Fate/Zero

20. července 2013 v 11:14 |  Fate/Zero
Žánr: akční / drama / fantasy
Počet dílů: 25
V boji na život a na smrt se jednou za padesát let utkává sedm vyvolených mágů, kteří se za pomoci duchů legendárních hrdinů z minulosti, přítomnosti i budoucnosti snaží získat legendární Svatý Grál. Artefakt, který by měl vítězi splnit jakékoliv přání. Tato v pořadí čtvrtá válka se odehrává v japonském Fuyuki. Kotomine Kirei, muž který ztratil ve svém životě všechno, na čem mu kdy záleželo, je nucen se této události zúčastnit i přesto, že po Grálu netouží. Osudem je ale dáno, že jeden z jeho soupeřů je jeho dávný nepřítel Emiya Kiritsugu. Nelítostný zabiják a námezdní lovec, jehož specializace je boj proti magii, hodlá využít možností Svatého Grálu za každou cenu.
Anime vzniklo jako adaptace stejnojmenné série knih, které slouží jako prequel k nejznámější vizuální novele a seriálu studia Type-Moon Fate/Stay Night.

Zdroj: http://www.csfd.cz/film/303629-fate-zero/ , http://www.csfd.cz/film/314970-fate-zero/FATE/ZERO TRAILER


Hlavní postavy

Arturia Pendragon (Saber)
Nejen že Saber za svého života předstírala, že je vlastně muž, ale vládla celému království a jak plyne z děje anime, neměla to vůbec lehké. Už od začátku máte nutkání jí fandit, jenže pak se objeví další spousta postav a ona zůstane tak trochu pod hromadou nabušených mužských hrdinů. Zdá se, že je slabá, ale nakonec ukáže, co v ní je.

Irisviel von Einzbern

Emiya Kiritsugu
Emiya se zdá být takovou nejvíc hlavní postavou. Dokonce se dočkáme dvou epizod, které popisují jeho dětství a důvod jeho charakteru. Je to postava, která si od začátku získá jisté sympatie, protože má ženu, dítě a sen, který spočívá v záchraně světa. Splnli se mu tento sen?

Kotomine Kirei
Kirei oproti Kiritsugemu zaujímá zcela opačnou pozici. Jeho svatý grál vůbec nezajímá, ale přesto ho označil jako pána. Toho využije Tokiomi a tak se Kirei stane pouze spojencem a posluhovačem. Přesto ho Emiya považuje za největší hrozbu a dává si na něj pořádného majzla.

Matou Kariya

Waver Velvet
Waver sice působí jako pako a totální loser, ale právě to, jak anime skončilo, změnilo mnohým názor. To, co se od Alexandera naučil a jaký s ním měl vztah, bylo to, o co v celé válce šlo. Vzájemně se poučit z chyb svých služebníků a dojít k závěru, že grál vlastně k ničemu nepotřebují. Tak, jak skončila tahle dvojice, měli skončit i ty ostatní.

Uryuu Ryuunosuke

Toosaka Tokiomi

Kayneth El-Melloi Archibald

Gilgamesh (Archer)

Alexander the Great (Rider)
Zdá se, že se Alexander více zajímá o dobývání světa než o válku o Svatý grál. A jeho pán Waver je spíše jeho kámoš než pán. Nakonec přiměl Wavera dospět a uvědomit si, že se do války pustil vlastně z docela zbytečného a malicherného důvodu. Naučil ho, že život má větší cenu než uspokojení svých vlastních tužeb na základě promarněného života.

Caster

Lancer

Berserker
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama