Wolf's Rain

9. října 2013 v 0:48 |  Wolf's Rain
Žánr: dobrodružný / drama / fantasy / sci-fi
Počet dílů: 30
Kdysi byl svět stvořen vlky. Z nich pak vzešli lidé, jenž později začali vlky pronásledovat a podle mnohých jsou již vlci 200 let vyhubeným druhem. Svět pomalu zaniká a je nyní pod vládou Aristokratů - pánů alchymie a technologií, jejichž zatím nejpovedenějším výtvorem je dívka Cheza, kterou vytvořili z bájné měsíční květiny. Vlci ale nevymřeli - naučili se přijímat lidskou podobu a v jednom městě, kam je přivedla vůně květinové dívky Chezy, se setkávají čtyři z nich. Dívka jim má ukázat cestu k místu, kam se podle pověsti mohou dostat jen vlci a o němž každý sní - k Ráji. Než se ale vlci k dívce dostanou, unese ji aristokrat Darcia, který chce také z vlastních důvodů otevřít Ráj. Vlci se tedy vydávají dívku dále hledat, ale po jejich stopách jde i muž jménem Quent, který je přesvědčen, že mu vlci zabili rodinu a tak se svou polovlčicí Blue vyhledává a zabíjí vlky.WOLF'S RAIN TRAILER


Hlavní postavy

Kiba
Kiba je idealista, který věří že najít Ráj je jeho poslání. Je hrdý a dlouho odmítá vzít na sebe iluzi člověka. V Ráji nehledá naději, ale budoucnost. Vyvine si silné pouto s Chezou - dívkou květinou. K ní ho vážě instinkt. Ví že ji potřebuje, aby se dostal do Ráje a zuřivě ji brání. V hledání Ráje je vytrvalí a své vlčí hrdosti se odmítá vzdát, i když ho mnohdy dostává do nesnází. Jeho neutuchající odhodlání jít za svým instinktem a nalézt Ráj motivuje i jeho společníky a společně se vydávají na dlouhou, ztrastiplnou cestu. Kibu občas nazývají vůdcem smečky, ale on sám tento titul odmítá a říká že takhle jejich smečka nefunguje.
Tsume
Tsume je šedý vlk s jizvou na hrudi, jejíž původ je objasněn později. Drsný a samostatný, je Tsume zobrazen jako silný bojovník, který drží své skutečné pocity pro sebe. Narozdíl od Kiby, Tsume svoji iluzorní podobu využívá častěji. Vede gang lidských lupičů a společně přepadávají vlaky. Jeho banda však tuší že s Tsumem není něco v pořádku a nakonec ho zradí. Připojí se k ostatním z nudy a zpočátku nevěří v ráj. Ačkoli se často hádá s Kibou během cesty, nakonec začne věřit stejně silně jako Kiba.
Hige
Hige je rezavý vlk s bezstarostný postojem a věčně vtipkující, který zraje během příběhu. Má docela pohodlný život v lidské společnosti ve které se umí orientovat. Často se řídí spíš intuicí než rozumem. Po setkání s Kibou, který je v zajetí v laboratoři, se vydá s ní na cestu za hledáním ráje. I když nevykazuje stejnou vášeň jako Kiba a jde spíš za instinktem a protože nemá nic lepšího na práci. Hige nosí obojek kolem krku, ale nepamatuje si, jak k němu přišel. Také má nejsilnější čich ve skupině a většinou ho využívá aby našel něco k jídlu. Hige k životu vlastně nepotřebuje nic než kousek žvance. A pěknou vlčici, protože je taky nenapravitelný sukničkář. Jeho jména znamená Vous.
Toboe
Toboe je hnědý vlk a nejmladší ze skupiny. Je považován za štěně, protože je důvěřivý a bezstarostný. Nějaký čas trvá než si získá uznání ostatních. Starala se o něj stará žena, která ho našla jako malé štěně mimo město a stále nosí náramky, které mu dala. Vzhledem k jeho výrůstání, Toboe je přátelský a má ochrané pudy k lidem. Věří že vlci a lidé by mohli žít spolu a někdy k nim až příliš lne. Toboe má nejsilnější sluch ve skupině a jeho jméno v překladu znamená Vyjící.
Blue
Blue poznáváme jako psa Quenta Yaidena. Byla svědkem vyvraždění Quentovi i její rodiny. Proto mu, díky svým smyslům, pomáhá vyhledávat vlky a aktivně mu pomáhá při jejich ulovení. Její kožich je v barvě ebonitu a jméno dostala podle svých zářivě modrých očí.
Cheza
Dívka - květina, která byla uměle vytvořena z měsíčního květiny šlechticem Darciou První metodou ztraceného umění alchymie. Byla pověšená v bezvědomí ve vědeckém výzkumné laboratoři, ale probudil ji zápach vlčí krev, která vytekla v krátkém boji mezi Tsumem a Kibou. Sdílí zvláštní pouto s vlky, zejména s Kibou. Vztah mezi ní a Kibou je občas mylně zaměňován za zamilovanost. Je klíčem k otevření ráje. Darcia říká, že je slepá. To se zdá být potvrzené ve scéně, v níž málem spadne přes okraj útesu, ale cestu zjistí zřejmě hmatem. Její oči jsou jasně červené. Cheza nepotřenuje jíst, živiny získává sluněním a pitím.
Darcia
Darcia je posledním členem z vznešeného rodu lidí z doby slávy lidského pokolení. Jeden ze tří nejmocnějších šlechticů na světě. Udržuje si dávné znalosti z doby, před úpadkem lidstva. To on vytvořil Chezu s jejíž pomocí se snaží otevřít ráj a vyléčit svoji milenku Hamonu. Ta onemocněla "nemocí ráje" a upadla do komatu. Darcia sám trpí prokletím, je postižen "vlčím okem". V touze po tom, být znovu se svojí milovanou postupně sahá k stále razantnějším prostředkům.
Cher
Zabývala se výzkumem Chezy ve středisku, které patří Aristokratům (alchymisti). Když je Cheza unesena, začne po ní pátrat, stejně tak i o záhadě okolo vlků.
Quent Yaiden
Věří, že jeho rodinu kdysi zavraždili vlci. Je tím tak posedlí, že vlky nenávidí, pronásleduje je a snaží se je za každou cenu zabít. Jeho malý syn kdysi našel štěně Blue, která nakonec Quentovi zůstala a i přesto, že věděl, že je napůl vlk, nechal si jí a ona mu věrně sloužila.
Hubb Lebowski
Ex-manžel Cher, policista, který pátrá po vlcích a zmizelé Cher.
Jagara
Jagara je jedna z aristokratů, která vytáhla na ostatní aby se stala jedinou vládkyní světa. Její jednotky v černých brněních s kopími a zlatostříbrnými štíty, vysílajícími tlakové vlny, se zničujícím účinkem čelily palnými zbraněmi ozbrojeným jednotkám ostatních aristokratů. Jagara, sama oděná do zlaté zbroje se tak opravdu stala Královnou skomírajícího světa a shromažďovala lidi do utopické společnosti ve svém městě. Jagara má také záhadné spojení z minulosti na Higeho.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama