Mononoke Hime

21. srpna 2013 v 23:47 |  Mononoke Hime
Žánr: dobrodružný / fantasy
V českém překladu ,,Princezna Mononoke".
Za dávných časů, v divokých hvozdech Japonska začíná mýtický boj mezi rozrůstající se civilizací lidí a zvířecími božstvy, která vládnou lesům. A také příběh lásky lidského dítěte vlčí bohyně - princezny Mononoke - a válečníka věřícího v mír mezi lidmi a přírodou - prince Ashitaky.MONONOKE HIME TRAILER


Hlavní postavy

San
Když byla San ještě batole napadla ji a její rodiče vlčí bohyně Moro, jelikož se jí nelíbilo, že při jejich lidské činnosti byl poničen les. Aby se zachránili, tak se její rodiče rozhodli nabídnout San jako živou obět. Moro ji však nezabila, naopak San vychovala spolu se dvěma vlastními dětmi-vlky, kteří San berou také jako sourozence.
San se stará hlavně o blaho Lesa, odmítá svojí lidskou část a pomýšlí na sebe jako na vlka a stejně tak se i chová. Na lidi nahlíží jako na vetřelce a nepřátele, proto neustále napadá pevnost lidí, kde se zpracovává hrubé železo a kde vládne Lady Eboshi, která nemá vůbec žádný respekt k Bohům, Démonům ani k Lesu. Právě proto je Saniným největším nepřítelem, několikrát se ji pokusila neúspěšně zabít. Avšak brzy se má všechno změnit.
Ashitaka
Ashitaka je mladý bojovník z rodu Emishi, jednoho dne je proklet démonem (má velkou jizvu na pravé ruce a stále se mu rozrůstá), proto se vydává na cestu na sever, aby mu Duch Lesa požehnal a vyléčil ho z prokletí.
Moro
Moro je vlčí bohyně. Má dvě vlčata a nevlastní lidskou dceru ''Princeznu Mononoke'' brání ducha lesa a všechny zvířata v lese... paní Eboshi ji postřelí jedovatou kulkou a Moro pomalu umírá. Ze všeho nejvíce pak touží po pomstě a touží Eboshi zabít. Nakonci filmu ukousne Paní Eboshi ruku a ona sama pak zemře.
Shishigami
Shishigami je bůh lesa, který na sebe bere podobu jelena. Při západu slunce se mění v obrovského téměř průzračného ducha, který kráčí krajinou. Při Jeho dotek dokáže stvořit život i zabíjet.
Yakul
Yakul byl nerozlučný přítel pro Ashitaku. Na každém kroku se navzájem ochraňovali jako bratři. Ashitaka na něm jezdil při svých cestách a často k němu promlouval. Yakul je samozřejmě velice chytrý los, který Ashitaku nikdy nepustí nikam sám, i při scéně, kdy byl zraněn a nemohl se hýbat tak rychle jak by Ashitaka chtěl, udržoval s ním krok, jen aby byl s ním.
Kodoma
Kodama neboli duch stromů: vyskytuje se pouze v lese a ukazuje že je les zdravý. Občas i nahání hrůzu jak kroutí a cvaká hlavičkou, ale při tom je úplně neškodný a hodný, říká se že jejich matka je obrovský starý strom. Mají celkem úctyhodný věk (několik desítek let). Jsou celkem malí, někdy ukazují lidem cestu, aby se neztratili.
Lady Eboshi
Lady Eboshi je vládkyní hornického Železného města, které těží železnou rudu v horách, jejíž ložiska se nachází pod mohutnými lesy obývanými prastarými zvířecími bohy. Aby se lidé dostali k rudě, postupně svahy hor odlesňovali, což se nelíbilo zvířatům a zvířecím bohům a dělníky napadali. Ti neměli moc prostředků k obraně a produkce Železného města upadala. Pak přišla lady Eboshi a její střelci. Pomocí palných zbraní odrazila výpady zvířat a ujala se vlády nad městem. Lady Eboshi je v příběhu Princezny Mononoke nejryzejší ukázka toho, že zlo nejde snadno definovat.

Tatari-gami
Tatari-gami byl původně veliký bůh kmene divokých prasat Nago. Vládl lesu, který kdysi stával u Železného města. Když lidé vytěžili všechno železo pod městem, chtěli začít těžit pod horou, a aby se k železu dostali, museli vykácet les. Naga tím tak rozzuřili, že proti lidem vytáhl do boje, ve kterém dlouho vítězil. To skončilo ve chvíli, kdy do města přišla lady Eboshi se svými vojáky. Přinesli si s sebou něco, s čím se Nago nikdy nesetkal - pušky. Jeho bojovníci byli poraženi a jeho samotného zasáhla lady Eboshi kulkou. Ta společně s Nagovou nenávistí způsobila, že zešílel a změnil se v démona. Putoval po světě a za sebou nechával jen smrt.
Okkoto
Okkoto je Bůh a vládce divočáků.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama