Listopad 2013

Shinsekai Yori

22. listopadu 2013 v 23:00 Shinsekai Yori
Žánr: drama / fantasy / mysteriózní
Počet dílů: 25
Anglický název ,,From The New World", v českém překladu ,,Z Nového Světa".
Hned v úvodu se stáváme svědky krvavé řeže uprostřed klidného teplého dne ve městě, vše za doprovodu Dvořákovy Novosvětské symfonie. Děj se poté přesouvá do jiné doby v idylicky vyhlížejícím světě, kde jsou lidé schopni používat magii. Hlavní hrdinka Saki Watanabe se stává studentkou jakési kouzelnické školy a spolu s přáteli postupně zjišťuje, že za vší tou krásou se skrývá cosi temného. Jaká je cena za vytvoření poklidné společnosti? A co jsou zač podivní humanoidní rypoüši?
SHINSEKAI YORI TRAILER


Hlavní postavy

Saki Watanabe

Maria Akizuki

Satoru Asahina

Mamoru Itou

Shun Aonuma

Juni Kokki (Twelve Kingdoms)

10. listopadu 2013 v 0:19 Juni Kokki (Twelve Kingdoms)
Žánr: dobrodružný / drama / fantasy
Počet dílů: 45
Juni Kokki - Juni Kokuki, v českém překladu ,,Dvanáct Království".
Youko Nakajima je taková normální středoškolačka, snažící se žít podle představ svých rodičů. Něco s ní ale není v pořádku - často se cítí divně a je náladová. Ovšem co je zdrojem jejího neklidu nedokáže říct ani ona sama. Jednoho dne se po vyučování v její třídě objeví muž, který se představí jako Keiki, a s pokleknutím ji slíbí oddanou službu. Zdá se ale, že tahle návštěva nebude ten den jediná. Odnikud se vynoří záhadné létající příšery, které okamžitě na Youku zaútočí. Naštěstí je zde Keiki, který s nimi začne bojovat. Zmatená Youko při boji ztratí vědomí a když se probere, leží sama na břehu neznámé země s hlavou plnou útržkovitých vzpomínek. Kde je a jak se sem dostala? Jak se dostane zpět? Nezdá se jí to celé? Na všechny tyto otázky musí najít odpověď.
JUNI KOKKI TRAILER

Claymore

4. listopadu 2013 v 0:20 Claymore
Žánr: akční / drama / fantasy
Počet dílů: 26
Claymore - napůl človek, napůl netvor. Vytvořené jako zbraň na zabíjení príšer (Yoma), ze kterých sami vzešli. Jejich život ovládaný tajnou organizací nemá jiný smysl. Až jednou... prišel chlapec jménem Raki, vynořily se vzpomínky a nalinkovaný scenář nabral nečakané obrátky. Ujala se ho Claymore Clare, a přes všechny překážky nezemřela... pro něho. Ale Raki začíná chápat, že svět, ve kterém žije, není jen černobílý a zlo, které se tak snažili zničit, má překvapivě dobrou tvář, zatím co dobro je daleko podlejší. Anime seriál z produkce Madhouse Studios prináší netradičný pohled na otázky dobra a zla, zabalený v sympatickém akčním hábitu, odehrávajícím se v alternativním středověku, kde Vám překrásné "Stříbrnooké čarodějky" ješte stále dokážou zasáhnout srdce (velkým mečem).
CLAYMORE TRAILER


Hlavní postavy

Clare
Její hodnost je číslo 47. Považují jí za nejslabší ze všech bojovnic, ale ani číslo nemusí nic znamenat. Jako malá holčička potkala kdysi ve vesnici Claymore Teresu, ke které hodně přilnula. Když se i Clare stala jednou z Claymore, bylo jejím cílem zabít tu, která zabila její milovanou Teresu, Priscilu. Na estě jí doprovází chlapec jménem Raki, který jí připomíná její vlastní minulost.

Raki
Potkává v rodné vesnici jednoho dne Clare, která je tam poslána zabít Yomu. Tím Yomou je shodou náhod Rakiho "bratr". Raki se však jako jeden z mála Clare nebojí, naopak je mu velmi sympatická a vděčí jí za svůj život. Nakonec se s Clare vydává na její cestu, oficiálně jako její kuchař.

Teresa
Její hodnost bylo číslo 1. Byla povážována za nejsilnější bojovnici. Přezdívalo se jí "usměvavá Teresa". Při jedné výrpavě za zabítím Yomy potkává malou němou holčičku, kterou z počátku odmítá. Nakonec si malou Clare velmi oblíbí a je ochotna za ni položit i život. Při záchraně Clare ji okolnosti donutí zabít tlupu banditů, za což je pak stíhána Organizací, jelikož zabít člověka je proti pravidlům.

Irene
Její hodnost je číslo 3. Za doby Teresy byla jednou z těch, které Organizace vyslala Teresu zabít. Byla však vážně zraněna při probuzení Priscily a tak předstírala svou smrt a unikla do krajů, kam Organizace nedosáhla. Nakonec se setkává i s Clare a pomáhá jí s jejími schopnostmi.

Miria
Její hodnost je číslo 6, je přezdívaná jako "přízračná Miria". Je jednou ze spolubojovnic Clare.

Helen
Její hodnost je číslo 22, je jednou ze spolubojovnic Clare.

Jean
Její hodnost je číslo 9, je jednou ze spolubojovnic Clare a také je jí vděčná, za záchranu života.

Deneve
Její hodnost je číslo 15, je jednou ze spolubojovnic Clare.

Galatea
Její hodnost je číslo 3. Je jednou z nejsilnějších Claymore. Její karma je kladná.

Ophelia
Její hodnost je číslo 4. Bohužel nepatří mezi ty hodné Claymore, ráda zabíjí a nebojí se vztáhnout meč ani proti své vlastní spolubojovkyni. Kdysi přišla o bratra, kterého zabil Yoma a její mysl je nyní pokřivená nenávistí.

Rafaela
Její hodnost je číslo 5, její karma je kladná.

Isley
Kdysi patřil mezi mužské bojovníky, nyní je z něj Probuzený mužský, přezdívaný také jako Stříbrný král. Je jeden ze tří mocných, kterým se říka "Ti z propasti". Na svých cestách putuje s Priscilou, která se při souboji s ním proměnila do lidské podoby. Jeho cílem je odvést pozornost Organizace pro svůj hlavní cíl. Na cestě potkává Rakiho, který se Priscile líbí a tak je mu dovoleno putovat s nimi a učí ho šermu. Cestují 7 let, než dojde na Isleyho plány a znovu dojde ke konfrontaci.

Claymore MANGA

4. listopadu 2013 v 0:10 Claymore
Zájemci si mohou na této stránce přečíst i velmi krásnou mangu.