Kara No Kyoukai

20. července 2013 v 12:31 |  Kara No Kyoukai
Anglický název ,,The Garden of Sinners", v českém překladu ,,Zahrada Hříšníků".
1. Hlavní hrdinka Ryougi Shiki se stane obětí automobilové havárie, kvůli které skončí na dva roky v komatu. Když se konečně opět probere, zjistí, že se s ní něco stalo. Začne rozpoznávat zvláštní linie, které pokrývají vše kolem. Tyto linie drží všechno po hromadě a mnohdy znamenají život. Shiki tak získala obrovskou moc- pouhým přerušením těchto linií dokáže zničit či zabít úplně všechno - i kdyby to měl být třeba bůh. Tato schopnost ale nebyla úplně zadarmo.
KARA NO KYOUKAI je série sedmi filmů, které jsou chronologicky zpřeházené. Tvůrci zasadili děj do stejného světa jako FATE/STAY NIGHT či SHINGETSUTAN TSUKIHIME, ovšem ani jedna ze sérií nijak vážně nezasahuje do druhé.2. Řetězec brutálních vražd se odehrává v klidném městečku. Vrah si užívá zabíjení a nezůstávají po něm stopy. V tomto příběhu se odehrává první setkání Ryougi Shiki s Kokutem Mikiyou, jenž značně ovlivnil její dosavadní život.3. Červenec 1998. Poté, co je skupina mrtvých delikventů objevena ve své skrýši se všemi zlámanými a utrženými končetinami, Aozaki Touko obdrží žádost, aby našla vraha a proto žádá o pomoc Ryougi Shiki. Hlavní podezřelou je Asagami Fujino, dívka, která byla do nedávné doby sexuální hračkou delikventů. Mezitím Kokuta Mikiya požádá přítel ze školy Gakuta, aby našel chybějícího mladíka ze skupiny delikventů, který unikl masakru a ze strachu o svůj život se ukrývá.4. Ryougi Shiki je odvezena do nemocnice, kde je jejím doprovodem Kokuto Mikiya. Mnohem důležitější je však to, že zranění není jediný problém, jelikož Shiki ztratila velice důležitou část sebe samé.5. Enjou Tomoe je napaden několika spolužáky z jeho bývalé školy a vzápětí zachráněn dívkou Ryougi Shiki, u níž najde bezpečný úkryt a přizná se jí, že někoho zabil. Několik dní po incidentu se však stále neobjevuje v médiích žádná zpráva o vraždě, jako kdyby se ve skutečnosti nic nestalo.
6. Tento díl se odehrává na škole a hlavními aktéry jsou smaozřejmě Shiki a mladší sestra Mykiyi, Aozaka. Příběh pojednává o vílách, které údajně lidem kradou vzpomínky a o mrtvé dívce. jak to všechno bylo?

Zdroj:http://www.csfd.cz/film/253479-gekijoban-kara-no-kyokai-dai-rokusho-bokyaku-rokuon/


7. Poslední sedmý film ze série Gekijô ban Kara no kyôkai. Shiki, hlavní protagonistka se schopností zabít vše živé i neživé, se probudí ze svého kómatu a začne žít nový život. Mezitím, série vražd, které kdysi narušovaly její život a kde byla považována za pachatele, znovu propuknou po čtyřech letech klidu. Tyto incidenty začnou probouzet vražedné impulsy uvnitř její duše a SHIKI, její druhá osobnost, začne vylézat ze své ulity. Zatímco Shiki hledá podezřelého, její přítel Mikiya také začne své vlastní vyšetřování, aby dokázal, že Shiki je nevinná. Jak sleduje stopu drogového dealera, Mikiya vstoupí do cesty Liovi Shirazumimu, který byl starším žákem na jeho střední škole. Mikiya odhalí, že Lio je tím, který prodává drogu zvanou "blood chip" a pravděpodobně i sériovým vrahem... Střetne se Shiki s Liem? A bude to stále ona nebo přebere vedení druhá osobnost?
8. Tento díl nám nejprve vypráví o události odehrávající se v roce 1998, kdy jsme obeznámeni s tím, co znamená vize budoucnosti a s tím, že ji dokáže někdo zneužít i k bombovým útokům. Následně se děj přesouvá do roku 2008, kdy příběh pokračuje.

Zdroj:http://www.csfd.cz/film/352219-kara-no-kyoukai-mirai-fukuin/KARA NO KYOUKAI TRAILER


Hlavní postavy

Ryougi Shiki
Shiki je dospívající dívka, která má "Mystické oči vnímající smrt", což je nadpřirozená schopnost vidět smrt na daném objektu a zničit jeho původ. Shiki utrpěla těžkou autonehodu a byla 2 roky v komatu. Před nehodoutrpěla rozdvojenou osobností: mužská osobnost známá jako SHIKI a ženská osobnost známá taktéž jako Shiki. Děti narozené v rodině Ryougi bývají většinou muži, trpící rozdvojenou osobností. Muž se nazývá "jang" a žena "jin". Je snadné rozeznat, která osobnost Shiki právě mluví, obě osobnost totiž mají odlišný charakter.
Poté, co se Shiki probudí z komatu zjistí, že již nedokáže cítit mužskou osobnost a předpokládá, že zemřel díky nehodě. Má pocit, že už necítí, že je a tka v naději, že nalezne znovu sama sebe a mrtvého Shiki si nasazuje chladnou masku a chová se jako muž. Touko Však oddělení Shiki cítí a domnívá se, že současná Shiki je její nová osobnost.

Kokutou Mikiya
Mikiya je přítel Shikia před dvěmi lety jí dal slib, že s ní bude chodit na vysokou školu. Na výstavě panenek objeví panenku, kterou si oblíbí a hledá jejího stvořitele, Aozaki Touko. Když je Shiki v komatu, začne u Touko pracovat jako asistent vyšetřovatele. Mikiya je už od počátku do Shiki zmilován a věří, že vraždy, které se okolo Shiki točí, nespáchala.

Aozaki Touko
Touko je loutkařka a projektantka budov. Spolu s Mikiyou vede jakousi detektivní kancelář a zabývá se pouze případy s nadpřirozenými prvky. Patří mezi silné kouzelníky a dokáže reprodukovat části těla, které lze použít. Vyrobila dokonce Shiki novou ruku.

Araya Souren
I když může být považován za průměrného mága, je velmi zručný ve vytváření ohraničených polí. Díky svým ohraničeným polím odkáže zmrazit kohokoliv, kdo do se v poli ocitne.

Cornelius Alba
Alba je ředitel opatství Sponheim a je silným mágem. Byl přítelem Aozaki Touko a Arayi Sourena, když spolu studovali na Londýnské pobočce asociace mága. Alba je přímý potomek a učenek Corneliuse Agrippa von Nettesheima. On a Touko byli spolu zadobře, když byli ještě studenti. Touko ho však překonala ve studiu run, a Alba nyní trpí komplexem, kterým je doslova posedlý. Trpí pocity méněcennosti, až se občas stane nepříčetným. Jeho hlavním cílem je pomáhat Arayovi a zabít Touko.

Kokutou Azaka
Azaka je mladší sestra Mikiyi a tajně je do něj zamilvovaná. Trochu žárlí na Shiki.

Asagami Fujino
Fujino je spolužačka a kamarádka Azaky, studovaly spolu na dívčí akademii. Její schopnost cítit bolest byla už od dětství umrtvena k zapečetění její síly. Strach z bytí viděla jako abnormalitu, kterou musí skrýt Její zvláštní schopností je umění ohýbat prostor a objekty, na které pomyslí. Tuto sílu začala používat jako vražendou zbraň, kroutí lidskými končetinami, dokud své objeti nerozláme. Později získá i schopnost ohýbat předměty, které nemusí ani vidět. Její schopnost cítit bolest se navrací po ráně baseballovou pálkou, kterou obdrží od party kluků, kteří jí pravidělné týrají.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama