Shiki

20. července 2013 v 11:48 |  Shiki
Žánr: drama / horor / mysteriózní / psychologický
Počet dílů: 22
Sotoba je poklidná vesnice s třinácti sty obyvateli. Sem se během jedné horké letní noci přistěhuje nová rodina. Místní lékař Tošio Ozaki nemůžu najít příčinu záhadných úmrtí, která se v Sotobě rozrostou. Řádí tu neznámá epidemie? Nacuno se přistěhoval do vesnice z velkoměsta a všichni jsou pro něj burani. Jeho obdivovatelka zemře, ale on si ani tak nemůže oddychnout, protože má stále pocit, že ho někdo sleduje. Nemohla se přeci vrátit z říše mrtvých, myslí si. Nakonec se rozhodne, že záhadu vyřeší! Místní kněz Muroi Seišin se také začne zajímat o úmrtí. O něj se naopak zajímá dcera z nově přistěhované rodiny.
SHIKI TRAILER

Hlavní postavy

Yuuki Natsuno
Natsuno Yuuki je jedním ze dvou hlavních hrdinů v seriále Shiki. Se svými rodiči se odstěhuje z velkého města do malé Sotoby. Nemá rád Sotobu a lidi v ní, chová se ke všem chladně, až na lidi se kterými kamarádí a to jsou: Toru Mutou, Akira Tanaka, Kaori Tanaka. Do Sotoby se ze začátku odstěhovat nechtěl. Megumi Shimizu, dívka, která ho milovala, pro Yuukiho nic neznamenala, chtěl se jí zbavit.

Shimizu Megumi
Megumi Shimizu, patnáctiletá dívka která touží žít ve velkoměstě a být známá osobnost. Stejně jako Natsuno Yuuki nesnáší Sotobu, vesničany v ní, neustálé řeči a stylu jejího oblékání,tu nudu tan! jediné co se jí ve vesnici líbilo je sídlo postavené v Evropském stylu známé jako Kanemasa. Kluk jménem Natsuno Yuuki, je pro ní vše, velice ho miluje ale on jí naprosto ignoruje, neignoruje jen to že pořád chodí k jeho domu a neustále ho špehuje.
Megumi si přeje setkat s rodinou Kirishiki a půjde jí navštívit. Pak zmizí bezestopy, vesničané jí půjdou lhedat, najdou jí v lese.
Doktor Toshio Ozaki se na ní podívá a řekne že to není moc vážné, má Anémii a taky jí trochu pokousalal hmyz. Zanedlouho do události Megumi zemřela.

Kirishiki Sunako
Na první pohled malá roztomilá dívka, taková třinácti letá bezbranná holčička. Ona a její rodina se odstěholava do dávno opuštěného sídla Kanemasa, které se nachází na vrocholu kopce, na pokraji vesnice.
Důvodem proč se přstěhovali do Sotoby byly romány které psal Seishin Muroi, zanedlouho když se odstěhovali Sunako, v noci, navštívila chrám kde Seishin žil. Požádala jej o autogram.
Pak začala každonočně chrám navštěvovat, a brzy padla otázka: "Proč jsi hzhůru jenom v noci?"
Sunako tvrdila že se to vzácná genetická
porucha známá jako SLE, která jí nutí být
přes den doma a umožn'uje vycházet ven jenom
v noci.
Od toho momentu, co se rodina Kirishiki přestěhovala do Sotoby, se začaly dít divné věci, které skončily úmrtí mnoha lidí. Místní doktor Toshio Ozaki si zezačátku myslí že je to epidemie, ale vše je mnohem složitější než se zdá.

Tatsumi
Tatsumi je jedním z hlavních úředníků rodiny Kirishiki. Má velký respekt k Sunako.
Tatsumi je vzláštní a vzácný typ Shiki zvaný: "Jinrou" (taky se může říkat Vlkodlak). Shiki typu Jinrou mohou vycházet na sluníčko a nedají se snadno zabít

Kirishiki Seishirou

Chizuru Kirishiki

Muroi Seishin
Seishin Muroi je mnich/kněz a taky píše úžasné romány, jejiž fanoušci je také rodina Kirishiki.
Jeho poslední romás je jmenuje "AmyQcalled Shiki", v překladu do Anglického jazyka to znamená: "Demon Corpse". Jeho nejlepší přítel z dětství je Toshio Ozaki. Je svobodný, jako mnich/kněz provádí pohřby zesnulích v Sotobě. Jednou se pokusil o sebevraždu- podřeznutí žil, když byl v opylém stavu, na Universitě.

Ozaki Toshio
Toshio je jeden ze dvou hlavních postav v Shiki.Po smrti jeho otce Ozaki odstoupil z universitní nemosnice a vrátil se do Sotoby aby zajmuj místo svého otce.
Když se stane místním doktorem v Sotobě, od svých kolegů ale i od obyvatelů vesnice dostane milou přezdívku: "Waka-sensei" což znamená: "Mladý doktor".
Seishin Muroi a Mikiyasu Yasumori jsou Ozakiho nejlepší přátelé dětství. Ozakimu je 32 let, oženil se s ženou jménem Kyoko, ale velmi zřítka jí vídá. Ozaki je velký kuřák, a v nějakých situacích se může prestat ovládat.

Mutou Tooru
Toru je nejlepší kamarád Natsuno Yuukiho. Má rád video hry, je velmi kamarádský, vždy šťastný a optimistický na svém obličeji má vždy nasazený úsměv.
Miluje jednu ze zdravitních sester Kunihiro Ritsuko, která ho učí řídit. Ale neodváží se jí to říci.
Potkali se Yuukim tak že: Yuuki měl rozbité kolo a akorát ho nesl okolo domu kde bydlí rodina Mutou, Toru byl na zahradě a nabýdl se mu že mu kolo opraví, opravil mu kolo, Yuuki mu poděkoval a odjel pak přijel zase měl rozbité kolo. Takhle se seznámili.

Tanaka Kaori

Akira Tanaka

Kunihiro Ritsuko
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama