Červenec 2013

Jigoku Shoujo (Hell Girl)

24. července 2013 v 0:25 Jigoku Shoujo (Hell Girl)
Žánr: drama / fantasy / horor / mysteriózní / psychologický
Počet dílů: 1. série 26 dílů, 2. série 26 dílů, 3. série 26 dílů
Přesně o půlnoci můžete na internetu narazit na internetovou stránku zvanou Pekelná pošta, kterou samozřejmě najde jen ten, kdo opravdu hodně touží po pomstě. Když do kolonky napíšete jméno osoby, které se chcete pomstít, zjeví se pekelná dívka a dá Vám slaměnou panenku. Pekelná dívka spolu se svými třemi pomocníky za Vás vykoná pomstu. Nic však ale není zadarmo...
V první sérii se do příběhu zamotá novinář s dcerou, který pátrá po pekelné dívce a spojitostí mezi jí a jeho dcerou Tsugumi. Ve druhé sérii se sice scénky opakují avšak nabírají nový spád, dokonce se dovíme i více o pomocnících pekelné dívky.
JIGOKU SHOUJO TRAILER


Hlavní postavy

Enma Ai
Již po staletí Enma praktikuje tu stále stejnou a do nekonečna se opakující práci. Někdo jí pošle přes internetovou pekelnou poštu žádost, Enma mu dá slaměnou panenku s červenou šňůrkou a sdělí pravidla pomsty. Kdo rozváže šňůrku uzavírá s Enmou alias dívkou z Pekla smlouvu a ona za něj vykoná pomstu. Má to však stinnou stránku. Až dotyčný zemře, bude i jeho duše uvržena do Pekla. Jaká je však minulost Enmy Ai? Co provedla, že musí vykonávat tuto práci, která se nezdá, že by jí těšila.

Hone Onna

Ichimoku Ren

Wanyuudou

Shibata Hajime
Hajime je novinář, který se velmi zajímá o pověst o dívce z Pekla. A když zjistí, že mezi dívkou z Pekla a jeho dcerkou Tsugumi je nějaká spojitost, začne po dívce z Pekla pátrat ještě víc. Po celou dobu se snaží zabránit tomu, aby lidé rozvázali červenou šňůrku a pomstili se. Chce lidem ukázat, že mstít se je špatné a nic dobrého z toho nevzejde.

Shibata Tsugumi
Tsugumi je dcera novináře Hajimeho, matka jí zemřela při tragické autonehodě, když byla ještě malinká a tak vyrůstá se svým otcem. Jednoho dne však začně vidět věci, které vidí i dívka z Pekla a tak spolu se svým otcem pátrají po spojitosti. Ze začátku Tsugumi chová názor, že vykonávání pomsty je správná věc a že si zlí lidé zaslouží zemřít. Časem však ale zjistí, že touha po pomstě může zničit životy i nevinných lidí.

Hanasaku Iroha

20. července 2013 v 15:01 Hanasaku Iroha
Žánr: drama / komedie / romantický
Počet dílů: 26
V českém překladu ,,Abeceda dospívání".
Příběh je o 16tileté dívce Ohaně. Je to úplně normální dívka, která má své naděje a sny do budoucnosti, stejně jako jiné dívky jejího věku. Avšak jednoho dne ji realita dožene, když její matka uteče se svým přítelem a Ohana je ponechána v péči své babičky, kterou ani nezná. Cestuje na venkov, kde je nucena zvyknout si na nové prostředí a začne pracovat v letních lázních Kissuiso, kde její babička pracuje jako správcová. Zpočátku je se všemi jen v rozporu, ale to se postupně mění, protože se Ohana rozhodne, že se ona sama změní k lepšímu a její vztahy s ostatními se začnou ubírat lepším směrem, a tak začíná pomalu mířit k lepší budoucnosti.
HANASAKU IROHA TRAILER

Hlavní postavy

Matsumae Ohana

Tsurugi Minko

Wakura Yuina

Wajima Tomoe

Shijima Sui

Matsumae Satsuki

Tanemura Kouichi

Kawajiri Takako

Shijima Enishi

Jiroumaru Tarou

Miyagishi Tooru

Togashi Renji

Loveless

20. července 2013 v 14:55 Loveless
Žánr: drama / fantasy / romantický
Počet dílů: 12
Hlavní postavou je dvanáctiletý Ritsuka, jenž žije se svou duševně nemocnou matkou, kvůli níž si myslí, že je schizofrenik a navštěvuje kvůli tomu psycholožku. Aby toho nebylo málo, jeho starší bratr Semei byl nalezen upálený ve škole v Ritsukově lavici. První den v nové škole, neustále otravován potrhlou spolužačkou Yuiko a s hlavou plnou myšlenek o smrti, se Ritsuka setkává se záhadným Soubim, vysokoškolákem bez kočičích uší, který se znal s jeho zesnulým bratrem. Čím dále Ritsuka následuje Soubiho, aby se dozvěděl více o vrazích jeho bratra, tím více vstupuje do světa soubojů, v nichž každé slovo má obrovskou moc.
LOVELESS TRAILER


Hlavní postavy

Ritsuka Aoyagi

Soubi Agatsuma

Yuiko Hawatari

Yayoi Shioiri

Misaki Aoyagi

Hitomi Shinonome

Kio Kaidou

Baccano!

20. července 2013 v 14:48 Baccano!
Žánr: akční / fantasy / horor / komedie
Počet dílů: 13
Autor novely "Baccano!", Ryohgo Narita, ji voľně přeložil jako "hloupý zmatek" ("stupid commotion"). Příběh je vyprávěný va stylu Pulp Fiction, kde více příběhů postupně do seea zapadá. Píše se rok 1711 a skupina alchymistů hledající věčný život se sejde na lodi, aby vyvolala "démona", který zná toto tajemství. Démon jim dá co chtěj - elixír života, způsobjak ho připravit a jak ukončit život nesmrtelného. Nasledující noc začnou alchymisti miznouz potom, jak jsou "snězení" jeden druhým. Když si uvědomí jakou jsou pro sebe hrozbou, rozprchnou se po světě. O víc jako 200 let později se nesmrtelní opět střetnou a začíná "hloupý zmatek".
BACCANO! TRAILER

Hlavní postavy

Jacuzzi Splot

Nice Holystone

Claire Stanfield

Czeslaw Meyer

Chane Laforet

Huey Laforet

Miria Harvent

Isaac Dian

Maiza Avaro

Ennis

Firo Prochainezo

Eve Genoard

Dallas Genoard

Rachel

Ladd Russo

Lua Klein

Luck Gandor

Keith Gandor

Sylvie Lumiere

Szilard Quates

Durarara!!

20. července 2013 v 14:25 Durarara!!
Žánr: akční / drama / fantasy / thriller
Počet dílů: 24
Rjúgamine Mikado je chlapcem toužícím po vzrušení z víru velkoměsta, a tak když mu jeho nejlepší kamarád z dětství, který již pár let v takovém velkoměstě bydlí, navrhne, aby s ním začal chodit do školy v Ikebukuro, Rjúgamine neváhá ani chvilku a návrh přijímá. Jeho přítel Masaomi Kida ho varuje před lidmi, se kterými by ve městě neměl přijít do křížku - s bojovým mistrem, informátorem a tajemným gangem s názvem "Darazu". Rjúgamine je nervózní z Masaomiho vypravování, ale má ten večer štěstí, neboť se na kratičký okamžik setkává s městskou legendou, Bezhlavým jezdcem na černé motorce. Od té doby se nadpřirozeno objevuje čím dál víc a vše v Ikebukuro směřuje k bodu zlomu.
DURARARA!! TRAILER

Hlavní postavy

Ryuugamine Mikado
Mikado je chlapec na střední, který se sem přestěhoval z maloměsta. Hned na začátku se o něm dozvídáme, že nikdy nebyl na žádném školním výletě a především proto je ze svého stěhování nesvůj. Vážně se snaží změnit, ale tak usilovně, že to vlastně nemá žádný vliv.

Kida Masaomi
Masaomi je Mikadův nejlepší kamarád z dětství. Přestěhoval se do Ikebukura už dřív, proto je tam zvyklý a zná téměř všechny. Masaomi je poněkud výstřední a působí ukecaně a fér, ale i on má spoustu tajemství.

Sonohara Anri
Anri působí tiše, ale je vlastně dost milá. Chodí do školy s Mikadem a Masaomim. Je velmi inteligentní, chytrá a tak trošku knihomohlka. Navíc je roztomilá, což ji dělá populární.

Celty Sturluson
Celty je známá jako "Černá jezdkyně". Původně je to Dullahan, víla z Irska, ale jednoho dne se probudila bez hlavy a od té doby po ní bez přestávky pátrá. Ač nemá hlavu, vidí, slyší a i cítí, ale svou hlavu chce za každou cenu najít. Domnívá se totiž, že díky ní zjistí, proč vlastně existuje.

Harima Mika

Heiwajima Shizuo
Shizuo je chlapík v barmanském obleku, který o sobě tvrdí, že nenávidí násilí. Oblek dostal od bratra a to, co o sobě tvrdí. Se tak něják protiřečí tomu, jak se chová. Je to totiž celkem rapl, i když při každém výbuchu vzteku ničí své vlastní tělo. Navíc nenávidí Izayu, obvykle když se tedy objeví ve městě, snaží se ho zabít, minimálně hozeným košem.

Kadota Kyouhei

Karisawa Erika

Orihara Izaya
Izaya je nenápadný informátor, kterého znají všichni, on zná všechny, ale vesměs ho málo kdo pořádně zaregistuje. Skrývá se v pozadí a přitom se pohybuje mezi těmi ,,nejlepšími". Jeho nepřítelem je Shizuo, především miluje, když spolu bojují. Opravdu rád dostává ostatní do nepříjemných situací.

Simon Brezhnev

Yagiri Namie

DURARARA!! x2 SHOU
Počet dílů: 12
Půl roku po událostech z první série se Ikebukuro opět vrací do normálu. Středoškoláci chodí do školy, Izaja kuje pikle a Celty, bezhlavá jezdkyně, legenda města, se opět projíždí ulicemi na své motorce a prchá před dopraváky. Ale jak už to tak bývá, stane se tohle, stane se tamto a v Ikebukuru opět zavládne chaos.
http://www.csfd.cz/film/401211-durarara-x2-sho/Ayakashi

20. července 2013 v 14:21 Ayakashi
Žánr: dobrodružný / fantasy / romantický
Počet dílů: 12
Ayakashi je parazit, který svému hostiteli dává nadpřirozenou sílu, ale na oplátku si bere jeho životní sílu. Yu Kusaka po smrti své přítelkyně ztratil vůli k životu. Setkává se však s tajemnou dívkou, Eim Joake. Yu začne být pronásledován několika hostiteli ayakashi. Díky tomu se síla uvnitř Yua probudí a nikdy nekončící bitva může začít.Hlavní postavy

Yu Kusaka

Hime Yakushiji

Eimu Yoake

Akino Yoake

Izumi Makihara

Orie Natsuhara

Pam Werne Asakura

Akio Maekawa

Heima Kajiwara


AYAKASHI TRAILER

D.N.Angel

20. července 2013 v 14:06 D.N.Angel
Žánr: akční / fantasy / komedie
Počet dílů: 26
Hlavním hrdinou je čtrnáctiletý kluk Daisuke, který žije jen se svou matkou a dědečkem. Ti pro něj neustále vytvářejí různé nástrahy, překážky či pasti, přes které se musí probojovávat. Mají pro to dobrý důvod: v Daisukeho genech se skrývá bohatství - zvláštní DNA, díky které se mění na legendárního zloděje Darka Mousyho, což do svých čtrnáctých narozenin netuší. Ale jak naloží s nově objeveným břemenem, když se mu pod nohy ještě plete láska v podobě Risy Harady. Aby toho nebylo málo, zamotá se do toho ještě Risyino dvojče Riku, kterou Daisuke považuje za svou kamarádku. Ona si o něm vždycky myslela, že je tak trochu jednoduché mysli, jenomže náhle pomalu začne zjišťovat, že v něm něco je... A tak se to pomalu začne zamotávat, Který z nich vezme meč a klubko rozsekne?
D.N.ANGEL TRAILER


Hlavní postavy

Niwa Daisuke
Daisuke byl až do svých čtrnáctých narozenin zcela normální chlapec. Poté se v něm ale projevily geny rodiny Niwa a při pomyšlení na holku svých snů se Daisuke změnil v Darka. Zprvu měl Daisuke rád Risu, ale ta ho odmítla. Pak se zamiloval do jejího dvojčete, Riku. Opusťme ale jeho lásky a podívejme se na jeho osobnost. Je milý, mírně nešikovný a vždy usměvavý. Většina lidí ho má ráda, jelikož všem pomáhá. Je to takový ideální kamarád. Což velice kontrastuje s jeho druhou osobností, odvážným zlodějem Darkem. Z toho vyplývá mnoho problémů a nečekaných komplikací, které se ale vždy nějak vyřeší. Jediný, který s Daisukem nevychází v dobrém, ale VELICE ve zlém je Krad, který se hned po jejich prvním setkání rozhodl, že Daisukeho zabije.

Dark Mousy
Legendární zloděj a prokletí rodu Niwa. Vždy, když nějaký chlapec z této rodiny dospěje do věku čtrnácti let, začne se při romantických myšlenkách měnit v Darka. Dark je lamač ženských srdcí, neuvěřitelně neuvěřitelný zloděj, má často vtipné připomínky, týkající se Daisukeho chování a osobností je skoro protikladem Daisukemu. Nebojí se flirtovat, je hezký a velmi dobře to ví a využívá toho. Je to prostě živel. Celou jeho existenci ale halí velký oblak tajemství. Kde se vzal? Co je vůbec zač? Je to člověk, anděl nebo snad démon? Proč nenávidí Krada, svůj protiklad? Dark si s ničím hlavu neláme a dál plachtí na svých černých křídlech životem.

Krad
Krad je na první pohled vysoký, hezký, elegantní a perfektně vychovaný a vyrovnaný člověk. Hned na druhý pohled ale všichni zjistí že je to sadistický šílenec s tendencí si na někom zasednout. Satoshi je "jeho vším" a Daisuke mu "stojí v cestě" jak sám říká. Darka nenávidí už stovky let a Witha taky nemá zrovna v lásce. Celý rod Niwa by nejraději vyvraždil. Satoshi je pro něj prostě středem vesmíru a všichni jeho přátelé jsou pro Krada jen konkurence, který musí být zničena. Jinak je Krad stejně jako Dark prokletím, tentokrát ale rodu Niwa. Tito dva "andělé" nebo co jsou vůbec zač, jsou naprosté protiklady, jako světlo a tma. Ale v tamto případě je strana světla zlá a strana tma dobrá. Zamotaná situace. Krad je jinak vůbec největším tajemstvím celého D.N.Angelu. Neví se o něm absolutně nic a zastává roli hnusného parchanta, který komplikuje životy všem zúčastněným.

Harada Risa
Risa je mnohem "ženštější" než její dvojče Riku. Hodně dbá na svůj zevnějšek a má ráda vysoké, cool a tajemné kluky. Takže to, že se okamžitě bezhlavě zamilovala do Darka, není nečekané. Často vyráží sama na místa, kde má večer Dark něco ukrást, jen aby ho potkala. Její snahy jsou ale marné, Dark miluje Riku.

Harada Riku
Riku je odvážná, sportovně založená dívka, která nemá ráda ukazování svých slabostí. Je velice svérázná, nesnáší Darka, jelikož už se událo několik opravdu trapných náhod, které skončili prchajícím Darkem a naštvanou Riku, házející po něm vše co má po ruce. Riku také nerada ukazuje své city, ale spřátelení s Daisukem ji trochu změnilo a skončilo to tím, že se do sebe zamilovali. Když ji někdo naštve, nebojí se bojovat, o tom by mohli Dark a Saehara vyprávět.

Hiwatari Satoshi
Satoshi Hiwatari, pravým jménem Satoshi Hikari, je posledním žijícím potomkem úžasného rodu umělců Hikari. Pro ně není problém cokoliv nakreslit, vymodelovat, vyřezat,.... Satoshi ale dobře ví, že rod Hikari je už odedávna proklet a i on musí onu kletbu nést na svých bedrech.
Satoshi je neuvěřitelně chytrý a už dokončil školu. Chtěl ale žít jako normální kluk, tak dělá školu znova a je Daisukeho spolužákem. Také je ale velitelem policejní akce na chycení Darka, takže o konfrontace všeho druhu není nouze. Po nějaké době se tento tichý, chladný a vyrovnaný chlapec lépe seznámil s Daisukem a stali se přáteli. To ovšem v Satoshim probudilo onu výše zmíněnou kletbu, a to sadistického anděla Krada. Satoshiho život se tak stal ještě složitějším než předtím, ale on nedává nic najevo...

Angel Beats

20. července 2013 v 14:02 Angel Beats
Žánr: akční / drama / fantasy / komedie / romantický
Počet dílů: 13
Ve světě, kde se ocitneme po smrti, andělé bojují o svůj osud a budoucnost. Setkáváme se tu se zmateným a nic si nepamatujícím Otonashim, který absolutně nechápe, kde se nachází, ale vzápětí poznává Juri, vůdkyni povstalecké skupiny Shinda Sekai Sensen, která mu vše v rychlosti vysvětlí a je už jen na něm, jak to zvládne. Juri je na první pohled krasná, ale také rázná až vražedná dívka. Jako jedna z mála si pamatuje v posmrtném světě, co se jí stalo v reálném životě. Proto se chce pomstít Bohu za to, jakou životní tragédii musela prožít. Ona a její tým využívají své nesmrtelnosti a nadání k zastavení anděla, který využívá své síly k vyvražďování všech odpůrců, kteří nechtějí "přejít dál". Podaří se Yuri a jejímu rebelskému týmu anděla porazit?
ANGEL BEATS TRAILER


Hlavní postavy

Tachibana Kanade
Je známá také jako Anděl. Ve skutečném životě ji zachránila transplantace srdce. Přála si vždy poděkovat dárci, který ji tehdy zachránil. Bojuje proti členům SSS pomocí zbraní, které si sama vytvořila. Později se s nimi díky Yuzurovi spřátelí.

Otonashi Yuzuru
Jde o hlavního hrdinu Angel Beats!. Nepamatuje se na nic, co zažil, když byl naživu. Přidává se ke skupině Shinda Sekai Sensen (posmrtné bojiště, dále jen SSS). Ve skutečném životě měl nemocnou sestru, která zemřela, protože se nepovedlo najít vhodného dárce. Po smrti své sestry začal studovat medicínu, ale zemřel při nehodě vlaku.

Yuri Nakamura
Jde o velitelku SSS. Ve skutečném životě jí zabili všechny tři sourozence a proto nenávidí boha. Po vytvoření SSS zahájila boj proti Andělovi, dívce která bojuje proti všem, kteří nechtějí "přejít dál". Začíná však tušit, že Anděl je ve skutečnosti také obyčejný člověk.

Yui

Iwasawa

Naoi Ayato

Fujimaki

Hideki Hinata
Hinata je hlavním hrdinou novely Angel Beats! Track Zero, která ukazuje vznik SSS. Stane se Otonashiho nejlepším přítelem. Ve skutečném životě hrál baseball, ale nepovedl se mu jeden zápas, což ho do konce života (i po jeho konci) velmi trápilo.

Matsushita

Noda

Ooyama

Sekine

Shiina

Takamatsu

TK

Yusa

Takeyama


Tsubasa Chronicle

20. července 2013 v 13:50 Tsubasa Chronicle
Příběh začíná v malém odlehlém království uprostřed pouště. Žije zde mladá princezna Sakura, která je potají zamilovaná do svého přítele z dětství Šaorana. A i když o tom neví, i on je tajně zamilovaný do ní. Šaoran pracuje na vykopávkách obrovských ruin, které byli vinou času zaneseny pískem. Při jednom výzkumu, kdy mu dělá společnost i Sakura, objeví podivný znak, který náhle začne zářit a "vcucne" Sakuru. Šaoran ji zachrání, ale podivná křídla která se objevila na Sakuřiných zádech se roztříští na stovky pírek a rozletí, kdo ví kam. Kněz Jukito ho proto pošle do jiného světa za Čarodějkou dimenzí Júko, která plní lidem přání.
Zde se setkává se svými novými společníky. Kouzelníkem Fajem, který je na útěku za své země, a ninjou Kuroganem, kterého zase jeho princezna sama poslala pryč, neboť si příliš liboval v zabíjení a měření své síly, ale v zemi odkud přišel už nebyl nikdo silnější než on. Čarodějka Šaoranovi vysvětlí, že křídla která se roztříštila byla ve skutečnosti vzpomínky princezny a bez nich může zemřít. Její vzpomínky, v podobě pírek, se ale rozletěly po jiných světech a tak Júko nabídne Syaoranovi pomoc. Za cenu jeho vztahu se Sakurou (Sakura si ho už nikdy nebude pamatovat), mu dá schopnost cestovat světy. Stejně tak Faj a Kurogane musí odevzdat něco, co je jim nejdražší. Pro Faje je to tetování na jeho zádech, které údajně shromažďuje magickou energii, a pro Kuroganeho je to jeho meč. Za to dostanou malého tvorečka jménem Mokona Modoki, který jim umožňuje cestovat napříč světy. A jejich cesta začíná…
TSUBASA CHRONICLE TRAILER


Hlavní postavy

Syaoran
Je to sebevědomý chlapec, je tvrdohlavý a když si něco usmyslí, tak to dokáže. Jako malého ho našel a adoptoval Fudžitaka (v CCS Sakuřin otec). Fudžitaka byl archeolog a proto toho spolu dost nacestovali. Syaoran zná spoustu cizích jazyků a dokáže rozluštit různé hieroglyfy. V dětství se spřátelil s princeznou Sakurou a časem se do ní i zamiloval. Jeho minulost je zahalená spoustou tajemství. Postava pochází z mangy a anime Card Captor Sakura.

Sakura
Je princeznou ze země Clow a ke všem se chová vlídně a laskavě. Její motto je "Vydám ze sebe to nejlepší". Má staršího bratra Tóju, který jí nechce tolerovat její přátelství s Syaoranem. Poté co ztratila své vzpomínky se její povaha změnila a zpočátku byla jen mátožná a nevěděla co se kolem děje. Jak se jí vzpomínky vraceli, navracela se i její povaha. Sakuřina cena, kterou zaplatila za cestování světy, je že už si nikdy nevzpomene na člověka, kterého nejvíce milovala. V jejích vzpomínkách tak navždy zůstanou místa, kde po osobě, která nesmazatelně patřila do jejího života, zůstane jen prázdnota. Postava pochází z mangy a anime Card Captor Sakura.

Fai D. Flourite
Fai je kouzelník ze ledové země Celes. Ze své země uprchl z osobních důvodů a aby se skryl před králem Ašurou (postava původem z RG Veda), kterého prozatím uspal. Také stvořil Chii (postava původem z Chobits), která má spícího krále hlídat a upozornit Faje, až se probudí. Ačkoliv je kouzelník, zapřísahal se, že nebude používat magii bez tetování, které mu Júko odebrala jako cenu za cestování světy. Je stále usměvavý, možná až příliš pohodlný a rád škádlívá Kuroganeho novými přezdívkami. Ale co se skrývá pod jeho úsměvy?

Kurogane
Také Kuro-pu, Kuro-rin, Kuro-chan… Kurogane je ninja ze země připomínající staré Japonsko. Liboval si v zabíjení a tak ho princezna Tomojo (postava původem z mangy a anime Card Captor Sakura) poslala na cestu po světech, aby se naučil co to je skutečná síla. Před odchodem ho ještě princezna proklela, že pokaždé když zabije, tak se jeho síla zmenší. Kurogane je pořád zatrpklý a stále se mračí. Také je hrozně snadné ho vytočit, čehož zneužívají Fai a Mokona. Třeba, že se tváří jako by mu bylo všechno jedno, je ze všech nejstarostlivější.

Mokona Modoki
Také pouze Mokona (skutečné jméno bílé Mokony je Soel). Mokona je malý, králíku podobný tvor. Byla vytvořena čarodějkou Yuko a Clow Reedem. U Yuko zůstalo její "dvojče" černá Mokona (Larg), která tak umožňuje spojení mezi jejich světy. Díky Mokoně mohou Syaoran a spol cestovat mezi světy a zároveň jim dává schopnost dorozumět se s lidmi v jiných světech a mezi sebou. Mokona o sobě zásadně mluví ve třetí osobě a v Horicuba Gakuen Drama CD je odhaleno, že Soel se identifikuje jako bytost ženského pohlaví a Larg mužského. Mokona má 108 tajných schopností, nikdy se je ale všechny nedozvíme. Postava pochází z Magic Knight Rayearth.

Princess Tomoyo

Clow Reed

Fei Wang Reed

Kokoro Connect

20. července 2013 v 13:39 Kokoro Connect
Žánr: drama / fantasy / komedie / romantický
Počet dílů: 13+4
Pětice kamarádů, která sdílí volný čas, čas v zájmovém kroužku, těla. Nicméně Kokoro Connect není žádné monstrózní grupen hentai, ale slice of life vztahovka s fantastickým prvkem. Ani oni, ani my si nedovedeme vysvětlit příčinu, leč čas od času, náhodně či podle promyšleného plánu, se mysl jednoho přenese do těla druhého a naopak, ba i složitější přesuny se konají. Naruší tohle duševní harcování z těla do těla jejich přátelství nebo je posune na vyšší úroveň a prohloubí důvěru? Podaří se jim odhalit, jak téhle nepříjemnosti zamezit a vyhnout se možným trapasům, nedorozuměním a jiným nežádáným problémům?
KOKORO CONNECT TRAILER


Hlavní postavy

Taichi Yaegashi
Taichi je hlavním protagonistou a velký fanoušek wrestlingu. On a jeho čtyři kamarádi utvořili školní klub. Taichi je nesobecký a obvykle se snaží pomáhat druhým v nouzi. Vyznává lásku Iori.

Iori Nagase
Iori je prezidentkou školního klubu. Žije sama se svou matkou , která je málokdy doma. Předtím měla násilnického nevlastního otce, který jí učil, aby změnila svou osobnost, takže si nakonec není jistá, jaká vlastně je. Je zamilovaná do Taichiho, ale rozhodne se odložit svůj vztah, dokud neskončí to, co se jim děje. Poté zjistí, že Himeko je také do Taichiho zamilovaná, ale přesvědčí jí, aby mu své city vyznala. Na konci si však Iori pokládá otázku, zdali taichiho vlastně skutečně miluje? A ví vůbec lidé oklo ní, jaká doopravdy je nebo byla?

Himeko Inaba
Himeko je viceprezidentka kulturního klubu, která má kontrastní osobnost s Iori. Často reaguje agresivně na vtipy Taichiho nebo Yoshifumi, Iori ji přezdívál "Inaban". Bývala prezidentkou počítačového klubu počítač člen klubu, po hádce však odešla a připojila se do kulturního klubu. Většinou je nedůvěřivá k ostatním a dělá si hodně starosti, když si přehazují těla. Himeko je ze všech nejvíce v klidu a umí se chovat racionálně při řešení neočekávaných situacích. Pak si však začne uvědomovat, že se zamilovala do Taichiho, i když předstírá, že to není pravda . Po školním výletu mu vyznává své city, poté, co jí Iori povzbuzuje . V průběhu série, se stále více a více oddává skupině, zejména Taichimu, který zjemňuje její ostrou a racionální osobnost.

Yoshifumi Aoki
Yoshifumi je Taichiho nejlepší přítel, s nímž často sdílí dospělé videa. I když nemá vážný vztah, miluje Yui a neváhá ukázat jak vážně to myslí. Jako dítě slíbil, e bude žít naplno, když student ze stejné školy zemřel . Je považován za nejslabšího z pětice.

Yui Kiriyama
Yui ovládá karate, ale trpí pokročilou androfobíí poté, co byla téměř znásilněna na střední škole. Začne mít jiný názor na chlapce, Taichi jí pomáhá . Yui odmítla Yoshifumiho lásku mnohokrát, ale později přiznala, že ještě není připravena na vážný vztah. Yui překonává svou androfobii poté, co jí Yoshifumi znovu vyznává lásku.

Samurai Champloo

20. července 2013 v 13:35 Samurai Champloo
Žánr: akční / drama / komedie
Počet dílů: 26
Mugen a Jin jsou dva potulní samurajové. Liší se jak stylem boje, tak svým charakterem, spojuje je ovšem výjimečné šermířské umění a také jejich ješitnost. Shoda náhod je oba jednoho dne zavede do stejného města, kde se zapletou do potyčky, v níž zemře starostův syn. Jsou odsouzeni k smrti, ale zásluhou mladičké Fuu se jim podaří utéct. Výměnou za svou záchranu jí slíbí, že jí pomohou nalézt tajemného samuraje vonícího po slunečnicích. Dobrodružná cesta po středověkém Japonsku tak jak ho možná neznáte může začít.
SAMURAI CHAMPLOO TRAILER


Hlavní postavy

Fuu
Patnáctiletá dívka, které se podařilo nemožné. Když vyhoří čajovna, kde pracovala jako servírka, vezme to jako znamení a dá dohromady nesourodou dvojku - Mugena a Jina. Ty přesvědčí, aby jí pomohli na její cestě při hledaní muže, který voní po slunečnicích.
Její matka umřela a otec je nezvěstný. Uvnitř v kimonu má schovanou malou létající veverku jménem Momo, která ji občas pomůže z bryndy. Má sklony nechávat se unášet, takže neustále přidělává problémy svým dvěma ochráncům.

Jin
Jin je odměřený a slušný potulný ronin, který se považuje za tradičního samuraje éry Tokugawa (1603-1868). Používá tradiční japonské daisho meče a bojuje klasickým stylem kenjutsu, který se vyučoval v uznávaných a prominentních školách.
Nosí brýle, které v té době už sice existovaly, nicméně byly velmi neobvyklé. Jin zřídkakdy mluví s Fuu a vypadá, že v tomto upřednostňuje Mugena. Je známý tím, že zabil svého mistra, který ho učil bojovému umění.

Mugen
Sprostý, drzý a namyšlený, takový je Mugen. Z jeho minulosti toho moc nevíme, akorát že se narodil na ostrově Ryukyu, nezná svoje rodiče a kdysi byl pirát.
Po jedné nehodě musel předstírat svou smrt a tak se z něj stal pobuda, co se fláká z místa na místo. To se ale změní, jakmile potká Fuu a Jina. I když se k nim chová hrubě, tak se o ty dva stará mnohem víc než dává najevo a často Fuu i přes brblání tahá z maléru.
Jeho bojový styl je popisován jako "champloo", což znamená "mix". Kombinuje to různá bojová umění, nekonvenční šermířství a breakdance. Nejvíc se spoléhá na svůj instinkt a schopnost překvapit nepřítele.
Z dvojice ochránců představuje budoucnost, Jin naopak minulost. Jeho černé vlasy jsou obvykle neupravené a vypadají jako afro.

Another

20. července 2013 v 13:24 Another
Žánr: horor/ thriller / psychologický / krimi
Počet dílů: 12+OVA
Je jako roku 1998. Do třídy přijde nový žák Sakakibara Kóiči. Necítí se zde zrovna příjemně, má pocit, že se tu děje něco zvláštního, a tak po tom svým způsobem začne pátrat; co ho nutí mít takový divný pocit? Navíc ho přitahuje tajemná, ale pohledná spolužačka Misaki Mei. A pak je tu ta osudná událost. Co se proboha v téhle třídě děje?
ANOTHER TRAILER


Hlavní postavy
Misaki Mei

Sakakibara Kouichi

Akazawa Izumi

Teshigawara Naoya

Mochizuki Yuuya

Yukari Sakuragi

Kazami Tomohiko

Mikami Reiko

Higurashi No Naku Koro Ni Kai

20. července 2013 v 13:17 Higurashi No Naku Koro Ni Kai
Žánr: drama / horor / mysteriózní
Počet dílů: 24
V českém překladu ,,Když cikády pláčou".
Druhá série absolutně vysvětluje to, co bylo možné vidět v první. Opět se střetneme se všemi postavami a zjistíme i to, proč bylo v první sezóně možné vidět příběhy s různými konci. Zlo, které vyčína v Hinamizawě a způsobuje úmrtí, má svůj původ. Jediná možnost, jak ho zastavit, je to, aby se všichni spojili a bojovali proti němu.
HIGURASHI NO NAKU KORO NI KAI TRAILER


Hlavní postavy

Maebara Keiichi
Keiichi je chlapec, který sa prestěhoval s rodinou do malé dédiny Hinamizava. Potom, co poznal své kamarádky, hrává si s nimi spolu v jejich klubu hry. Nejbližší si byl s Renou a Mion. S Renou často chodil po vyučovaní na její oblíbené místo, skládku odpadu. Sbíral tam s ní všelijaké věci, co tam našli a co se zdáli být Reně roztomilé. Také spolu chodili do její tajné skrýše, do starého zbytku autobusu. Keiichi je zábavný a přátelský chlapec a jeho oblíbenou zbraní sa stala Satoshiho baseballová pálka, se kterou se naučil bojovat, když sa bál o svůj život.

Rena
Rena žije se svím otcem. Od matky se odstěhovala když jí řekla, že je těhotná a Renu to moc naštvalo. A to nebylo jediný co jí řekla. Její matka jí ještě řekla, že se nejspíž ožení. Teď Rena žije v Hinamizavě. Žila tam už dříve a pak se odstěhovala. Však to pak začala vraždit a a její tělo se bouřilo paraziti. Proto se vrátila zpátky do Hinimizavy kde se skamarádila s Mion, Satoko a Rikou. Jejím kamarádem byl i Satoshi, ale ten zmizel. Nebo aspoň se to říká, že zmizel. Nyní se kamarádí i s Keiichim. Rena si myslí, že jí taktéž postihla Oyashira kletba a hodně tomu věří. Má ráda roztomilé věci a ráda hledá věci na skládce a tráví tma čas.

Furude Rika
Rika je jednou z hlavních třích rodin. Nemá žádné příbuzné. Její rodiče umřeli. Otec na zvláštní chorobu a matka skočila do močálu. Rika moc ráda řílá "Nipááh" nebo "Mii" což vůbec nic neznamená. Jednou se pokusila zabít Shion, ale ve skutečnosti jí chtěla pomoct. Místo toho ji však nakonec zabila Shion. Rika má vždy vystoupení na svátek "Wataganashi" česání vln. Ještě co je o Rice zajímavé je, že vidí skutečného Oyashira. Spoluprace s ním a snaží se všechny zachránit což se ze začátku moc nevede. Dost často se chová tajně a né vždy vydíte její roztomilou povahu. Její velká kamarádka je Satoko. I když jednou se na Satoko naštvala a nedopadlo to nejlíp.

Hojo Satoko
Satoko rodiče podporovali stavbu přehrady a umřeli.Všichni tvrdí, že je to díky Oyashirově kledbě.Po smrti rodičích žila Satoko s tetou a strejdou a samozřejmě svím bratrem Satoshim.Její teta nebyla k ní zřovna milá.Později byla zavražděná Satoshim.Poté Satoshi zmizel nebo aspoň se to říká.Její strýc ji týral a tak to její kamarád Keiichi nevydržel a zabil ho.Jinak Satoko žije s Rikou Furude.Svému bratrovi vždy říkala "Nii Nii".Věčinou Satoko Keiichiho škádlí a zlobí, ale ve skutečnosti ho má ráda.

Sonozaki Mion
Mion je zástupce a taky budoucí hlava rodiny. Věčinou se spíž trochu chová jako kluk. Mion je dvojče Shion. Zamilovala se do Keiichiho. I když to před ním tají. Jediný kdo to ví je Shion jelikož jí to řekla. Jednou však v jiném světě dala Keiichimu do jídla jehlu. Dost často jí Shion působí problémy, protože se za ní převléká a natropí nějaký zmatek. Však ona jí má ráda. Začala se jí později moc bát když zabila Satoko,Riku a hlavu rodiny. Málem z toho zešílela.

Sonozaki Shion
Přestože je Shion z hlavní rodiny byla poslána na internátní školu. Její dvojče Mion se má stát hlavou rodiny. Shion se zamilovala do Satoshiho. Byla moc smutná když viděla jak moc se stará o sestru Satoko a přitom sám trpěl. Proto Shion nenávidí Satoko a už jednou jí zmlátila židlema. Jednou si Shion musela přijít o své 3 nehty, aby zachránila 3 lidi. Nakonec s tím aby přišla o své 3 nehty souhlasila, ale pouze proto, aby zachránila Satoshiho. Sestra jí řekla, že bude vše v pořádku, ale nebylo. Satoshi nakonec zmizel.Shion uvidíte asi nejvíc vraždit. Občas uteče ze školy a převleče se, aby vypadala stejně jak Mion. Poprvé uvidíte Shion pracovat v nějaké restaraci či kavárně. Keiichi si nejdřív myslí, že je to Mion a to, že je její dvojče je výmysl. Keiichi se k ní chová stejně jako Satoshi z čehož je Shion velice smutná. Pořád musí myslet na Satoshiho. Někdy se vám bude zdát, že Satoko úplně nenávidí, ale v tom pravém světě poznáte, že to není její skutečná povaha.

Takano Myio
Takano je zdravotní sestřička na místní klinice a osoba, která stojí za onou kletbou oslavy.

Hanyuu
Hanyuu se v první serii neobjevila, ačkoliv o ní byla častokrát řeč ve spojitosti s Bohem Oyashiro-sama. Hanyuu je totiž onen obávaný Bůh, který se snaží pomoct Rice v jejím začarovaném kruhu času a událostí.

Higurashi No Naku Koro Ni

20. července 2013 v 13:02 Higurashi No Naku Koro Ni
Žánr: drama / horor / mysteriózní
Počet dílů: 26
V českém překladu ,,Když cikády pláčou".
Zajímavý anime počin, který je propletený záhadami, se odehráva v tichém městečku Hinamizawa. V tichém? Až na to, že každý rok někto za podivných příčin zemře, jiný sa ztratí a už se nenajde.
Hlavním hrdinou je Maebara Keiichi a hrstka různě starých děvčat. Maebara Keiichi trávi čas hraním her spolu so svými kamarádkami v klubu. Temné úmrtí, která se dějí v městečku, se mu ani zdaleka nevyhnou!
HIGURASHI NO NAKU KOROR NI TRAILER


Hlavní postavy

Maebara Keiichi
Keiichi je chlapec, který sa prestěhoval s rodinou do malé dédiny Hinamizava. Potom, co poznal své kamarádky, hrává si s nimi spolu v jejich klubu hry. Nejbližší si byl s Renou a Mion. S Renou často chodil po vyučovaní na její oblíbené místo, skládku odpadu. Sbíral tam s ní všelijaké věci, co tam našli a co se zdáli být Reně roztomilé. Také spolu chodili do její tajné skrýše, do starého zbytku autobusu. Keiichi je zábavný a přátelský chlapec a jeho oblíbenou zbraní sa stala Satoshiho baseballová pálka, se kterou se naučil bojovat, když sa bál o svůj život.

Rena
Rena žije se svím otcem. Od matky se odstěhovala když jí řekla, že je těhotná a Renu to moc naštvalo. A to nebylo jediný co jí řekla. Její matka jí ještě řekla, že se nejspíž ožení. Teď Rena žije v Hinamizavě. Žila tam už dříve a pak se odstěhovala. Však to pak začala vraždit a a její tělo se bouřilo paraziti. Proto se vrátila zpátky do Hinimizavy kde se skamarádila s Mion, Satoko a Rikou. Jejím kamarádem byl i Satoshi, ale ten zmizel. Nebo aspoň se to říká, že zmizel. Nyní se kamarádí i s Keiichim. Rena si myslí, že jí taktéž postihla Oyashira kletba a hodně tomu věří. Má ráda roztomilé věci a ráda hledá věci na skládce a tráví tma čas.

Furude Rika
Rika je jednou z hlavních třích rodin. Nemá žádné příbuzné. Její rodiče umřeli. Otec na zvláštní chorobu a matka skočila do močálu. Rika moc ráda řílá "Nipááh" nebo "Mii" což vůbec nic neznamená. Jednou se pokusila zabít Shion, ale ve skutečnosti jí chtěla pomoct. Místo toho ji však nakonec zabila Shion. Rika má vždy vystoupení na svátek "Wataganashi" česání vln. Ještě co je o Rice zajímavé je, že vidí skutečného Oyashira. Spoluprace s ním a snaží se všechny zachránit což se ze začátku moc nevede. Dost často se chová tajně a né vždy vydíte její roztomilou povahu. Její velká kamarádka je Satoko. I když jednou se na Satoko naštvala a nedopadlo to nejlíp.

Hojo Satoko
Satoko rodiče podporovali stavbu přehrady a umřeli.Všichni tvrdí, že je to díky Oyashirově kledbě.Po smrti rodičích žila Satoko s tetou a strejdou a samozřejmě svím bratrem Satoshim.Její teta nebyla k ní zřovna milá.Později byla zavražděná Satoshim.Poté Satoshi zmizel nebo aspoň se to říká.Její strýc ji týral a tak to její kamarád Keiichi nevydržel a zabil ho.Jinak Satoko žije s Rikou Furude.Svému bratrovi vždy říkala "Nii Nii".Věčinou Satoko Keiichiho škádlí a zlobí, ale ve skutečnosti ho má ráda.

Sonozaki Mion
Mion je zástupce a taky budoucí hlava rodiny. Věčinou se spíž trochu chová jako kluk. Mion je dvojče Shion. Zamilovala se do Keiichiho. I když to před ním tají. Jediný kdo to ví je Shion jelikož jí to řekla. Jednou však v jiném světě dala Keiichimu do jídla jehlu. Dost často jí Shion působí problémy, protože se za ní převléká a natropí nějaký zmatek. Však ona jí má ráda. Začala se jí později moc bát když zabila Satoko,Riku a hlavu rodiny. Málem z toho zešílela.

Sonozaki Shion
Přestože je Shion z hlavní rodiny byla poslána na internátní školu. Její dvojče Mion se má stát hlavou rodiny. Shion se zamilovala do Satoshiho. Byla moc smutná když viděla jak moc se stará o sestru Satoko a přitom sám trpěl. Proto Shion nenávidí Satoko a už jednou jí zmlátila židlema. Jednou si Shion musela přijít o své 3 nehty, aby zachránila 3 lidi. Nakonec s tím aby přišla o své 3 nehty souhlasila, ale pouze proto, aby zachránila Satoshiho. Sestra jí řekla, že bude vše v pořádku, ale nebylo. Satoshi nakonec zmizel.Shion uvidíte asi nejvíc vraždit. Občas uteče ze školy a převleče se, aby vypadala stejně jak Mion. Poprvé uvidíte Shion pracovat v nějaké restaraci či kavárně. Keiichi si nejdřív myslí, že je to Mion a to, že je její dvojče je výmysl. Keiichi se k ní chová stejně jako Satoshi z čehož je Shion velice smutná. Pořád musí myslet na Satoshiho. Někdy se vám bude zdát, že Satoko úplně nenávidí, ale v tom pravém světě poznáte, že to není její skutečná povaha.

Takano Myio
Takano je zdravotní sestřička na místní klinice a osoba, která stojí za onou kletbou oslavy.

Kara No Kyoukai

20. července 2013 v 12:31 Kara No Kyoukai
Anglický název ,,The Garden of Sinners", v českém překladu ,,Zahrada Hříšníků".
1. Hlavní hrdinka Ryougi Shiki se stane obětí automobilové havárie, kvůli které skončí na dva roky v komatu. Když se konečně opět probere, zjistí, že se s ní něco stalo. Začne rozpoznávat zvláštní linie, které pokrývají vše kolem. Tyto linie drží všechno po hromadě a mnohdy znamenají život. Shiki tak získala obrovskou moc- pouhým přerušením těchto linií dokáže zničit či zabít úplně všechno - i kdyby to měl být třeba bůh. Tato schopnost ale nebyla úplně zadarmo.
KARA NO KYOUKAI je série sedmi filmů, které jsou chronologicky zpřeházené. Tvůrci zasadili děj do stejného světa jako FATE/STAY NIGHT či SHINGETSUTAN TSUKIHIME, ovšem ani jedna ze sérií nijak vážně nezasahuje do druhé.2. Řetězec brutálních vražd se odehrává v klidném městečku. Vrah si užívá zabíjení a nezůstávají po něm stopy. V tomto příběhu se odehrává první setkání Ryougi Shiki s Kokutem Mikiyou, jenž značně ovlivnil její dosavadní život.3. Červenec 1998. Poté, co je skupina mrtvých delikventů objevena ve své skrýši se všemi zlámanými a utrženými končetinami, Aozaki Touko obdrží žádost, aby našla vraha a proto žádá o pomoc Ryougi Shiki. Hlavní podezřelou je Asagami Fujino, dívka, která byla do nedávné doby sexuální hračkou delikventů. Mezitím Kokuta Mikiya požádá přítel ze školy Gakuta, aby našel chybějícího mladíka ze skupiny delikventů, který unikl masakru a ze strachu o svůj život se ukrývá.4. Ryougi Shiki je odvezena do nemocnice, kde je jejím doprovodem Kokuto Mikiya. Mnohem důležitější je však to, že zranění není jediný problém, jelikož Shiki ztratila velice důležitou část sebe samé.5. Enjou Tomoe je napaden několika spolužáky z jeho bývalé školy a vzápětí zachráněn dívkou Ryougi Shiki, u níž najde bezpečný úkryt a přizná se jí, že někoho zabil. Několik dní po incidentu se však stále neobjevuje v médiích žádná zpráva o vraždě, jako kdyby se ve skutečnosti nic nestalo.
6. Tento díl se odehrává na škole a hlavními aktéry jsou smaozřejmě Shiki a mladší sestra Mykiyi, Aozaka. Příběh pojednává o vílách, které údajně lidem kradou vzpomínky a o mrtvé dívce. jak to všechno bylo?

Zdroj:http://www.csfd.cz/film/253479-gekijoban-kara-no-kyokai-dai-rokusho-bokyaku-rokuon/


7. Poslední sedmý film ze série Gekijô ban Kara no kyôkai. Shiki, hlavní protagonistka se schopností zabít vše živé i neživé, se probudí ze svého kómatu a začne žít nový život. Mezitím, série vražd, které kdysi narušovaly její život a kde byla považována za pachatele, znovu propuknou po čtyřech letech klidu. Tyto incidenty začnou probouzet vražedné impulsy uvnitř její duše a SHIKI, její druhá osobnost, začne vylézat ze své ulity. Zatímco Shiki hledá podezřelého, její přítel Mikiya také začne své vlastní vyšetřování, aby dokázal, že Shiki je nevinná. Jak sleduje stopu drogového dealera, Mikiya vstoupí do cesty Liovi Shirazumimu, který byl starším žákem na jeho střední škole. Mikiya odhalí, že Lio je tím, který prodává drogu zvanou "blood chip" a pravděpodobně i sériovým vrahem... Střetne se Shiki s Liem? A bude to stále ona nebo přebere vedení druhá osobnost?
8. Tento díl nám nejprve vypráví o události odehrávající se v roce 1998, kdy jsme obeznámeni s tím, co znamená vize budoucnosti a s tím, že ji dokáže někdo zneužít i k bombovým útokům. Následně se děj přesouvá do roku 2008, kdy příběh pokračuje.

Zdroj:http://www.csfd.cz/film/352219-kara-no-kyoukai-mirai-fukuin/KARA NO KYOUKAI TRAILER


Hlavní postavy

Ryougi Shiki
Shiki je dospívající dívka, která má "Mystické oči vnímající smrt", což je nadpřirozená schopnost vidět smrt na daném objektu a zničit jeho původ. Shiki utrpěla těžkou autonehodu a byla 2 roky v komatu. Před nehodoutrpěla rozdvojenou osobností: mužská osobnost známá jako SHIKI a ženská osobnost známá taktéž jako Shiki. Děti narozené v rodině Ryougi bývají většinou muži, trpící rozdvojenou osobností. Muž se nazývá "jang" a žena "jin". Je snadné rozeznat, která osobnost Shiki právě mluví, obě osobnost totiž mají odlišný charakter.
Poté, co se Shiki probudí z komatu zjistí, že již nedokáže cítit mužskou osobnost a předpokládá, že zemřel díky nehodě. Má pocit, že už necítí, že je a tka v naději, že nalezne znovu sama sebe a mrtvého Shiki si nasazuje chladnou masku a chová se jako muž. Touko Však oddělení Shiki cítí a domnívá se, že současná Shiki je její nová osobnost.

Kokutou Mikiya
Mikiya je přítel Shikia před dvěmi lety jí dal slib, že s ní bude chodit na vysokou školu. Na výstavě panenek objeví panenku, kterou si oblíbí a hledá jejího stvořitele, Aozaki Touko. Když je Shiki v komatu, začne u Touko pracovat jako asistent vyšetřovatele. Mikiya je už od počátku do Shiki zmilován a věří, že vraždy, které se okolo Shiki točí, nespáchala.

Aozaki Touko
Touko je loutkařka a projektantka budov. Spolu s Mikiyou vede jakousi detektivní kancelář a zabývá se pouze případy s nadpřirozenými prvky. Patří mezi silné kouzelníky a dokáže reprodukovat části těla, které lze použít. Vyrobila dokonce Shiki novou ruku.

Araya Souren
I když může být považován za průměrného mága, je velmi zručný ve vytváření ohraničených polí. Díky svým ohraničeným polím odkáže zmrazit kohokoliv, kdo do se v poli ocitne.

Cornelius Alba
Alba je ředitel opatství Sponheim a je silným mágem. Byl přítelem Aozaki Touko a Arayi Sourena, když spolu studovali na Londýnské pobočce asociace mága. Alba je přímý potomek a učenek Corneliuse Agrippa von Nettesheima. On a Touko byli spolu zadobře, když byli ještě studenti. Touko ho však překonala ve studiu run, a Alba nyní trpí komplexem, kterým je doslova posedlý. Trpí pocity méněcennosti, až se občas stane nepříčetným. Jeho hlavním cílem je pomáhat Arayovi a zabít Touko.

Kokutou Azaka
Azaka je mladší sestra Mikiyi a tajně je do něj zamilvovaná. Trochu žárlí na Shiki.

Asagami Fujino
Fujino je spolužačka a kamarádka Azaky, studovaly spolu na dívčí akademii. Její schopnost cítit bolest byla už od dětství umrtvena k zapečetění její síly. Strach z bytí viděla jako abnormalitu, kterou musí skrýt Její zvláštní schopností je umění ohýbat prostor a objekty, na které pomyslí. Tuto sílu začala používat jako vražendou zbraň, kroutí lidskými končetinami, dokud své objeti nerozláme. Později získá i schopnost ohýbat předměty, které nemusí ani vidět. Její schopnost cítit bolest se navrací po ráně baseballovou pálkou, kterou obdrží od party kluků, kteří jí pravidělné týrají.Shigurui

20. července 2013 v 12:12 Shigurui
Žánr: akční / drama / horor / historiský
Počet dílů: 12
Na začátku éry Edo uspořádává panovník Tadanaga šermířský turnaj. V minulosti sa používali cvičné dřevěné meče, tentokrát však budou poprvé použité meče skutečné.
V souboji proti sobě stojí jednoruký Fujiki Gennosuke a slepý Irako Seigen. Oba jsou stoupenci Iwamoto Kogana, který je v Japonsku proslavený svými šermířskými technikami. Následně sa přesuneme na začátek celého příbehu, protože oba spojuje společná minulost a vzájemná nenávist.
SHIGURUI TRAILER


Hlavní postavy

Fujiki Gennosuke

Irako Seigen

Iku

Iwamoto Mie

Haibane Renmei

20. července 2013 v 11:59 Haibane Renmei
Žánr: drama / fantasy / psychologický
Počet dílů: 13
V českém překladu ,,Federace Šedokřídlých".
V dlouho zapomenutém městě spolu žijí lidé a Haibane, bytosti podobné andělům neznámého původu. Rakka, poté, co se probudí ze zvláštního snu a vyškrábe se z obrovského kokonu, stane se nejnovější Haibane. Nemaje vzpomínky na svůj předchozí život, snaží se Rakka přizpůsobit novému okolí. Pálivé otázky však v koutku mysli zůstávají. Kdo jsou Haibane a jaký je jejich smysl? Co leží za obrovskou, zakázanou městskou hradbou? A tak Rakka začíná tesknou cestu svým sebeobjevováním a zvědavostí.
HAIBANE RENMEI TRAILER


Hlavní postavy

Rakka

Reki
Reki (v překladu z Japonštiny "Oblázek") je vždy vlídná a usměvavá. Reki, jedna z nejstarších šedokřídlých ve Starém domově, je ve skrytu duše sužována svojí minulostí a sny. Reki se ve Starém domově stará o malé šedokřídlé(děti) a sama je šedokřídlou již sedmým rokem.

Kana

Hikari

Kuu

Nemu

Seirei No Moribito

20. července 2013 v 11:50 Seirei No Moribito
Žánr: dobrodružný / drama / fantasy
Počet dílů: 26
V českém překladu ,,Ochránce posvátného ducha".
Balsa, potulná bojovnice, jež bojuje s kopím, si dává za úkol zachraňovat životy druhých, aby odčinila hřích z minulosti. Na své cestě jednoho dne zachrání náhodou prince, a dostane proto za úkol od jeho matky stát se jeho osobní strážkyní. O život mu totiž usiluje vlastní otec, císař, neboť prince posedl tajemný vodní démon a jeho smrt má ubránit zemi před hrozbou sucha zvěstovaného každých sto let Znamením Sucha. Balsa nechá zapálit princovy komnaty, snažíce se nastrojit princovu smrt, a označena za žháře a únosce prchá před elitními císařskými lovci, protože ti se nedají tak snadno oklamat.
SEIREI NO MORIBITO TRAILER


Hlavní postavy

Balsa
Balsa je toulavá a statečná bojovnice, se svým kopím se vydává zachraňovat životy lidí, aby napravila svůj hřích z minulosti. Má černé vlasy s dlouhým copem, hnědé oči, výrazné rty, na sobě má červené šaty a neustále s sebou nosí své oblíbené kopí.

Chagum
Chagum je druhý princ císařské rodiny, který nese vejce vod, čímž se stává "ochráncem ducha". Zpočátku je považován za démona, kterého porazil jeho předek, první císař. Jeho otec je přesvědčen, že Chagun je neštěstí a zkáza země, a tak se ho tajně snaží zabít.
Než se ho pokusil zabít, jeho matka, druhá císařovna, se setkala s Balsou poté císařovna chtěla, ať se Balsa stane princovým ochráncem.
Poté se zjistilo, že princ má v sobě vejce vodního ducha, který oživuje zemi jednou za sto let po úspěšném vylíhnutím. To co jeho předkové před dávnými časy porazili, byl pravý démon, který požíral vejce vod a způsoboval tím dlouhodobá extrémní sucha.

Tanda
Tanda je bylinkář, který žije v horách. Jeho dovednosti nejsou srovnatelné se šamanem, ale je to skvělý lékař, hlavně díky tomu, že Balsa je rváčský typ holky, tedy často musel léčit její zranění a tím získával víc a víc zkušeností v lékařství. Působí také jako putovní lékarník, také obchoduje s vlastním zbožím s místními vesnicemi a městy.


Saya

Tooya

Shuga

Torogai
Torogai je stará šamanka a Tandova učitelka, která prokazuje, že je neuvěřitelně kompetentní v péči o sebe. Je to mistryně starých způsobů, žije v souladu s duchovním světem, Nayugou. Je to vztah, který jí odhalí skutečnou duchovní identitu. Je schopná komunikovat s obyvateli duchovní říše. Je výstřední a tvrdohlavá a nikdy není moc upřímná.

Shiki

20. července 2013 v 11:48 Shiki
Žánr: drama / horor / mysteriózní / psychologický
Počet dílů: 22
Sotoba je poklidná vesnice s třinácti sty obyvateli. Sem se během jedné horké letní noci přistěhuje nová rodina. Místní lékař Tošio Ozaki nemůžu najít příčinu záhadných úmrtí, která se v Sotobě rozrostou. Řádí tu neznámá epidemie? Nacuno se přistěhoval do vesnice z velkoměsta a všichni jsou pro něj burani. Jeho obdivovatelka zemře, ale on si ani tak nemůže oddychnout, protože má stále pocit, že ho někdo sleduje. Nemohla se přeci vrátit z říše mrtvých, myslí si. Nakonec se rozhodne, že záhadu vyřeší! Místní kněz Muroi Seišin se také začne zajímat o úmrtí. O něj se naopak zajímá dcera z nově přistěhované rodiny.
SHIKI TRAILER

Hlavní postavy

Yuuki Natsuno
Natsuno Yuuki je jedním ze dvou hlavních hrdinů v seriále Shiki. Se svými rodiči se odstěhuje z velkého města do malé Sotoby. Nemá rád Sotobu a lidi v ní, chová se ke všem chladně, až na lidi se kterými kamarádí a to jsou: Toru Mutou, Akira Tanaka, Kaori Tanaka. Do Sotoby se ze začátku odstěhovat nechtěl. Megumi Shimizu, dívka, která ho milovala, pro Yuukiho nic neznamenala, chtěl se jí zbavit.

Shimizu Megumi
Megumi Shimizu, patnáctiletá dívka která touží žít ve velkoměstě a být známá osobnost. Stejně jako Natsuno Yuuki nesnáší Sotobu, vesničany v ní, neustálé řeči a stylu jejího oblékání,tu nudu tan! jediné co se jí ve vesnici líbilo je sídlo postavené v Evropském stylu známé jako Kanemasa. Kluk jménem Natsuno Yuuki, je pro ní vše, velice ho miluje ale on jí naprosto ignoruje, neignoruje jen to že pořád chodí k jeho domu a neustále ho špehuje.
Megumi si přeje setkat s rodinou Kirishiki a půjde jí navštívit. Pak zmizí bezestopy, vesničané jí půjdou lhedat, najdou jí v lese.
Doktor Toshio Ozaki se na ní podívá a řekne že to není moc vážné, má Anémii a taky jí trochu pokousalal hmyz. Zanedlouho do události Megumi zemřela.

Kirishiki Sunako
Na první pohled malá roztomilá dívka, taková třinácti letá bezbranná holčička. Ona a její rodina se odstěholava do dávno opuštěného sídla Kanemasa, které se nachází na vrocholu kopce, na pokraji vesnice.
Důvodem proč se přstěhovali do Sotoby byly romány které psal Seishin Muroi, zanedlouho když se odstěhovali Sunako, v noci, navštívila chrám kde Seishin žil. Požádala jej o autogram.
Pak začala každonočně chrám navštěvovat, a brzy padla otázka: "Proč jsi hzhůru jenom v noci?"
Sunako tvrdila že se to vzácná genetická
porucha známá jako SLE, která jí nutí být
přes den doma a umožn'uje vycházet ven jenom
v noci.
Od toho momentu, co se rodina Kirishiki přestěhovala do Sotoby, se začaly dít divné věci, které skončily úmrtí mnoha lidí. Místní doktor Toshio Ozaki si zezačátku myslí že je to epidemie, ale vše je mnohem složitější než se zdá.

Tatsumi
Tatsumi je jedním z hlavních úředníků rodiny Kirishiki. Má velký respekt k Sunako.
Tatsumi je vzláštní a vzácný typ Shiki zvaný: "Jinrou" (taky se může říkat Vlkodlak). Shiki typu Jinrou mohou vycházet na sluníčko a nedají se snadno zabít

Kirishiki Seishirou

Chizuru Kirishiki

Muroi Seishin
Seishin Muroi je mnich/kněz a taky píše úžasné romány, jejiž fanoušci je také rodina Kirishiki.
Jeho poslední romás je jmenuje "AmyQcalled Shiki", v překladu do Anglického jazyka to znamená: "Demon Corpse". Jeho nejlepší přítel z dětství je Toshio Ozaki. Je svobodný, jako mnich/kněz provádí pohřby zesnulích v Sotobě. Jednou se pokusil o sebevraždu- podřeznutí žil, když byl v opylém stavu, na Universitě.

Ozaki Toshio
Toshio je jeden ze dvou hlavních postav v Shiki.Po smrti jeho otce Ozaki odstoupil z universitní nemosnice a vrátil se do Sotoby aby zajmuj místo svého otce.
Když se stane místním doktorem v Sotobě, od svých kolegů ale i od obyvatelů vesnice dostane milou přezdívku: "Waka-sensei" což znamená: "Mladý doktor".
Seishin Muroi a Mikiyasu Yasumori jsou Ozakiho nejlepší přátelé dětství. Ozakimu je 32 let, oženil se s ženou jménem Kyoko, ale velmi zřítka jí vídá. Ozaki je velký kuřák, a v nějakých situacích se může prestat ovládat.

Mutou Tooru
Toru je nejlepší kamarád Natsuno Yuukiho. Má rád video hry, je velmi kamarádský, vždy šťastný a optimistický na svém obličeji má vždy nasazený úsměv.
Miluje jednu ze zdravitních sester Kunihiro Ritsuko, která ho učí řídit. Ale neodváží se jí to říci.
Potkali se Yuukim tak že: Yuuki měl rozbité kolo a akorát ho nesl okolo domu kde bydlí rodina Mutou, Toru byl na zahradě a nabýdl se mu že mu kolo opraví, opravil mu kolo, Yuuki mu poděkoval a odjel pak přijel zase měl rozbité kolo. Takhle se seznámili.

Tanaka Kaori

Akira Tanaka

Kunihiro Ritsuko

Dusk Maiden of Amnesia

20. července 2013 v 11:26 Dusk Maiden of Amnesia
Žánr: drama / fantasy / romantický / psychologický / komedie
Počet dílů: 12
Pred 60 rokmi v budove školy Seikyou academy zomrela mladá žena. Nikto nevie prečo; nikto nevie, ako. Desivá rozprávka a legenda o smrti tejto ženy sa však stala veľmi známou a traduje sa až do dnešného dňa. Preto nie je veľmi prekvapujúce, že študenti tejto akadémie majú možnosť vstúpiť do klubu, ktorý sa zaoberá nadprirodzenými javmi. Čo však môže zježiť chĺpky na rukách je fakt, že zakladateľom klubu je duch mŕtvej ženy. Nemôže si spomenúť, ako zomrela, a preto je uväznená v šedej krajine medzi životom a smrťou. Teiichi Niiya, nováčik, ktorý môže z nevysvetliteľných dôvodov Yuuko vidieť, začne spolu s ostatnými nič netušiacimi členmi klubu rozpletať veľa temných tajomstiev, skrývajúcich sa v Seikyou academy. Oslobodí Yuuki vyriešenie prípadu jej záhadného úmrtia? Alebo bude jej spojenie so študentom mať ešte väčší dopad na ich existenciu?
DUSK MAIDEN OF AMNESIA TRAILER

Hlavní postavy

Yuuko Kanoe

Teiichi Niiya

Kirie Kanoe

Momoe Okonogi

Kage-Yuuko