Pretear

20. července 2013 v 0:30 |  Pretear
Žánr: fantasy / komedie / romantický
Počet dílů: 13
Třináctidílná série pojednává o životě jedné dívky, jejíž ovdovělý otec se právě oženil. Do všech jejích problémů s novou rodinou ještě přijde další v podobě sedmi rytířů snažících se zabránit zničení světa...

Leafe, základ života, je to, po čem prahne Fenrir, princezna zkázy. Kdysi to byla jen obyčejná školačka, stejně jako Awayuki Himeno. A stejně jako pro Himeno si i pro ni přišli rytíři Leafe, strážci veškerého života, se sdělením, že ona je vyvolená, princezna, které se říká Prétear, jež má neobyčejnou moc a dovede chránit vše živé před záhubou.

Avšak i Fenrir byla stále jen člověk a dokázala cítit lásku a smutek. Láska jí byla odepřena, poddala se tedy smutku a z ochránkyně života se náhle stala temná princezna, která prahla po moci, veškerém životě a jeho zdroji - Leafe. Rytířům Leafe se podařilo Fenrir dopadnout a na šestnáct let ji uvěznit v Leafenii, jejich domově. Po oněch šestnácti letech vězení se však Fenrir podařilo uprchnout a začala střádat moc, aby mohla ovládnout všechen život a vytvořit svět bez zármutku, ale také beze štěstí.

Kolem sebe shromažďovala familiáry, po světě rozesílala démonické larvy, vysávající ze všeho Leafe a z nebe začal padat rudý sníh věstící zkázu. Právě proto přišli rytíři Leafe za Himeno, která jediná mohla princeznu zkázy, Fenrir, zastavit s mocí princezny Prétear. Himeno však na takovou zkoušku není vůbec připravená a svoje poslání bere trochu skepticky. Kromě toho ne všichni rytíři jsou s ní absolutně spokojeni a samozřejmě mezi nimi panují obavy, že to, co se stalo Fenrir, se stane i jí.

Himeno se musela naučit sebeovládání, což v jejím případě činilo neuvěřitelné problémy, a cílevědomosti. Moc Prétear se dala využít v případě, že jeden z rytířů splynul s jejím tělem a přidal k její moci tu svojí. Svým tělem pak působil jako její štít i meč a všechny rány, které utržila Prétear, se přenesly na něj. To Himeno netěšilo, cítila se zodpovědná za jejich zranění. K tomu všemu se ještě přidaly problémy s její adoptivní rodinou. A to ještě netušila, že právě její nevlastní sestra se má stát zdrojem její zkázy a Fenriřiny moci...
PRETEAR TRAILER


Hlavní postavy

Awayuki Himeno
Himeno je studentka, ovládá docela mnoho bojových umění...karate, kendo, aikido, tai chi ( jak Hayate sám zjistil ), taky ráda zahradničí, což má po své mámě.
Potom, co se její otec znovu ožení, Himeno si musí zvyknout žít ve vyšší společnosti ( což pro holku, která se musela sama starat o domácnost, není zrovna nejlehčí ). Do nové rodiny i školy moc nezapadla a otce, jediného člověka, kterého má, s tím nechce obtěžovat, nerada by mu ničila jeho radost. Jak Himeno roste, žačínají ji trápit otázky proč tady vlastně je, kde je její místo. Pak ovšem potká Rytíře a její život dostává novou podobu...nebezpečnou, temnou, ale v mnohém veselejší a hlavně plnou milých lidí.

Awayuki Mawata

Awayuki Mayune

Awayuki Natsue

Hayate
Nevlídný, mlčenlivý a stále zamyšlený Hayate by se dal nazvat velitelem Rytířů. Vůbec jej nenadchlo, že za Prétear byla zvolena Himeno, a také to dává výrazně najevo. Díky tomu mezi nimy často vznikají slovní přestřelky často končící knockoutováním Hayateho. Po nějaké době ji přece jen uzná za člena týmu, dokonce se dá mluvit o jakémsi citu. Proto, po útoku Princezny Zkázy, vezme místo Kaoruova pomocníka. I když se nejprve může zdát, že Himeno odmítá jen ze strachu z vedoucí pozice, díl po díle se dostáváme k mnohem smutnějšímu odhalení, co se vlastně stalo před šestnácti lety, během poslední zatím posledního souboje s Princeznou Zkázy? Po prétearu (spojení s Himeno) se stává jejím štítem a Mečem Větru.

Sasame
Sasame pracuje v rádiu, má i svůj vlastní pořad Sasamova brána ( který ráda poslouchá Mawata ). Rád zpívá a hraje na hudební nástroje
Sasame je yyp kluka, za kterým můžete přijít kdykoli vás něco trápí. Je to dobrosrdečný a jemný kluk s konejšivým hlasem, právě proto má jeho rádio-show mnoho fanoušků. Také jako jediný zvládne uklidnit Hayateho, svého nejlepšího přítele. Sasame Himeno od začátku přemlouval, ať se k nim přidá a následně jí i dával rady jak využívat svou novou sílu, taky to v mnoha okamžicích vypadá, že po ní jede, no ale to už má prostě ve zvyku koukat těma svýma nádhernýma očima lidem do očí tak blízko a tak upřeně. Sasame je docela tajemný, také právě on stojí v druhé polovině série za nečekanými odhaleními a překvapujícími zvraty, jak už jste se totiž mohli dovtípit, většinou poslouchá jen trápení ostatních, nikoho by ani nenapadlo, že jej zžírá pocit viny. Po spojení, Himeno může užít Luk Zvuku.

Gou
Praktický realista a docela sukničkář. Gou praktikuje techniku "přísného muže", většinou je to totiž on, kdo dává příkazy mladším Rytířům a taky je kárá, když občas něco vyvedou, nebo neuposlechnou rozkazy. Často takticky využívá obrácenou psychologii, aby děcka udělala co chce on. Po spojení s Himeno se stává jejím štítem a Ohnivou sekerou.

Kei
Kei je velice inteligentní a někdy až moc vážný, přes zvláštní zjev je počítačový génius. Nejpraktičtější a nejpřímější z celé skupiny, což vede k občasným půtkám i k velkým odhalením. Má rád sám sebe. Pamatuje události běhěm minulého souboje s Princeznou Zkázy, a byl to hlavně on, kdo chtěl říct Himeno vše. Po prétearu se transformuje do Světelného Chakramu.

Hajime
Hajime je druhý nejmladší Rytíř v týmu, nejméně výrazný, snad pro jeho klid. Je Mannenův nejlepší přítel, zvyklý poslouchat jeho názory na dospělé a utěšovat jeho nálady. Hajime také Mannenovi pomáhá s novými šílenými nápady na zlikvidování démonických larev. Je také velice horlivý Himenin pomocník. Spolu s Mannenem a Shinem byl před šestnácti lety zabit (jejich minulé já). Po spojení se stává Vodním Bičem.

Mannen
Mannen je vůdce tří nejmladších rytířů. Nesnáší, když ho dospělí berou pořád jako dítě a dávají potupné úkoly : hlídat děcko (Shina), hlídat holku (Himeno).Jeho neochota vzdát se, ať je situace jakákoli, se stává podporou a inspirací pro ostatní. I přes jeho aktivitu se na něj spíš starší Rytíři zlobí. To však působí jen jako lití oleje do ohně. Mannen při událostech před šestnácti lety nebyl, narodil se až potom, je to reinkarnace Rytíře, který tehdy padl. Po prétearu je Himeno k úžitku jako Ledové Kopí.

Shin
Shin je nejmladší a nejvíce zbožňovaný člen. S jeho měkkými tvářičkami a panenkovským vzhledem se stává významným magnetem na holky, čehož využil Mannen při hledání nové Prétear (než potkali Himeno). Navzdory svému věku má velice důležitou roli: dokáže zapečetit ještě nevylíhnuté démoní larvy, nebo také vytvořit dimenzi odloučenou od našeho světa, ve které Prétear a Rytíři válčí proti již vylíhnutým démonům a okolí zůstane nepoškozeno.

Takako
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama