Září 2013

Blood+

15. září 2013 v 18:03 Blood+
Žánr: akční / drama / horor
Počet dílů: 50
Říká se jim Chiropterani - věčně hladová nesmrtelná monstra, která mohou libovolně měnit svůj vzhled. Nejčastěji volí podobu lidskou a skrývají se přímo mezi námi. Proti nim stojí organizace Rudý štít. Tato válka postupně nabývá čím dál hrozivějších podob... Saya Otonashi je normální středoškolskou studentkou. Má jediný problém - pamatuje si pouze poslední rok svého života. Jednoho dne se objeví muž jménem Hagi a předá ji katanu. Cesta za pravdou začíná.
BLOOD+ TRAILER


Hlavní postavy

Saya Otonashi
Středoškolačka žijící na Okinawě se svou adoptivní rodinou. Po smrti svého otce (zabil ho chiropteran) začíná bojovat naplno. Saya se přidala k Rudému štítu a Rudý štít ji využívá jako stroj na zabíjení chiropteranů a k zabití hlavního cíle- Divy. Když Diva Saye zabije jejího bratra Riku, Saya se odtáhne od Rudého štítu a začne velmi pesimistický a introvertní život. Její chevalier je Haji.

Haji
Je Sayin chevalier (osobní strážce). Když sa Hajimu stala nehoda, tak mu Saya poskytla svou krev a stal se z něj, díky Sayiné krvi, chevalier. Haji je Saye stále po boku, ví, co potřebuje. Kdysi si se Sayou dali slib, ale splní ho nakonec?

Kai Miyagusuku
Sayin starší nevlastní bratr. Zpočátku se jeví jako slabý, neustále melancholický kluk, který do Rudého štítu nemůže zapadnout. Po útoku na loď Rudého štítu a smrt Rika se Rudý štít rozpadne, ale Kai začne konečně naplno bojovat s chiropterany. Snaží být Saye oporou a pomoct jí zabít Divu.

Riku Miyagusuku
Je Sayin mladší nevlastní bratr. Je optimistický a velice rodinně založený. Snaží se, aby Kai se Sayou dobře vycházel i po přečtení Joelova deníku. Poté co se stane Sayiným Chevalierem je zabit Divou, která má z určitých důvodů na něj spadeno.
David
Jeho život je oddán Rudému štítu a boji proti chiropteranům. Je to Sayin šéf' (řídí skupiny, ve které Saya pro Rudý štít pracuje). Je to velký realista a s Kaiem, jakoby si z oka vypadli. Jeho pravá ruka je Lewis. Miluje Julii.
Lewis
Optimista týmu a Davidova pravá ruka. Pomáhá Kaiovi s chiropterany.

Julia Silverstein
Velice chytrá a nadaná dívka. Její práce pro Rudý štít (než odešla) zahrnuje poznatky o chiropteranech, jejich původu a fyzické vlastnosti. Aby zjistila o chiropteranech co nejvíc, je i schopna odejít od Rudého štítu a o své poznatky se podělit s Divou (pro kterou ani neví, že ve skutečnosti tak trochu pracuje).

Van Argano
Původem francouz a manažér farmaceutické společnosti Cinq Fleche, která pro US Armny vyrábí. Je dost namočený v Delta 67 (program o vývoji chiropteranů). I když chiropteranům moc nerozumí, pokouší se je stále zkoumat víc a víc. Je to taková liška ryšavá, která spolupracuje s Diviným chevalierem, Amshelem. Neustále cucá mentolové bonbony.

Diva
Sayina mladší pravá sestra a hlavní cíl, proti kterému Rudý štít bojuje. Její chevalieři jsou Amshel, Carl, James, Nathan a Solomon. Snaží se Sayu zabít, protože její krev je pro Divu smrtelně jedovatá a naopak, nebo alespoň Sayu přesvědčit, aby se přidala k nim. Diva zabila Joela I., protože Saya ji pustila z jejího vězení (nevěděla, co Diva udělá). Divin zpěv Sayu naprosto uchvacuje. Diva dvakrát zabila Rika, ale poprvé ho Saya zachránila svou krví (potom se z něho stal Sayin chevalier). Bohužel podruhé už jeho smrti nešlo zabránit.

Amshel Goldsmith
Divin hlavní chevalier, její pravá ruka. Má na starosti financování projektu Delta 67. Je plně oddaný Divě a myšlence změnit lidi v novou rasu, chiropterany. Je velmi chytrý a také vychytralý.

Solomon Goldsmith
Jeden z pěti bratrů, Diviných chevalierů. Tím, že chce svého nepřítele poznat co nejlépe, se do Sayi zamiluje. Nechce, aby jeho bratři společně s Divou Sayu zabili, a tak se ji pokouší nejprve přesvědčit, ať se přidá k nim, což se mu skoro povede, kdyby mu to Haji nepřekazil, ale jelikož jeho plán ztroskotá, tak se snaží Sayu alespoň varovat před útoky. Solomon je do Sayi tak zamilovaný, že si dokonce i přeje stát se jejím chevalierem!

Nathan Mahler
Další z Diviných chevalierů. Jeho největší vzor je on sám. Myslí si, ž je nejúžasnější a nekrásnější na celém světě. Jako jeho ostatní bratři, i on je oddán Divě a chce zabít Sayu. Miluje divadlo!

James
Když se promění v chiropterana, tak má kůži jako pancéřový štít, nic jí nemůže proniknout. Je to takový tichý, avšak velmi výbušný muž. Nadevšechno miluje svou matku. Neustále se hádá s Nathanem.
Carl
Nejmelnacholičtější (nejvýbušnější) a nejvíce boje chtivý chevalier. Strašně moc si přeje, aby to mohl být on, kdo zabije Sayu. Zpočátku měl jednu ruku stále jako chiropteran, později pouze jenom když se rozhněval. Jeho přesvědčení, že Sayu zabije, hoale stojí život.
Joel Goldsmith
Potomek prvního Joela, který založil Rudý štít a snaží se společně se Sayou bojovat proti chiropteránům a Divě.
Mao Jahana
Je přítelkyně Kaie, která se rozhodla, že Kaie najde poté, co opustil Okinawu. Využije proto novináře, který ptrá po záhadě okolo Sayi a chiropteránů. Spolu cestují po světě, on aby našel Sayu, ona aby našla Kaie.
Okamura Akihiro
Je reportér a pátrá po záhadě okolo Sayi. Náhodou potká Mao a ta mu poskytne peníze svého otce (které ukradne), k pátrání po Saye, ale jen kdžy ji veme sebou, aby mohla najít Kaie.

Shinigami no Ballad

3. září 2013 v 23:48 Shinigami no Ballad
Žánr: drama / fantasy / psychologický / romantický
Počet dílů: 6
Anglický název ,,Ballad of Shinigami: Momo, the God girl of death". V českém překladu ,,Momo, dívčí Bůh smrti".
Příběh je složený z šesti různých osudů, které na sebe dějově nenavazují. Všechny však spojuje malé sympatické děvče Momo, které je Bohem smrti. Její úlohou je postarat se o duše zesnulých a pomoct blízkým vyrovnat sa s jejich ztrátou. Na cestách ji provází okřídlený kocour Daniel.
S obrovskou kosou v rukách přichází Momo pomáhat všem detem.
SHINIGAMI NO BALLAD TRAILER


Hlavní postavy
Momo
Momo je takzvaná Shinigami, neboli Bůh smrti. Jejím úkolem je pomoct dušem zesnulých na onen svět a pomoci příbuzným smířit se se ztrátou zesnulého.
Daniel
Daniel je létající kocour, který doprovází Momo a pomáhá jí při její práci.