Higurashi No Naku Koro Ni

20. července 2013 v 13:02 |  Higurashi No Naku Koro Ni
Žánr: drama / horor / mysteriózní
Počet dílů: 26
V českém překladu ,,Když cikády pláčou".
Zajímavý anime počin, který je propletený záhadami, se odehráva v tichém městečku Hinamizawa. V tichém? Až na to, že každý rok někto za podivných příčin zemře, jiný sa ztratí a už se nenajde.
Hlavním hrdinou je Maebara Keiichi a hrstka různě starých děvčat. Maebara Keiichi trávi čas hraním her spolu so svými kamarádkami v klubu. Temné úmrtí, která se dějí v městečku, se mu ani zdaleka nevyhnou!
HIGURASHI NO NAKU KOROR NI TRAILER


Hlavní postavy

Maebara Keiichi
Keiichi je chlapec, který sa prestěhoval s rodinou do malé dédiny Hinamizava. Potom, co poznal své kamarádky, hrává si s nimi spolu v jejich klubu hry. Nejbližší si byl s Renou a Mion. S Renou často chodil po vyučovaní na její oblíbené místo, skládku odpadu. Sbíral tam s ní všelijaké věci, co tam našli a co se zdáli být Reně roztomilé. Také spolu chodili do její tajné skrýše, do starého zbytku autobusu. Keiichi je zábavný a přátelský chlapec a jeho oblíbenou zbraní sa stala Satoshiho baseballová pálka, se kterou se naučil bojovat, když sa bál o svůj život.

Rena
Rena žije se svím otcem. Od matky se odstěhovala když jí řekla, že je těhotná a Renu to moc naštvalo. A to nebylo jediný co jí řekla. Její matka jí ještě řekla, že se nejspíž ožení. Teď Rena žije v Hinamizavě. Žila tam už dříve a pak se odstěhovala. Však to pak začala vraždit a a její tělo se bouřilo paraziti. Proto se vrátila zpátky do Hinimizavy kde se skamarádila s Mion, Satoko a Rikou. Jejím kamarádem byl i Satoshi, ale ten zmizel. Nebo aspoň se to říká, že zmizel. Nyní se kamarádí i s Keiichim. Rena si myslí, že jí taktéž postihla Oyashira kletba a hodně tomu věří. Má ráda roztomilé věci a ráda hledá věci na skládce a tráví tma čas.

Furude Rika
Rika je jednou z hlavních třích rodin. Nemá žádné příbuzné. Její rodiče umřeli. Otec na zvláštní chorobu a matka skočila do močálu. Rika moc ráda řílá "Nipááh" nebo "Mii" což vůbec nic neznamená. Jednou se pokusila zabít Shion, ale ve skutečnosti jí chtěla pomoct. Místo toho ji však nakonec zabila Shion. Rika má vždy vystoupení na svátek "Wataganashi" česání vln. Ještě co je o Rice zajímavé je, že vidí skutečného Oyashira. Spoluprace s ním a snaží se všechny zachránit což se ze začátku moc nevede. Dost často se chová tajně a né vždy vydíte její roztomilou povahu. Její velká kamarádka je Satoko. I když jednou se na Satoko naštvala a nedopadlo to nejlíp.

Hojo Satoko
Satoko rodiče podporovali stavbu přehrady a umřeli.Všichni tvrdí, že je to díky Oyashirově kledbě.Po smrti rodičích žila Satoko s tetou a strejdou a samozřejmě svím bratrem Satoshim.Její teta nebyla k ní zřovna milá.Později byla zavražděná Satoshim.Poté Satoshi zmizel nebo aspoň se to říká.Její strýc ji týral a tak to její kamarád Keiichi nevydržel a zabil ho.Jinak Satoko žije s Rikou Furude.Svému bratrovi vždy říkala "Nii Nii".Věčinou Satoko Keiichiho škádlí a zlobí, ale ve skutečnosti ho má ráda.

Sonozaki Mion
Mion je zástupce a taky budoucí hlava rodiny. Věčinou se spíž trochu chová jako kluk. Mion je dvojče Shion. Zamilovala se do Keiichiho. I když to před ním tají. Jediný kdo to ví je Shion jelikož jí to řekla. Jednou však v jiném světě dala Keiichimu do jídla jehlu. Dost často jí Shion působí problémy, protože se za ní převléká a natropí nějaký zmatek. Však ona jí má ráda. Začala se jí později moc bát když zabila Satoko,Riku a hlavu rodiny. Málem z toho zešílela.

Sonozaki Shion
Přestože je Shion z hlavní rodiny byla poslána na internátní školu. Její dvojče Mion se má stát hlavou rodiny. Shion se zamilovala do Satoshiho. Byla moc smutná když viděla jak moc se stará o sestru Satoko a přitom sám trpěl. Proto Shion nenávidí Satoko a už jednou jí zmlátila židlema. Jednou si Shion musela přijít o své 3 nehty, aby zachránila 3 lidi. Nakonec s tím aby přišla o své 3 nehty souhlasila, ale pouze proto, aby zachránila Satoshiho. Sestra jí řekla, že bude vše v pořádku, ale nebylo. Satoshi nakonec zmizel.Shion uvidíte asi nejvíc vraždit. Občas uteče ze školy a převleče se, aby vypadala stejně jak Mion. Poprvé uvidíte Shion pracovat v nějaké restaraci či kavárně. Keiichi si nejdřív myslí, že je to Mion a to, že je její dvojče je výmysl. Keiichi se k ní chová stejně jako Satoshi z čehož je Shion velice smutná. Pořád musí myslet na Satoshiho. Někdy se vám bude zdát, že Satoko úplně nenávidí, ale v tom pravém světě poznáte, že to není její skutečná povaha.

Takano Myio
Takano je zdravotní sestřička na místní klinice a osoba, která stojí za onou kletbou oslavy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama