Claymore

4. listopadu 2013 v 0:20 |  Claymore
Žánr: akční / drama / fantasy
Počet dílů: 26
Claymore - napůl človek, napůl netvor. Vytvořené jako zbraň na zabíjení príšer (Yoma), ze kterých sami vzešli. Jejich život ovládaný tajnou organizací nemá jiný smysl. Až jednou... prišel chlapec jménem Raki, vynořily se vzpomínky a nalinkovaný scenář nabral nečakané obrátky. Ujala se ho Claymore Clare, a přes všechny překážky nezemřela... pro něho. Ale Raki začíná chápat, že svět, ve kterém žije, není jen černobílý a zlo, které se tak snažili zničit, má překvapivě dobrou tvář, zatím co dobro je daleko podlejší. Anime seriál z produkce Madhouse Studios prináší netradičný pohled na otázky dobra a zla, zabalený v sympatickém akčním hábitu, odehrávajícím se v alternativním středověku, kde Vám překrásné "Stříbrnooké čarodějky" ješte stále dokážou zasáhnout srdce (velkým mečem).
CLAYMORE TRAILER


Hlavní postavy

Clare
Její hodnost je číslo 47. Považují jí za nejslabší ze všech bojovnic, ale ani číslo nemusí nic znamenat. Jako malá holčička potkala kdysi ve vesnici Claymore Teresu, ke které hodně přilnula. Když se i Clare stala jednou z Claymore, bylo jejím cílem zabít tu, která zabila její milovanou Teresu, Priscilu. Na estě jí doprovází chlapec jménem Raki, který jí připomíná její vlastní minulost.

Raki
Potkává v rodné vesnici jednoho dne Clare, která je tam poslána zabít Yomu. Tím Yomou je shodou náhod Rakiho "bratr". Raki se však jako jeden z mála Clare nebojí, naopak je mu velmi sympatická a vděčí jí za svůj život. Nakonec se s Clare vydává na její cestu, oficiálně jako její kuchař.

Teresa
Její hodnost bylo číslo 1. Byla povážována za nejsilnější bojovnici. Přezdívalo se jí "usměvavá Teresa". Při jedné výrpavě za zabítím Yomy potkává malou němou holčičku, kterou z počátku odmítá. Nakonec si malou Clare velmi oblíbí a je ochotna za ni položit i život. Při záchraně Clare ji okolnosti donutí zabít tlupu banditů, za což je pak stíhána Organizací, jelikož zabít člověka je proti pravidlům.

Irene
Její hodnost je číslo 3. Za doby Teresy byla jednou z těch, které Organizace vyslala Teresu zabít. Byla však vážně zraněna při probuzení Priscily a tak předstírala svou smrt a unikla do krajů, kam Organizace nedosáhla. Nakonec se setkává i s Clare a pomáhá jí s jejími schopnostmi.

Miria
Její hodnost je číslo 6, je přezdívaná jako "přízračná Miria". Je jednou ze spolubojovnic Clare.

Helen
Její hodnost je číslo 22, je jednou ze spolubojovnic Clare.

Jean
Její hodnost je číslo 9, je jednou ze spolubojovnic Clare a také je jí vděčná, za záchranu života.

Deneve
Její hodnost je číslo 15, je jednou ze spolubojovnic Clare.

Galatea
Její hodnost je číslo 3. Je jednou z nejsilnějších Claymore. Její karma je kladná.

Ophelia
Její hodnost je číslo 4. Bohužel nepatří mezi ty hodné Claymore, ráda zabíjí a nebojí se vztáhnout meč ani proti své vlastní spolubojovkyni. Kdysi přišla o bratra, kterého zabil Yoma a její mysl je nyní pokřivená nenávistí.

Rafaela
Její hodnost je číslo 5, její karma je kladná.

Isley
Kdysi patřil mezi mužské bojovníky, nyní je z něj Probuzený mužský, přezdívaný také jako Stříbrný král. Je jeden ze tří mocných, kterým se říka "Ti z propasti". Na svých cestách putuje s Priscilou, která se při souboji s ním proměnila do lidské podoby. Jeho cílem je odvést pozornost Organizace pro svůj hlavní cíl. Na cestě potkává Rakiho, který se Priscile líbí a tak je mu dovoleno putovat s nimi a učí ho šermu. Cestují 7 let, než dojde na Isleyho plány a znovu dojde ke konfrontaci.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama