Říjen 2013

Kotonoha no Niwa

31. října 2013 v 2:15 Kotonoha no Niwa
Anglický název ,,The Garden of Words", v českém překladu ,,Zahrada slova".
Příběh nového filmu japonského režiséra Makota Shinkaia, The Garden Of Words (Záhrada slov) sleduje mladíka Takaa, zatím nevyučeného obuvníka, který se jednoho dne vydá za školu, aby mohl v překrásné záhradě pracovat na svých nových návrzích bot. Zde potkává záhadné děvče Yukino, která je o něco starší jako Takao. Jak jde čas, oba se v zahradě nadále setkávají; vždy však jen za deštivého počasí. Postupně se jejich vztah prohlubuje; konec deštivých dnů sa však pomalu, ale jistě blíži.
KOTONOHA NO NIWA TRAILER


Hlavní postavy

Yukari Yukino

Takao Akizuki

Noir

21. října 2013 v 1:26 Noir
Žánr: akční / drama / mysteriózní
Počet dílů: 26
Půvabnou Korsičanku Mireille Bouquet živí nikoli nezajímavé povolání: jejím denním chlebem je zabíjení lidí na zakázku a nutno podotknout, že ve svém oboru patří k těm nejlepším. Svoji zásadu pracovat vždy a za všech okolností sama je nucena porušit toho dne, kdy ji vyhledá mladičká Japonka Kirika Yumura a žádá po ní, aby jí pomohla poodhrnout roušku její tajemné minulosti: Kirika totiž trpí naprostou ztrátou paměti a jistá si je pouze a jedině svými obdivuhodnými schopnostmi zabijáka. Kirika a Mireille, jejichž osudy jsou jakýmsi záhadným způsobem značně propletené, se za kuriózních podmínek dohodnou na spolupráci a zakládají zabijácké duo "Noir" - to ještě ale netuší, že toto jediné jméno je vtáhne do víru událostí vskutku monstrózních. Šestadvacetidílný japonský anime seriál se stal jedním z nejoceňovanějších děl tohoto žánru za rok 2001.
NOIR TRAILER


Hlavní postavy

Mireille Bouquet
Pracuje jako nájemný vrah, kyž však potká Kiriku, začnou pracovat spolu jako duo zvané NOIR. Mireille se snaží vypátrat minulost o svých rodičích, kteří byli zabiti. Své partnerce Kirice slíbí zároveň pomáhá najít její vzpomínky a slíbí jí, že až bude po všem, zabije ji. Splní tento slib?

Kirika Yuumura
Kirika se jednoho dne probudí a zjistí, že si vůbec nic nepamatuje. Ví jen jedinou věc, že je NOIR. Krmě průkazky se jméem však nemá žádnou stopu. Když však zjistí, že po ní někdo jde, vyhledá Mireille, která je známá jako nejspolehlivější nájemný vrah. Jako dvě partnerky zvané NOIR ze vydávají na cestu plnění úkolů a zkoušek, které jsou jim nachystány do cesty. Postupem času zjistí kdo je, co udělala a bude Mireille prosit o splnění slibu, který si daly.

Chloe
Je známá jako pravá NOIR. Pracuje pro Altenu a snaží se vyhledat Kiriku a postupně jí pomoct k nalezení vzpomínat a návaratu k původnímu životu. Chloe a Kirika jsou jako dvě strany jedné mince. Ale musí to tak opravdu být?

Altena
Je hlavní kněžkou Soldátů, nejvyšší moc. Snaží se o znovuzrození NOIR, dvojice dívek, které mají vládnout nad smrtí. Chloe je její pravá ruka, kterou vysílá plnit úkoly a čeká, až se konečně vrátí Kirika a bude ta moci naplnit své plány. Povede se jí vzkřísit NOIR?

Wolf's Rain

9. října 2013 v 0:48 Wolf's Rain
Žánr: dobrodružný / drama / fantasy / sci-fi
Počet dílů: 30
Kdysi byl svět stvořen vlky. Z nich pak vzešli lidé, jenž později začali vlky pronásledovat a podle mnohých jsou již vlci 200 let vyhubeným druhem. Svět pomalu zaniká a je nyní pod vládou Aristokratů - pánů alchymie a technologií, jejichž zatím nejpovedenějším výtvorem je dívka Cheza, kterou vytvořili z bájné měsíční květiny. Vlci ale nevymřeli - naučili se přijímat lidskou podobu a v jednom městě, kam je přivedla vůně květinové dívky Chezy, se setkávají čtyři z nich. Dívka jim má ukázat cestu k místu, kam se podle pověsti mohou dostat jen vlci a o němž každý sní - k Ráji. Než se ale vlci k dívce dostanou, unese ji aristokrat Darcia, který chce také z vlastních důvodů otevřít Ráj. Vlci se tedy vydávají dívku dále hledat, ale po jejich stopách jde i muž jménem Quent, který je přesvědčen, že mu vlci zabili rodinu a tak se svou polovlčicí Blue vyhledává a zabíjí vlky.WOLF'S RAIN TRAILER


Hlavní postavy

Kiba
Kiba je idealista, který věří že najít Ráj je jeho poslání. Je hrdý a dlouho odmítá vzít na sebe iluzi člověka. V Ráji nehledá naději, ale budoucnost. Vyvine si silné pouto s Chezou - dívkou květinou. K ní ho vážě instinkt. Ví že ji potřebuje, aby se dostal do Ráje a zuřivě ji brání. V hledání Ráje je vytrvalí a své vlčí hrdosti se odmítá vzdát, i když ho mnohdy dostává do nesnází. Jeho neutuchající odhodlání jít za svým instinktem a nalézt Ráj motivuje i jeho společníky a společně se vydávají na dlouhou, ztrastiplnou cestu. Kibu občas nazývají vůdcem smečky, ale on sám tento titul odmítá a říká že takhle jejich smečka nefunguje.
Tsume
Tsume je šedý vlk s jizvou na hrudi, jejíž původ je objasněn později. Drsný a samostatný, je Tsume zobrazen jako silný bojovník, který drží své skutečné pocity pro sebe. Narozdíl od Kiby, Tsume svoji iluzorní podobu využívá častěji. Vede gang lidských lupičů a společně přepadávají vlaky. Jeho banda však tuší že s Tsumem není něco v pořádku a nakonec ho zradí. Připojí se k ostatním z nudy a zpočátku nevěří v ráj. Ačkoli se často hádá s Kibou během cesty, nakonec začne věřit stejně silně jako Kiba.
Hige
Hige je rezavý vlk s bezstarostný postojem a věčně vtipkující, který zraje během příběhu. Má docela pohodlný život v lidské společnosti ve které se umí orientovat. Často se řídí spíš intuicí než rozumem. Po setkání s Kibou, který je v zajetí v laboratoři, se vydá s ní na cestu za hledáním ráje. I když nevykazuje stejnou vášeň jako Kiba a jde spíš za instinktem a protože nemá nic lepšího na práci. Hige nosí obojek kolem krku, ale nepamatuje si, jak k němu přišel. Také má nejsilnější čich ve skupině a většinou ho využívá aby našel něco k jídlu. Hige k životu vlastně nepotřebuje nic než kousek žvance. A pěknou vlčici, protože je taky nenapravitelný sukničkář. Jeho jména znamená Vous.
Toboe
Toboe je hnědý vlk a nejmladší ze skupiny. Je považován za štěně, protože je důvěřivý a bezstarostný. Nějaký čas trvá než si získá uznání ostatních. Starala se o něj stará žena, která ho našla jako malé štěně mimo město a stále nosí náramky, které mu dala. Vzhledem k jeho výrůstání, Toboe je přátelský a má ochrané pudy k lidem. Věří že vlci a lidé by mohli žít spolu a někdy k nim až příliš lne. Toboe má nejsilnější sluch ve skupině a jeho jméno v překladu znamená Vyjící.
Blue
Blue poznáváme jako psa Quenta Yaidena. Byla svědkem vyvraždění Quentovi i její rodiny. Proto mu, díky svým smyslům, pomáhá vyhledávat vlky a aktivně mu pomáhá při jejich ulovení. Její kožich je v barvě ebonitu a jméno dostala podle svých zářivě modrých očí.
Cheza
Dívka - květina, která byla uměle vytvořena z měsíčního květiny šlechticem Darciou První metodou ztraceného umění alchymie. Byla pověšená v bezvědomí ve vědeckém výzkumné laboratoři, ale probudil ji zápach vlčí krev, která vytekla v krátkém boji mezi Tsumem a Kibou. Sdílí zvláštní pouto s vlky, zejména s Kibou. Vztah mezi ní a Kibou je občas mylně zaměňován za zamilovanost. Je klíčem k otevření ráje. Darcia říká, že je slepá. To se zdá být potvrzené ve scéně, v níž málem spadne přes okraj útesu, ale cestu zjistí zřejmě hmatem. Její oči jsou jasně červené. Cheza nepotřenuje jíst, živiny získává sluněním a pitím.
Darcia
Darcia je posledním členem z vznešeného rodu lidí z doby slávy lidského pokolení. Jeden ze tří nejmocnějších šlechticů na světě. Udržuje si dávné znalosti z doby, před úpadkem lidstva. To on vytvořil Chezu s jejíž pomocí se snaží otevřít ráj a vyléčit svoji milenku Hamonu. Ta onemocněla "nemocí ráje" a upadla do komatu. Darcia sám trpí prokletím, je postižen "vlčím okem". V touze po tom, být znovu se svojí milovanou postupně sahá k stále razantnějším prostředkům.
Cher
Zabývala se výzkumem Chezy ve středisku, které patří Aristokratům (alchymisti). Když je Cheza unesena, začne po ní pátrat, stejně tak i o záhadě okolo vlků.
Quent Yaiden
Věří, že jeho rodinu kdysi zavraždili vlci. Je tím tak posedlí, že vlky nenávidí, pronásleduje je a snaží se je za každou cenu zabít. Jeho malý syn kdysi našel štěně Blue, která nakonec Quentovi zůstala a i přesto, že věděl, že je napůl vlk, nechal si jí a ona mu věrně sloužila.
Hubb Lebowski
Ex-manžel Cher, policista, který pátrá po vlcích a zmizelé Cher.
Jagara
Jagara je jedna z aristokratů, která vytáhla na ostatní aby se stala jedinou vládkyní světa. Její jednotky v černých brněních s kopími a zlatostříbrnými štíty, vysílajícími tlakové vlny, se zničujícím účinkem čelily palnými zbraněmi ozbrojeným jednotkám ostatních aristokratů. Jagara, sama oděná do zlaté zbroje se tak opravdu stala Královnou skomírajícího světa a shromažďovala lidi do utopické společnosti ve svém městě. Jagara má také záhadné spojení z minulosti na Higeho.