Srpen 2013

Kara No Kyouaki MANGA

29. srpna 2013 v 14:44 Kara No Kyoukai
Zájemci si mohou na této stránce přečíst i velmi krásnou mangu.Air MANGA

29. srpna 2013 v 14:38 Air
Zájemci si mohou na této stránce přečíst i velmi krásnou mangu.Clannad MANGA

29. srpna 2013 v 14:30 Clannad
Zájemci si mohou na této stránce přečíst i velmi krásnou mangu.Chrono Crusade MANGA

29. srpna 2013 v 14:25 Chrono Crusade
Zájemci si mohou na této stránce přečíst i velmi krásnou mangu.Fate/Stay Night MANGA

29. srpna 2013 v 14:21 Fate/Stay Night
Zájemci si mohou na této stránce přečíst i velmi krásnou mangu.
Shigofumi

22. srpna 2013 v 23:52 Shigofumi
Žánr: drama / fantasy / psychologický
Počet dílů: 12
Anglický název ,,Shigofumi: Letters from the Departed".
Fumika, dívka s dlouhými bílými vlasy, oděná v uniformě poštovní doručovatelky, a Kanaka, mluvící hůl, která je Fumice vždy po ruce, mají zvláštní poslání: doručují posmrtné dopisy (šigofumi) od zemřelých lidí jejich blízkým. Díky tomu se Fumika seznámí nejen s životními příběhy odesíletelů a adresátů, ale dozví se i něco o sobě samé.SHIGOFUMI TRAILER


Hlavní postavy

Fumika
Fumika je poslíček zpráv ze záhrobí, svou práci dělá pečlivě a pomáhá jí její mluvící hůl Kanaka. Fumika neboli Miku je druhé Já pravé Fumiky, která leží v nemocnici v komatu. Postřelila svého otce, když svou dceru týral.

Chiaki
Chiaki je kurýr jako Fumika, jen s tím rozdílem, že Chiki zemřela už před 50ti lety, zatímco Fumika ne. Chiaki je veselá dívka a Fumiku si hodně oblíbila.

Kaname Nojima
Kaname je bývalý spolužák Fumiky, kdysi jí vyznal lásku ale ona ho odmítla. Stále k ní chová lásku, ale miluje Fumi nebo Miku?

Kirameki Mikawa
Otec Fumiky a slavný spisovatel, který však po té, co přišel o ženu, se staral o svou dceru Fumiku sám. Byl to hodný a laskavý otec až do chvíle, než začal svou dceru týrat a popisovat její tělo inkoustem. Tehdy ho Fumika (její druhé já) postřlila.

Natsuka Kasai
Natsuka je bývalá spolužačka Fumiki a teké její dobrá kamarádka. Je zamilovaná do Kanameho.

Fumika Mikawa
Fumika nenáviděla svého otce, trpěla rozdvojenou osobností, sobě říkala Fumi a svému druhému já říkala Miku. Když jí však její otec týral, její druhé já Miku postřelilo otce a Fumi upadla do hlubokého bezvědomí.

Mononoke Hime

21. srpna 2013 v 23:47 Mononoke Hime
Žánr: dobrodružný / fantasy
V českém překladu ,,Princezna Mononoke".
Za dávných časů, v divokých hvozdech Japonska začíná mýtický boj mezi rozrůstající se civilizací lidí a zvířecími božstvy, která vládnou lesům. A také příběh lásky lidského dítěte vlčí bohyně - princezny Mononoke - a válečníka věřícího v mír mezi lidmi a přírodou - prince Ashitaky.MONONOKE HIME TRAILER


Hlavní postavy

San
Když byla San ještě batole napadla ji a její rodiče vlčí bohyně Moro, jelikož se jí nelíbilo, že při jejich lidské činnosti byl poničen les. Aby se zachránili, tak se její rodiče rozhodli nabídnout San jako živou obět. Moro ji však nezabila, naopak San vychovala spolu se dvěma vlastními dětmi-vlky, kteří San berou také jako sourozence.
San se stará hlavně o blaho Lesa, odmítá svojí lidskou část a pomýšlí na sebe jako na vlka a stejně tak se i chová. Na lidi nahlíží jako na vetřelce a nepřátele, proto neustále napadá pevnost lidí, kde se zpracovává hrubé železo a kde vládne Lady Eboshi, která nemá vůbec žádný respekt k Bohům, Démonům ani k Lesu. Právě proto je Saniným největším nepřítelem, několikrát se ji pokusila neúspěšně zabít. Avšak brzy se má všechno změnit.
Ashitaka
Ashitaka je mladý bojovník z rodu Emishi, jednoho dne je proklet démonem (má velkou jizvu na pravé ruce a stále se mu rozrůstá), proto se vydává na cestu na sever, aby mu Duch Lesa požehnal a vyléčil ho z prokletí.
Moro
Moro je vlčí bohyně. Má dvě vlčata a nevlastní lidskou dceru ''Princeznu Mononoke'' brání ducha lesa a všechny zvířata v lese... paní Eboshi ji postřelí jedovatou kulkou a Moro pomalu umírá. Ze všeho nejvíce pak touží po pomstě a touží Eboshi zabít. Nakonci filmu ukousne Paní Eboshi ruku a ona sama pak zemře.
Shishigami
Shishigami je bůh lesa, který na sebe bere podobu jelena. Při západu slunce se mění v obrovského téměř průzračného ducha, který kráčí krajinou. Při Jeho dotek dokáže stvořit život i zabíjet.
Yakul
Yakul byl nerozlučný přítel pro Ashitaku. Na každém kroku se navzájem ochraňovali jako bratři. Ashitaka na něm jezdil při svých cestách a často k němu promlouval. Yakul je samozřejmě velice chytrý los, který Ashitaku nikdy nepustí nikam sám, i při scéně, kdy byl zraněn a nemohl se hýbat tak rychle jak by Ashitaka chtěl, udržoval s ním krok, jen aby byl s ním.
Kodoma
Kodama neboli duch stromů: vyskytuje se pouze v lese a ukazuje že je les zdravý. Občas i nahání hrůzu jak kroutí a cvaká hlavičkou, ale při tom je úplně neškodný a hodný, říká se že jejich matka je obrovský starý strom. Mají celkem úctyhodný věk (několik desítek let). Jsou celkem malí, někdy ukazují lidem cestu, aby se neztratili.
Lady Eboshi
Lady Eboshi je vládkyní hornického Železného města, které těží železnou rudu v horách, jejíž ložiska se nachází pod mohutnými lesy obývanými prastarými zvířecími bohy. Aby se lidé dostali k rudě, postupně svahy hor odlesňovali, což se nelíbilo zvířatům a zvířecím bohům a dělníky napadali. Ti neměli moc prostředků k obraně a produkce Železného města upadala. Pak přišla lady Eboshi a její střelci. Pomocí palných zbraní odrazila výpady zvířat a ujala se vlády nad městem. Lady Eboshi je v příběhu Princezny Mononoke nejryzejší ukázka toho, že zlo nejde snadno definovat.

Tatari-gami
Tatari-gami byl původně veliký bůh kmene divokých prasat Nago. Vládl lesu, který kdysi stával u Železného města. Když lidé vytěžili všechno železo pod městem, chtěli začít těžit pod horou, a aby se k železu dostali, museli vykácet les. Naga tím tak rozzuřili, že proti lidem vytáhl do boje, ve kterém dlouho vítězil. To skončilo ve chvíli, kdy do města přišla lady Eboshi se svými vojáky. Přinesli si s sebou něco, s čím se Nago nikdy nesetkal - pušky. Jeho bojovníci byli poraženi a jeho samotného zasáhla lady Eboshi kulkou. Ta společně s Nagovou nenávistí způsobila, že zešílel a změnil se v démona. Putoval po světě a za sebou nechával jen smrt.
Okkoto
Okkoto je Bůh a vládce divočáků.

Shingetsutan Tsukihime MANGA

19. srpna 2013 v 11:28 Shingetsutan Tsukihime
Zájemci si mohou na této stránce přečíst i velmi krásnou mangu.Shigurui MANGA

19. srpna 2013 v 11:22 Shigurui
Zájemci si mohou na této stránce přečíst i velmi krásnou mangu.Baccano! MANGA

19. srpna 2013 v 11:05 Baccano!
Zájemci si mohou na této stránce přečíst i velmi krásnou mangu.Durarara!! MANGA

19. srpna 2013 v 10:59 Durarara!!
Zájemci si mohou na této stránce přečíst i velmi krásnou mangu.Loveless MANGA

19. srpna 2013 v 10:56 Loveless
Zájemci si mohou na této stránce přečíst i velmi krásnou mangu.Emma MANGA

19. srpna 2013 v 10:46 Emma: A Victorian Romance
Zájemci si mohou na této stránce přečíst i velmi krásnou mangu.
Elfen Lied MANGA

19. srpna 2013 v 10:42 Elfen Lied
Zájemci si mohou na této stránce přečíst i velmi krásnou mangu.Mushishi MANGA

19. srpna 2013 v 10:25 Mushishi
Zájemci si mohou na této stránce přečíst i velmi krásnou mangu.Koi Kaze MANGA

19. srpna 2013 v 10:16 Koi Kaze
Zájemci si mohou na této stránce přečíst i velmi krásnou mangu.Emma: A Victorian Romance

14. srpna 2013 v 23:25 Emma: A Victorian Romance
Žánr: historický / romantický
Počet dílů: 1. série 12 dílů, 2. série 12 dílů
Originální název: Eikoku koi monogatari Emma
Emma je krásná služebná v sídle gruvernantky v důchodu. Jednoho dne její paní přijde navštvívit bývalý svěřenec, William Jones. Emma ho nejen praští dveřmi do hlavy, ale také mu padne oka. Jenže ve viktoriánské Anglii není vztah gentlemana se služkou považován za vhodný. Jak asi dopadne souboj lásky proti společenským konvencím? Příběh romantický, místy k dojetí, příjemný. Druhá série navazuje hned na tu první. Je to již měsíc, co Emma odjela z Londýna. Nyní našla novou práci v sídle Molders, kde pracuje spolu s mnoha dalšími služkami. Snaží se zapomenout na Williama, velmi brzy se také do ní zakouká obuvník Hans. William se zasnubuje se slečnou Eleanor... ale uskuteční se svatba? Vše se zkomplikuje, když se Emma a William znovu setkávají. Dojde k naplnění jejich vztahu?

EMMA: A VICTORIAN ROMANCE SEASON 1 TRAILER


EMMA: A VICTORIAN ROMANCE SEASON 2 TRAILER


Hlavní postavy

Emma

William Jones

Kelly Stowner

Hakim Atawari

Eleanor Campbell