Chobits

20. července 2013 v 0:37 |  Chobits
Žánr: komedie / romantický / sci-fi
Počet dílů: 26
Píše se dvaadvacáté století, Hidekimu Motosuwa bude zakrátko devatenáct a jeho životním snem je studium na univerzitě v Tokyu. Když se dozví, že nebyl přijat, odjíždí do Tokya na přípravnou školu. Snad všichni ve městě mají své persocony, počítače s lidským tělem, ovšem Hideki na žádný nemá peníze, i když by si jej strašně přál. popravdě řečeno, Hideki bude rád, jestli se svými příjmy přežije další týden. Když se večer vrací domů, najde mezi odpadky pohozený persocon v podobě krásné dívky. Když ji přinese domů a zapne, zjistí, že dívka nemá nainstalovaný operační systém a dostane ze sebe jenom "Chii".

Příběh se nedá jednoduše charakterizovat, ze začátku je to lehoučká komedie, která vyvolá alespoň lehký úsměv na tváři snad každého diváka, postupem času se ale objevují záhady typu knihy "Města bez lidí" a někde ve dvou třetinách se nálada celého seriálu poněkud převrátí. Stále sice není nouze o humorné momenty, avšak celkový dojem má blízko k sociální kritice a k otázkám ohledně dnešního přetechnizovaného světa, které jsou velice aktuální. Na své si přijdou romantici i filozofové, ale ani diváka, který chce jen relaxovat a pobavit se, příběh nezklame. V dnešní době se většinou řadí mezi klasiku žánru.
CHOBITS TRAILER


Hlavní postavy

Chii
Chii je persocon, který Hideki našel mezi odpadky.
Ze začátku je schopna říct pouze Chii, proto ji tak Hideki i pojmenoval.
Spoiler - Chii je jedna ze série persoconů - Chobits. Má vlastní city a zamiluje se do Hidekiho. - Spoiler

Motosuwa Hideki
Hideki navštěvuje přípravnou školu v Tokiu, protože se nedostal na vysokou. Bohužel pro něj, nemá moc zkušeností se ženami....tedy ne moc, ve svém věku je stále panic a mega prasák :D
Jelikož žil celý život na farmě, není ani nijak při penězích a o persoconu zatím jen sní.
Jednou ale najde krásný persocon mezi odpadky. Jeho persoconka dostane jméno Chii.

Shinbo Hiromu
Hiromu je kamarád Hidekiho, bydlí ve stejném domě a stejně jako on navštěvuje přípravnou školu. Vlastní mobilního persocona jménem Sumomo.
Hideki se na svého kamaráda obrací nejčastěji, když má nějaké problémy s Chii.
Spoiler - Shinbo se zamiluje do učitelky z přípravné školy, kterou opustil manžel kvůli persoconu, a odjede s ní. - Spoiler

Kojima Yoshiyuki
Yoshiyuki je znám na fóru o persoconech jako "Dragonfly" a stejně jako Minoru se o persocony více zajímá, má jich v domě celkem vysoký počet. Právě na fóru se dozví o Chii, jíž nikdo nerozumí a nemůže přijít na to, jak může fungovat bez softwaru a podobně.
Spoiler - Kojima proto Chi unese, aby se o ní dozvěděl víc. Chce přijít na to, jestli je opravdu jedna z Chobits. - Spoiler

Hibiya Chitose
Hibiya je bytná v domě, kde žije Hideki a také manželka tvůrce série Chobits.
Po tom, co Hideki najde Chii, snaží se mu pomáhat s oblečením pro ni, učí ji nové věci, jako třeba jak používat lázně a podobně.

Kokubunji Minoru
Minoru je bohatý a specializuje se na persocony. Vyrobil si i vlastní persocon - Yuzuki.
Stane se jedním z nejbližších přátel Hidekiho, když se společně snaží přijít na původ Chi.Je klidný a kolektivní.

Yuzuki
Yuzuki je persocon, který vytvořil Minoru po smrti své sestry Kaede, je naprogramována tak, aby fyzicky i psychycky připomínala jeho sestru.
To, co měla Kaede ráda, má ráda i Yuzuki a co ráda neměla, Yuzuki také nemá ráda. I když si jsou obě tak podobné, uvědomuje si Minoru čím dál víc, že je Yuzuki jen persocon a jeho sestru mu vynahradit nemůže.

Kotoko
Kotoko je další mobilní persocon, stejně jako Sumomo. Je naprogramovaná tak, aby říkala pravdu a bez ohledu na to, co.
Spoiler - Po tom, co Kotoko prozradí vše o únosu Chi, který provedl Yoshiyuki se Hidekimu podaří získat Chi zpět, kotoko si "vypůjčí." - Spoiler
Kotoko je přesvěčená, že všichni u Hidekiho doma jsou blázni a zejména pak Sumomo.

Sumomo
Sumomo je mobilní persocon. Je naprogramována tak, aby byla roztomilá a má tendenci být hyperaktivní, např. ranní rozcvička každý den s úžasným probuzením.
Spoiler - Po tom, co se Hiromu rozhodne odjet se svou učitelkou, nechá Sumomo u Hidekiho. - Spoiler

Freya
Spoiler - Freya byla jedním ze série persoconů - Chobits. Byla vytvořena proto, že manželé Ichiro Mihara a Chitose Hibiya nemohli mít děti.
Vše bylo v pořádku, dokud se Freya nezamilovala do Ichiro, vlastně svého otce. Freya nakonec "zemřela". Předtím ale přemístila své vzpomínky do své mladší sestry, jménem Elda. - Spoiler

Jima
Jima je jeden z persoconů ze série Chobits, kteří hledají Chii.
Spoiler - Nemohou jí spustit z očí, nechtějí totiž dovolit, aby Chi spustila program, který by, jak se domnívají mohl zničit všechny persocony. Tento program se spustí ve chvíli, kdy Chi najde osobu "jen pro ni " . Jima se ale domnívá, že řeči o spuštění programu nemusí být tak pravdivé a Chii chce zkrátka jen najít štěstí. - Spoiler

Dita
Dita je druhý persocon hledající Chii. Má chránit Jima jak fyzicky, tak jako pro-aktivní firewall proti jakémukoli persoconu, který by se snažil nabourat do Zima.
Dita i Jima jsou ze série Chobits, proto je možné, aby Dita milovala Jima.

Shimizu Takako
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama