Mushishi

20. července 2013 v 0:55 |  Mushishi
Žánr: drama / fantasy / mysteriózní / psychologický / thriller
Počet dílů: 26
Mushi jsou převelice zvláštní stvoření. Nenáleží mezi zvířata, ani rostliny, nejsou houby, ani mikroorganismy. Mají blízko k samé podstatě života. Navzájem se výrazně liší tvarem, velikostí i způsobem života. Mohou připomínat běžného živého tvora, mohou vypadat kupříkladu jako vlákno, stejně jako mohou být beztvaří. Dorůstají všelikých rozměrů - od miniaturních až po gigantické. Někteří preferují světlo, jiní tmu, další dávají přednost chladu, onací teplu. A přestože jen někteří lidé je mohou vidět, jistí Mushi mohou různými způsoby, přímo i nepřímo postihnout kohokoli. Ginko, zelenooký, bělovlasý chlapík s emo účesem (jak se v jedné z prvních epizod dozvíte, má svůj smyl), věčně zapáleným doutníčkem a s hranatým batohem na zádech, je jedním z Mushishi. To jsou lidé, kteří se Mushi zabývají - učí se o nich, zkoumají jejich život, vše pečlivě zanášejí do svitků, které pak poslouží Mushishi současným i budoucím, a v případě potřeby se snaží pomoci s řešením neblahých důsledků interference života lidského s životem Mushi. A právě o tom pojednává seriál Mushishi s Ginkem coby hlavní postavou.
MUSHISHI TRAILER


MUSHISHI TOKUBETSU HEN: HIHAMUKAGE
Skvělý seriál se dočkal pokračování. Návazný film nám vypráví o dalším dobrodružství Ginka, tentokrát se jedná o příběh zatmění slunce. Kromě toho příběh také vypráví o dvou sestrách, z nichž jedna trpí vážnou nemocí... sluneční svit by jí zabil. Jakou to má vše spojitost a jak si s tím ginko poradí? Film svou atmosférou nezklamal a příjemně nás naladí stejně, jako původní seriál.
http://www.csfd.cz/film/360603-mushishi-tokubetsu-hen-hihamukage/


MUSHISHI 2: ZOKU SHO
Žánr: drama / fantasy / mysteriózní
Počet dílů: 22
Konečně jsme se dočkali pokračování úspěšného seriálu. Vše začíná stejně, jako předchozí seriál. Příběhy lidí a jejich životů s Mushi. Příjemná atmosféra jak ji známe a plno nových příběhů.
http://www.csfd.cz/film/369326-mushishi-zoku-sho/Hlavní postavy

Ginko
Ginko je jeden z Mushishi, je navíc také nesmírně sympatický a nelze si ho neoblíbit. Je to jediná postava, která nás provází všemi díly, ale v každém díle se setkáváme s dalšími, vedlejšími postavami, a poodkrýváme jejich příběhy, dozvídáme se, jak Mushi ovlivnily jejich životy.

Nui
Nui byla žena, která před lety našla malého Ginka, když mu zemřela matka. Starala se o něj a učila ho o Mushi, které žili v rybníce... v tajemném rybníce, který nakonec Nui pohltil.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama