Samurai Champloo

20. července 2013 v 13:35 |  Samurai Champloo
Žánr: akční / drama / komedie
Počet dílů: 26
Mugen a Jin jsou dva potulní samurajové. Liší se jak stylem boje, tak svým charakterem, spojuje je ovšem výjimečné šermířské umění a také jejich ješitnost. Shoda náhod je oba jednoho dne zavede do stejného města, kde se zapletou do potyčky, v níž zemře starostův syn. Jsou odsouzeni k smrti, ale zásluhou mladičké Fuu se jim podaří utéct. Výměnou za svou záchranu jí slíbí, že jí pomohou nalézt tajemného samuraje vonícího po slunečnicích. Dobrodružná cesta po středověkém Japonsku tak jak ho možná neznáte může začít.
SAMURAI CHAMPLOO TRAILER


Hlavní postavy

Fuu
Patnáctiletá dívka, které se podařilo nemožné. Když vyhoří čajovna, kde pracovala jako servírka, vezme to jako znamení a dá dohromady nesourodou dvojku - Mugena a Jina. Ty přesvědčí, aby jí pomohli na její cestě při hledaní muže, který voní po slunečnicích.
Její matka umřela a otec je nezvěstný. Uvnitř v kimonu má schovanou malou létající veverku jménem Momo, která ji občas pomůže z bryndy. Má sklony nechávat se unášet, takže neustále přidělává problémy svým dvěma ochráncům.

Jin
Jin je odměřený a slušný potulný ronin, který se považuje za tradičního samuraje éry Tokugawa (1603-1868). Používá tradiční japonské daisho meče a bojuje klasickým stylem kenjutsu, který se vyučoval v uznávaných a prominentních školách.
Nosí brýle, které v té době už sice existovaly, nicméně byly velmi neobvyklé. Jin zřídkakdy mluví s Fuu a vypadá, že v tomto upřednostňuje Mugena. Je známý tím, že zabil svého mistra, který ho učil bojovému umění.

Mugen
Sprostý, drzý a namyšlený, takový je Mugen. Z jeho minulosti toho moc nevíme, akorát že se narodil na ostrově Ryukyu, nezná svoje rodiče a kdysi byl pirát.
Po jedné nehodě musel předstírat svou smrt a tak se z něj stal pobuda, co se fláká z místa na místo. To se ale změní, jakmile potká Fuu a Jina. I když se k nim chová hrubě, tak se o ty dva stará mnohem víc než dává najevo a často Fuu i přes brblání tahá z maléru.
Jeho bojový styl je popisován jako "champloo", což znamená "mix". Kombinuje to různá bojová umění, nekonvenční šermířství a breakdance. Nejvíc se spoléhá na svůj instinkt a schopnost překvapit nepřítele.
Z dvojice ochránců představuje budoucnost, Jin naopak minulost. Jeho černé vlasy jsou obvykle neupravené a vypadají jako afro.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama