Seirei No Moribito

20. července 2013 v 11:50 |  Seirei No Moribito
Žánr: dobrodružný / drama / fantasy
Počet dílů: 26
V českém překladu ,,Ochránce posvátného ducha".
Balsa, potulná bojovnice, jež bojuje s kopím, si dává za úkol zachraňovat životy druhých, aby odčinila hřích z minulosti. Na své cestě jednoho dne zachrání náhodou prince, a dostane proto za úkol od jeho matky stát se jeho osobní strážkyní. O život mu totiž usiluje vlastní otec, císař, neboť prince posedl tajemný vodní démon a jeho smrt má ubránit zemi před hrozbou sucha zvěstovaného každých sto let Znamením Sucha. Balsa nechá zapálit princovy komnaty, snažíce se nastrojit princovu smrt, a označena za žháře a únosce prchá před elitními císařskými lovci, protože ti se nedají tak snadno oklamat.
SEIREI NO MORIBITO TRAILER


Hlavní postavy

Balsa
Balsa je toulavá a statečná bojovnice, se svým kopím se vydává zachraňovat životy lidí, aby napravila svůj hřích z minulosti. Má černé vlasy s dlouhým copem, hnědé oči, výrazné rty, na sobě má červené šaty a neustále s sebou nosí své oblíbené kopí.

Chagum
Chagum je druhý princ císařské rodiny, který nese vejce vod, čímž se stává "ochráncem ducha". Zpočátku je považován za démona, kterého porazil jeho předek, první císař. Jeho otec je přesvědčen, že Chagun je neštěstí a zkáza země, a tak se ho tajně snaží zabít.
Než se ho pokusil zabít, jeho matka, druhá císařovna, se setkala s Balsou poté císařovna chtěla, ať se Balsa stane princovým ochráncem.
Poté se zjistilo, že princ má v sobě vejce vodního ducha, který oživuje zemi jednou za sto let po úspěšném vylíhnutím. To co jeho předkové před dávnými časy porazili, byl pravý démon, který požíral vejce vod a způsoboval tím dlouhodobá extrémní sucha.

Tanda
Tanda je bylinkář, který žije v horách. Jeho dovednosti nejsou srovnatelné se šamanem, ale je to skvělý lékař, hlavně díky tomu, že Balsa je rváčský typ holky, tedy často musel léčit její zranění a tím získával víc a víc zkušeností v lékařství. Působí také jako putovní lékarník, také obchoduje s vlastním zbožím s místními vesnicemi a městy.


Saya

Tooya

Shuga

Torogai
Torogai je stará šamanka a Tandova učitelka, která prokazuje, že je neuvěřitelně kompetentní v péči o sebe. Je to mistryně starých způsobů, žije v souladu s duchovním světem, Nayugou. Je to vztah, který jí odhalí skutečnou duchovní identitu. Je schopná komunikovat s obyvateli duchovní říše. Je výstřední a tvrdohlavá a nikdy není moc upřímná.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama