Clannad

19. července 2013 v 23:54 |  Clannad
Žánr: drama / komedie / psychologický / romantický
Počet dílů: 22
Okazaki Tomoya je proslulý školní delikvent a flákač. Jednou při cestě do školy však potkal dívku, která nahlas pronesla "sladký fazolový chléb". Tomoya ani nevěděl, jak mu toto setkání změní život.
Clannad má mnoho postav. Je tu je již zmíněný Okazaki Tomoya, jehož snem je hrát basket, ale po rvačce se svým otcem už nemůže zvednout pravou ruku výše než do úrovně ramene. Další je stydlivá a neprůbojná Furukawa Nagisa, která miluje dango rodinu a jejíž rodina vlastní pekařství. Tak poznáváme i její rodiče. Dále tu jsou dvojčata Fujibayashi. Tichá a stydlivá Ryou miluje věštění z karet a je předsedkyní Tomoyovy třídy. Její sestra Kyou je její přesný opak, nebojí se použít sílu a stále ochraňuje Ryou. Je tu také blonďatý Sunohara Youhei, Tomoyův nejlepší přítel a ještě větší flákač než on. Youhei má velmi rád dívky, ale ony jeho moc ne. Rád by hrál fotbal, ale byl vyloučen z družstva. V knihovně byste určitě našli Ichinose Kotomi, geniální knihomolku, která ráda hraje na housle. Má zlozvyk vystříhávat si z knížek některé články a slyší pouze na Kotomi-chan. Ibuko Fuko je zvláštní dívka, o které na škole nikdy nikdo neslyšel, ale přesto tam je. Je stejně stará jako většina hlavních hrdinů, ale je menšího vzrůstu. Je blázen do mořských hvězdic, které také neustále vyřezává ze dřeva a rozdává jako pozvánky na svatbu své sestry. Další z řady dívek je Sakagami Tomoyo, proslulá rváčka, která se chce stát předsedkyní školní rady.
Seriál má mnoho vedlejších hrdinů, stejně jako mnoho zvratů a smutných i radostných chvil.
CLANNAD TRAILER


Hlavní postavy

Furukawa Nagisa
Nagisa Furukawa (v druhé sérií i Nagisa Okazaki) je neobyčejná studentka třetího ročníku, ale i hlavní postava v Clannadu. Je dcerka Sanae Furukawi a Akia Furukawi.
V průběhu epizod je Nagisa velmi hodná, ale i smutná dívenka. Většinou působí křehce, což je podobné Ryou Fujibayashi, která je naprosto stejná. Je známá hlavně jako sladká a nevinná dívenka, která vždy pečuje o ty kolem ní. Ve škole se nejvíce spřátelí s Okazakim, Kyou Fujibayashi a Ryou Fujibayashi a společně vedou i Divadelní kroužek.

Okazaki Tomoya
Tomoya Okazaki je hlavní postavou Clannadu. Mezi svými spolužáky a učiteli je znám především jako flákač a rváč. Svoji školu, město, ani svého otce, Naoyuki Okazakiho, nemůže vystát.
Jeho jediným přítelem je zpočátku jeho spolužák, Youhei Suhonara, s nímž sdílí svoji ošemetnou reputaci. Tomoya je dále znám svými vtípky, hlavně na účet Youheie, svojí upřímností a sarkasmem.

Fujibayashi Kyou
Kyou Fujibayashi je agresivní dívka, která má také dost proříznutou pusu. Jinak je známá jako výborná kuchařka, je i velmi bohatá a má mladší sestru Ryou. Kromě toho vlastní i skuter a když byla malá, získala kance jménem Botan, který často navštěvoval školu bez povolení.

Fujibayashi Ryou
Ryou Fujibayashi je rovněž spolužačkou Nagisy a Tomoyi. Také je zástupcem svojí třídy. Dále má i sestru, která je starší než ona. Na rozdíl od své starší sestry, je plachá a citlivá dívka a dobře vaří. Ryou má i velký zájem o věštění, ale její předpovědi jsou vždy poněkud zvláštní, buď vyjdou, nebo jsou extrémně špatně.

Ichinose Kotomi
Tato stydlivá a uzavřená dívka je známa po celém okolí jako místní školní génius. Postupem času se stává jednou z Okazakiho přátel. Většinu času trávila ve školní knihovně, kde se s ní Okazaki také poprvé sekal. Zpočátku se jeví poněkud podivínsky. Neumí navazovat vztahy a komunikovat se svými spolužáky, s čímž ji Tomoya a Nagisa vypomáhají. Poté se také přidává do divadelního kroužku.
Dale se Kotomi ráda věnuje hře na housle - bohužel pro všechny, jenž musejí její hru přetrpět.

Sakagami Tomoyo
Sakagami Tomoyo je rovněž spolužačkou Nagisy a Tomoyi. Také je předsedkyní školní rady, často si proto chodí pro rady k Sagara Misae, která byla první ženskou předsedkyní školy v historii. Tomoyo je velmi klidná a snaživá dívka. Má neuvěřitelnou sílu a bojové schopnosti.
To souvisí s její minulostí pouličního rváče, z toho důvodu se jí teď bojí každý člen gangu ve městě a utíkají před ní.

Ibuki Fuko
Fuko je studentka střední školy. Vždy jí dělalo problém najít si kamarády a proto většinou tráví čas sama. Má starší sestru jménem Kouko Ibuki.

Ibuki Kouko

Sagara Misae

Sunohara Youhei
Sunohara je nejlepším kamarádem Tomoy. Je veselý, praštěný a rád o sobě básní, když jde o holky, dokáže být neuvěřitelně hyperaktivní. Za to obyčejně dostane pořádnou nakládačku. Tomoya si z něho často střílí a dělá mu všemožné naschvály. Youhei je ve škole také považován za největšího flákače, neustále chodí pozdě a ještě jsem nezpozorovala, že by v hodině nespal. Předtím byl však trochu jiný. změnil se až po tom co se zhroutil jeho sen být ve školním fotbalovém týmu.

Sunohara Mei

Furukawa Sanae
Sanae je Nagisinou matkou. Se svým manželem Akiem, provozuje ve svém domě pekárnu. Sanae je mezi svými sousedy a známými velmi oblíbená, pro svou mírnou a dobrosrdečnou povahu. Její pečivo už tolik oblíbeno není, i když se jí to všeobecně nedává najevo. Bohužel, Sanae je na toto téma velmi citlivá, a její manžel Akio jí často dává o jejím špatném pekařském umění vědět, což vede k tomu, že si ji musí pokaždé usmiřovat. Sanae je také často pro svůj mladý vzhled považována svým okolím za Nagisinu starší sestru.

Furukawa Akio
Akio je Nagisin otec. Se svojí manželkou Sanae provozuje ve svém domě pekárnu. Zpočátku se Akio zdá být velmi tvrdý a drsný na Okazakiho, ale to se změní a je vidět pravý Aikiův charakter, a to, že je laskavý a soucitný otec a manžel. Jeho dětinská strana usnadňuje lidem se s ním více spřátelit. Ve svém volném čase hraje baseball se svojí rodinou a s dětmi v parku vedle pekárny. Akio má občas tendenci pomlouvat Saneanin chléb, a sice, že je hrozný a nedá se jíst, hned poté za ní musí utíkat a prohlašovat, že ten chléb miluje.
Ve volném čase rád s dětmi vedle pekárny hraje baseball, také je fanouškem mecha-série Gundam.

Yoshino Yuusuke
Je městský opravář. Na pohled vypadá zamlkle a lhostejně, ale ve skutečnosti je to spravedlivý a hodný člověk. Býval velmi populárním zpěvákem a zažil jak největší comebag svého života, tak i velmi krutý pád.
Své desky vydával o sto šest a zpíval, až najednou zjistil, že je na něm závislých až moc lidí. Pod tíhou zodpovědnosti a pocitu viny za nedávnou sebevraždu jednoho mladíka (prý ji spáchal protože Yusuke přestal zpívat) se uchýlil k tvrdým drogám. Po tom co s nimi přestal a odrazil se ode dna, vrátil se zpátky do svého rodného města. Hned na autobusové zastávce potkal svou životní lásku Ibuki Kouko. Už nikdy nezpíval. Oženil se s ní a našel si práci jako opravář.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama