Durarara!!

20. července 2013 v 14:25 |  Durarara!!
Žánr: akční / drama / fantasy / thriller
Počet dílů: 24
Rjúgamine Mikado je chlapcem toužícím po vzrušení z víru velkoměsta, a tak když mu jeho nejlepší kamarád z dětství, který již pár let v takovém velkoměstě bydlí, navrhne, aby s ním začal chodit do školy v Ikebukuro, Rjúgamine neváhá ani chvilku a návrh přijímá. Jeho přítel Masaomi Kida ho varuje před lidmi, se kterými by ve městě neměl přijít do křížku - s bojovým mistrem, informátorem a tajemným gangem s názvem "Darazu". Rjúgamine je nervózní z Masaomiho vypravování, ale má ten večer štěstí, neboť se na kratičký okamžik setkává s městskou legendou, Bezhlavým jezdcem na černé motorce. Od té doby se nadpřirozeno objevuje čím dál víc a vše v Ikebukuro směřuje k bodu zlomu.
DURARARA!! TRAILER

Hlavní postavy

Ryuugamine Mikado
Mikado je chlapec na střední, který se sem přestěhoval z maloměsta. Hned na začátku se o něm dozvídáme, že nikdy nebyl na žádném školním výletě a především proto je ze svého stěhování nesvůj. Vážně se snaží změnit, ale tak usilovně, že to vlastně nemá žádný vliv.

Kida Masaomi
Masaomi je Mikadův nejlepší kamarád z dětství. Přestěhoval se do Ikebukura už dřív, proto je tam zvyklý a zná téměř všechny. Masaomi je poněkud výstřední a působí ukecaně a fér, ale i on má spoustu tajemství.

Sonohara Anri
Anri působí tiše, ale je vlastně dost milá. Chodí do školy s Mikadem a Masaomim. Je velmi inteligentní, chytrá a tak trošku knihomohlka. Navíc je roztomilá, což ji dělá populární.

Celty Sturluson
Celty je známá jako "Černá jezdkyně". Původně je to Dullahan, víla z Irska, ale jednoho dne se probudila bez hlavy a od té doby po ní bez přestávky pátrá. Ač nemá hlavu, vidí, slyší a i cítí, ale svou hlavu chce za každou cenu najít. Domnívá se totiž, že díky ní zjistí, proč vlastně existuje.

Harima Mika

Heiwajima Shizuo
Shizuo je chlapík v barmanském obleku, který o sobě tvrdí, že nenávidí násilí. Oblek dostal od bratra a to, co o sobě tvrdí. Se tak něják protiřečí tomu, jak se chová. Je to totiž celkem rapl, i když při každém výbuchu vzteku ničí své vlastní tělo. Navíc nenávidí Izayu, obvykle když se tedy objeví ve městě, snaží se ho zabít, minimálně hozeným košem.

Kadota Kyouhei

Karisawa Erika

Orihara Izaya
Izaya je nenápadný informátor, kterého znají všichni, on zná všechny, ale vesměs ho málo kdo pořádně zaregistuje. Skrývá se v pozadí a přitom se pohybuje mezi těmi ,,nejlepšími". Jeho nepřítelem je Shizuo, především miluje, když spolu bojují. Opravdu rád dostává ostatní do nepříjemných situací.

Simon Brezhnev

Yagiri Namie

DURARARA!! x2 SHOU
Počet dílů: 12
Půl roku po událostech z první série se Ikebukuro opět vrací do normálu. Středoškoláci chodí do školy, Izaja kuje pikle a Celty, bezhlavá jezdkyně, legenda města, se opět projíždí ulicemi na své motorce a prchá před dopraváky. Ale jak už to tak bývá, stane se tohle, stane se tamto a v Ikebukuru opět zavládne chaos.
http://www.csfd.cz/film/401211-durarara-x2-sho/


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama