Elfen Lied

20. července 2013 v 0:15 |  Elfen Lied
Žáner: akční / drama / horor / psychologický / romantický / sci-fi
Počet dílů: 13+OVA
Lucy je jedním z nejsilnějších příslušníků rasy "diclonius", skupinky mutantů, jež se od lidí liší pouze růžovou barvou vlasů a očí a dvěma rohovitými výběžky na hlavě. Ty představují zdroj telekinetické síly dicloniů: vektorů, neviditelných a nadlidsky silných rukou, díky nimž jsou mutanti prakticky nepřemožitelní. Dicloniové chovají nepřekonatelnou nenávist k lidem a neváhají užít svých schopnosti k zabíjení, z toho důvodu je vláda drží ve speciálním vězeňském ústavu, kde jsou zkoumáni a postupně eliminováni. A právě odsud Lucy jedné noci unikne.
ELFEN LIED TRAILER


Hlavní postavy
Lucy/Nyuu
Lucy je jedna z nejsilnějších dicloniů. Jako každý jejího druhu je agresivní a nedělá jí potíže někoho zabít, snadno se naštve. Má růžky a čtyři vektory - dlouhé, neviditelné a silné ruce vycházející ze zad dicloniů. Byla uvězněná ve výzkumném ústavu zabývajícím se diclonii, kde na ní dělali různé pokusy a kde trpěla.
Jednou se jí ale podařilo z ústavu utéct. Nemilosrdně pozabíjela všechny, kdo jí stáli v cestě, kromě jednoho - ředitele Kuramy. Na útěku ale dostala ránu do hlavy, kvůli čemuž pravděpodobně ztratila paměť a stala se Nyuu - člověkem bez dicloniovských schopností. Jediné, co jí v tomto stavu z diclonia zůstalo, byly rohy.
Nyuu je druhá osobnost Lucyina těla, která zřejmě vznikla po tom, co Lucy utrpěla zranění hlavy.
Nahou a krvácející ji na pláži náhodou našli Kouta a Yuka, tak se o ni postarali. Po tom, co Kouta zjistil, že po ní jdou podezřelí lidé, se jí ujal, vzal jí k sobě do domu a odmítal ji nahlásit na policii. Jediný zvuk, který vydávala byl nyuu, tak ji podle toho pojmenovali.
Nyuu je veselá, chová se dětinsky a má každého ráda. Když vidí, že je někdo nešťastný, obzvláště pak Kouta, snaží se mu pomoct, ale většinou to akorát ještě víc pokazí. V určitých situacích má záblesky vzpomínek, které ji děsí.
Kouta
Kouta je hlavní mužská postava Elfen liedu se záhadnou minulostí. Po 8 letech se vrací do města Kamakura, kde mu pronajala rodina Yuky (jeho sestřenice) bývalou restauraci, aby zde mohl bydlet a studovat na vysoké škole. V tomto městě také potkává Yuku, která mu pomůže s prací v novém bytě a chodí s ním na stejnou školu.
Ve stejný den, kdy se přistěhoval do města, se střetl na pláži s diclonijkou Lucy, kterou ovládalo její druhé já - Nyuu (tak ji i sám pojmenoval). Namísto toho, aby ji ohlásil na policii, ji však Kouta vzal k sobě domů a spolu s Yukou se o ni staral. Kouta je ochranářský typ, takže své přátele nenechá dlouho ve štychu a riskuje pro ně i svůj život. Na druhou stranu má trochu delší vedení a občas řekne něco nevhodného. Z dětství mu zůstala malá hrací skříňka, která hraje klíčovou píseň pro celý seriál - "lilium".

Nana
Nana je jedním z dicloniů. Má velmi užitečnou schopnost dočasně zablokovat vektory ostatních dicloniů. Od narození byla vězněna ve výzkumném ústavu pro diclonie, kde na ní lidé dělali pokusy. Aby tento nátlak psychicky vydržela, jeden ze zaměstnanců ústavu (Kurama) ji občas navštěvoval a choval se k ní podobně jako otec k dceři. Od té doby mu Nana říká "papa" a udělala by pro něj snad cokoliv na světě.
Nana je lidmi z ústavu přezdívaná "číslo 7" podle čísla cely, ve které ji věznili. .
Nana je povahově hodná, milá, laskavá a přátelská. Navíc jako jediný diclonius odmítá zabíjet lidi a cokoliv jiného živého. Občas bývá trochu dětinská a naivní (nezkušená ze života), někdy i výbušná, ale zato má smysl pro spravedlnost a váží si přátel a všeho, co pro ni dělají. Je vnímavá a citlivá a je schopná přetrpět hodně bolesti.
Má i svou temnou stránku, která se v ní probouzí jen výjimečně. Nana se v tomto stavu dostává do tranzu, ve kterém se jí změní vzhled očí a začne ji ovládat její temnější, chladná část, které nečiní problém někomu ublížit.

Mariko
Mariko je nejsilnější známý diclonius. Má 26 vektorů, které mohou dosáhnout do vzdálenosti až 11 metrů. Celé své dětství prožila sama ve velké, temné cele výzkumného ústavu pro diclonie. Jediný kontakt se světem pro ni představovala komunikace přes zeď s její ošetřovatelkou, kterou Mariko brala jako svoji mámu.
Kvůli špatným podmínkám v ústavu se nikdy nenaučila pořádně chodit ani jinak pohybovat, takže její končetiny téměř zakrněly a k pohybu mimo celu jí slouží invalidní vozík.

Yuka
Yuka je sestřenicí Kouty, jako malá se do něj zamilovala. Od té doby je žárlivá na každou osobu ženského pohlaví, která je s ním víc než ona. Později si uvědomí své přehnané reakce. Je to typická žena v domácnosti. Pomáhá Koutovi s údržbou hostince, kde bydlí a kde se ona sama po čase přestěhuje. K tomu dojde po tom, když Koutu načape, jak Lucy jako Nyu vysvlíká z mokrých věcí a vyloží si to, jako že s ní chce on dělat něco nemravného.

Mayu
Mayu je mladá dívka, která, i přes svůj nízký věk, žije sama na ulici. Jediným jejím přítelem je malý, bílý pejsek Wanta, kterého jednou Mayu našla opuštěného venku. Ten je od té doby stále s ní.
Mayu pravidelně chodí do obchodu s pečivem, kde dostává od jedné hodné prodavačky kůrky z chleba - pravděpodobně to jediné, co na ulici jí.
Je velmi hodná a dobrosrdečná. Vždycky se snaží ostatním pomoci a na sebe ani tak nehledí. Je trochu zakřiknutá a chybí jí dostatek sebevědomí, takže si často myslí, že překáží, nebo ostatní obtěžuje. Kvůli tomu se také ostatních straní a raději žije venku, než aby za někým chodila s prosbou o pomoc. Je velmi skromná a nikdy by nechtěla způsobit nic špatného.
Pokud se zrovna neskrývá před deštěm, nebo nespí, toulá se s Wantou po okolí, povídá si s ním a přemýšlí. Občas se tak kvůli těmto nevinným procházkám zaplete do situací, se kterými nemá nic společného, a mění jejich průběh.
Mayu se díky těmto náhodám často stává klíčovou postavou.

Kurama
Kurama je jedním z ředitelů výzkumného ústavu pro diclonie. Kromě provádění testů zde také působí jako náhradní otec Nany.
Připojil se do projektu "Diclonius", přes vysokoškolskou známost - kamaráda Kakuzawu, čímž se zavázal, že pomůže zastavit šíření viru dicloniů.
Na rozdíl od jiných zaměstnanců mu vadí, jakým způsobem testují všechny vězněné diclonie, ale jakožto podřízený se musí řídit rozkazy, i když mu jsou často proti srsti (např. zabít všechny diclonie hned po jejich narození). Přesto se najde pár okamžiků, kdy neuposlechne a to, když se jedná o jeho rodinu a další jemu blízké, protože i když působí chladně a konzervativně, je to velmi citlivý muž, co by pro své nejbližší dokázal obětovat vše.
Často se dopouští chyb, kterých později lituje.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama