titánkou nemá Eren žádný čas k odpočinku: Zeď Rose byla proražena

https://www.csfd.cz/film/502305-singeki-no-kjodzin-season-2/komentare/


Gunslinger Girl MANGA

9. prosince 2013 v 0:17 Gunslinger Girl
Zájemci si mohou na této stránce přečíst i velmi krásnou mangu.Gunslinger Girl

8. prosince 2013 v 13:33 Gunslinger Girl
Žánr: akční / drama / psychologický
Počet dílů: 1. série 13 dílů, 2. série 13 dílů+OVA
Italská tajná policie má ve svých řadách netradiční agenty - malé, lehce přiupravené holčičky. Nebezpečné stroje na zabíjení na jedné straně, a citlivá stvoření na straně druhé. Přes den jsou posílány do akce, a když skončí se svojí prací, popíjejí společně čaj a čtou si knížky. Velmi zajímavý a spíše psychologický 13ti dílný anime seriál.
Druhá série s názvem Teatrino vypráví o osuech biologicky upravených děvčat a jejich osudech. Pokračování má 13 dílů, kdo nakonec zvítězí?

Zroj: http://www.csfd.cz/film/222716-gunslinger-girl/GUNSLINGER GIRL TRAILER